فوتبالورزشی

حراج پیراهن‌های مسی در جام جهانی با قیمت 10 میلیون دلار | اخبار فوتبال


ساتبیز روز دوشنبه اعلام کرد، مجموعه ای از شش پیراهن که لیونل مسی در مسابقات قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 2022 بر تن کرد، در ماه دسامبر به حراج گذاشته خواهد شد و ارزش آنها را 10 میلیون دلار تخمین زد.

لیونل مسی آرژانتینی در جریان یک بازی مقدماتی می دود (AP)

این ستاره فوتبال این پیراهن‌ها را در نیمه‌های اول مرحله گروهی مقابل عربستان سعودی و مکزیک و همچنین بازی‌های بعدی مقابل استرالیا، هلند و کرواسی – و فینال مقابل فرانسه به تن کرد.

پیروز شدن آرژانتین در قطر در سال گذشته آخرین پرنده در کلاه مهاجمان بود که در چهار دوره قبلی جام جهانی نتوانسته بود قهرمانی را تضمین کند.

به گفته ساتبیز، اگر این پیراهن ها واقعاً بیش از 10 میلیون دلار قیمت داشته باشند، این فروش می تواند به با ارزش ترین مجموعه یادگاری های ورزشی که تا کنون به حراج گذاشته شده است تبدیل شود.

گران‌ترین پیراهن انفرادی که تا به حال در حراجی فروخته شد، پیراهنی بود که مایکل جردن، اسطوره بسکتبال، در فینال NBA خود با شیکاگو بولز در سال 1998 پوشید.

سال گذشته 10.1 میلیون دلار فروخته شد.

خانه‌های حراج در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای به یادگاری‌های ورزشی توجه کرده‌اند که بازاری رو به رشد محسوب می‌شوند.

این پیراهن‌ها توسط استارت‌آپ فناوری ایالات متحده AC Momento به حراج گذاشته شده‌اند که به ورزشکاران کمک می‌کند مجموعه‌های یادگاری را مدیریت کنند.

بخشی از عواید به پروژه UNICAS، ابتکاری با بیمارستان کودکان بارسلون که به کودکان مبتلا به بیماری های نادر کمک می کند، اهدا خواهد شد.

این پیراهن‌ها از 30 نوامبر تا 14 دسامبر در حراج برای تماشای عمومی رایگان در دسترس خواهند بود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا