ارز دیجیتالاقتصادی

حواله های نیجریه در صحرای آفریقا در صدر صحرای آفریقا افزایش یافت – هزینه های ارسال همچنان بالا است – اخبار اقتصادی بیت کوین

گزارش جدید بانک جهانی نشان می دهد نیجریه بار دیگر بزرگترین دریافت کننده حواله های صحرای آفریقا به منطقه ای است که انتقال پول با 6.2 درصد افزایش به 45 میلیارد دلار رسیده است.

تاثیر سیاست های نیجریه بر حواله ها

بر اساس 17 نوامبر 2021 بیانیه مطبوعاتی، این افزایش در ارزش وجوه ارسالی در واقع بازگشتی از کل حواله های ارسال شده توسط نیجریه ای ها در دوره مشابه در سال گذشته است. این بیانیه تا حدی این افزایش را ناشی از اقداماتی است که توسط مقامات پولی کشور در سه ماهه اول سال 2021 ارائه شد.

این اقدامات به دنبال تشویق استفاده از کانال های رسمی هنگام ارسال پول به خانه است.

در بیانیه توضیح داده شده است: «نیجریه، بزرگترین دریافت‌کننده منطقه، در حال تجربه بازگشت متوسطی در جریان‌های حواله است که بخشی از آن به دلیل افزایش نفوذ سیاست‌هایی است که برای هدایت جریان‌های ورودی از طریق سیستم بانکی در نظر گرفته شده است.

همانطور که قبلاً توسط Bitcoin.com News گزارش شده بود، بانک مرکزی نیجریه (CBN) – که به تازگی دستورالعمل خود را صادر کرده بود که نهادهای رمزنگاری را هدف قرار داده بود – شروع یک طرح تشویقی را اعلام کرد که به گیرندگان برای برداشت از طریق سیستم بانکی در مارس 2021 پاداش می داد. از آن زمان، مقامات ادعا کرده اند که این طرح به بهبود جریان حواله های رسمی به کشور کمک می کند.

هزینه ارسال هنوز بسیار کمتر از هدف سازمان ملل است

در رابطه با هزینه حواله، بیانیه بانک جهانی گفت که هزینه ارسال منطقه – که در سه ماهه اول سال 2021 به میزان اندکی از 8.9٪ به 8٪ کاهش یافت – همچنان یکی از بالاترین ها در جهان است. بانک جهانی این هزینه بالای ارسال حواله به جنوب صحرای آفریقا را به «مقادیر اندک جریان‌های رسمی و استفاده از نرخ‌های ارز در بازار سیاه» نسبت می‌دهد.

خبر پیشنهادی:   مطالعه محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده را با کاربران رسانه های اجتماعی روسی پیدا می کند - بیت کوین نیوز

همچنین، این هزینه ارسال همچنین نشان می دهد که منطقه جنوب صحرای آفریقا هنوز بسیار بالاتر از هدف توسعه پایدار سازمان ملل (SDG) 10.c 1 برای کاهش این میزان به کمتر از 3 درصد است. تاکنون تنها منطقه جنوب شرق آسیا دارای هزینه ارسال نزدیک به این شاخص SDG با 4.6 درصد است.

آیا فکر می کنید می توان هزینه ارسال حواله به صحرای آفریقا را به زیر 3 درصد کاهش داد؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر به ما بگویید.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا