اقتصادیراه و مسکن

خبر خوش وزیر راه و شهرسازی درباره تسهیلات مسکن

به گزارش پرتونیوز، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مراسم چهارمین همایش ملی پدافند شهری که صبح امروز در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: برای طرح موضوع است. پدافند غیرعامل در طراحی شهرک های جدید در دستور کار است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال هماهنگی با همکاران خود در حوزه پدافند غیرعامل هستیم تا سازوکار شهرهای بزرگ و شهرهای جدید مبتنی بر پدافند غیرعامل باشد، ادامه داد: اینکه جنگ‌های آینده جنگ‌های سایبرنتیک هستند. موضوع جنگ های غیرفعال دفاع باید در طراحی شهری مورد توجه قرار گیرد و ادامه مسیر کار ایمن باشد.

طراحی شهرهای جدید مبتنی بر پدافند غیرعامل است

وی گفت: برای انجام تعهدات خود در خصوص ابلاغ قانون جهش مولد مسکن که ساخت 4 میلیون مسکن است، به قوانین و اقداماتی نیاز داریم که تمرکز اصلی ما یعنی «اسکان» را نشان دهد تا مسکن. لذا همزمان با همکاری همکاران حوزه پدافند غیرعامل سعی در طراحی شهرهای جدید داریم.

همچنین در ادامه این برنامه وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی آنلاین با شهرداران و فرمانداران سراسر کشور در خصوص اجرای قانون جهش تولید مسکن گفت: از آنجایی که استانداران رئیس برنامه ریزی شهرداری استان نیز هستند. شورا، تلاش خود را دارند.

وی با بیان اینکه سهمیه ها بر اساس جمعیت هر استان اعلام شده است و استانداران باید هر چه سریعتر عملیات اجرایی را آغاز کنند، گفت: درصد تسهیلات مسکن و سالانه 360 میلیارد تومان باید قسمت مسکن را پرداخت کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورت عدم رعایت این قانون هر بانکی مشمول جریمه مالیاتی می شود.

خبر پیشنهادی:   تعداد کاربران آفریقایی در پلتفرم کوکوین تا 200 درصد در 10 ماه اول سال 2021 افزایش یافت - مصاحبه با بیت کوین نیوز

به گفته وی، مشارکت هر واحد مسکونی بر اساس محل پروژه ها مشخص نمی شود و از امروز که اخطار تخصیص اعتبار به بانک ها داده می شود، پروژه ها نیز وارد مرحله عملیات اجرایی می شوند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای برخی از پروژه ها زمین در اختیار اقشار کم درآمد 99 ساله قرار می گیرد و در صورت عدم واگذاری زمین از سوی سازمان های دولتی برای اجرای طرح; اداره ثبت اسناد و املاک را به صورت یک جانبه به وزارت هدایت می کند.

قاسمی گفت: تمامی ابزارهای قانونی لازم برای اجرای طرح مهیا است و از امروز هر روز و هر هفته پیگیر پیشرفت کار خواهیم بود و ملاک انتظار ما برای پیشرفت طرح تسهیلات موثر است. برای مدیران استانی».

وی خطاب به شهرداران گفت: شب گذشته تفاهم نامه ای با وزیر کشور منعقد شد تا شهرداران بنا به درخواست اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به صدور مجوز اقدام کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بر این اساس پروانه ساخت باید ظرف مدت یک ماه صادر شود و طبق قانون هزینه پروانه ساخت به جای متقاضی و هر 6 بار توسط وزارت راه و شهرسازی پرداخت می شود. ماه ها این مبالغ توسط شهرداری بی تسویه خواهد شد.

وی ادامه داد: از امروز با کمک استانداران که ریاست شورای عالی مسکن را نیز بر عهده دارند، همه روزه عملیات اجرایی را در تمامی استان ها آغاز می کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا