فرهنگی و هنریموسیقی و هنر های تجسمی

حذف و کاهش در جشنواره فیلم برلین

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین تعداد فیلم‌های برگزیده را کاهش می‌دهد و دو بخش از جشنواره در پاسخ به چالش‌های بودجه لغو می‌شود.

به گزارش اسکرین، تعداد کل فیلم های نمایش داده شده در جشنواره برلین در دوره آتی به حدود 200 فیلم کاهش می یابد که نسبت به 287 فیلم به نمایش درآمده در هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین در فوریه سال جاری 30 درصد کاهش داشته است. در نتیجه نمایش فیلم در همه بخش ها به جز بخش مسابقه کمتر خواهد بود.

علاوه بر این، دپارتمان چشم انداز فیلم آلمان (Perspektive Deutsches Kino) به عنوان یک بخش مستقل منحل خواهد شد و دوره های بعدی فیلم برای فیلمسازان نوظهور آلمانی در بخش های رقابت، نمایش، پانوراما، نسل و انجمن ارائه خواهد شد.

مجموعه برلیناله که بر محتوای تلویزیونی سطح بالا تمرکز دارد، به عنوان یک برنامه مستقل نیز به پایان خواهد رسید. در عوض، جشنواره سال آینده قسمت های منتخب را به عنوان بخشی از جشن ویژه برلیناله نمایش می دهد.

این تغییرات پس از بازگشت کامل جشنواره برلین در اوایل سال جاری پس از دو دوره محدود به دلیل همه گیری همه گیر انجام می شود.پس از هفتاد و سومین دوره جشنواره در فوریه، کارلو چاتریان و ماریت ریزنبک، مدیران اجرایی جشنواره، ساختار برلیناله را با هدف دستیابی به پیکربندی پایدار جشنواره و فشرده‌سازی برنامه آن ارزیابی کردند.

چتریان و ریزنبک در بیانیه مشترکی گفتند: «موسسات و جشنواره‌های فرهنگی، مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر جامعه، تحت تأثیر افزایش هزینه‌های قابل‌توجه با بودجه‌های بدون تغییر قرار گرفته‌اند.» با در نظر گرفتن این موضوع، ما نیاز به ساختاری برای ایجاد یک پایه مالی باثبات داریم. سازماندهی و راه اندازی جشنواره فیلم برلین در آینده. این فرآیند فرصتی را برای بهینه سازی ارائه و درک فیلم های دعوت شده با استفاده از برنامه هدفمندتر ارائه می دهد. ”

هفتاد و چهارمین جشنواره برلین از 15 تا 25 فوریه (26 فوریه تا 6 مارس) 2024 برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا