فوتبالورزشی

خداحافظی مارسلو با رئال به عنوان بازیکنی که بیشترین عناوین را در تاریخ باشگاه داشته است | اخبار فوتبال

مارسلو یکی از مهم ترین بازیکنان تاریخ رئال مادرید است و او بیش از یک اسطوره جایگاه خود را به دست آورده است. او در فصل نقل و انتقالات زمستانی فصل 2006/07 و در سن 18 سالگی به این باشگاه پیوست و اکنون در 34 سالگی و به عنوان پرافتخارترین بازیکن تاریخ باشگاه با 25 عنوان قهرمانی باشگاه را ترک کرده است. در میان آنها، او شش بار قهرمان لالیگا شده است.

با این حال، برای مادریدیستاها و به طور کلی طرفداران فوتبال، این برزیلی خیلی بیشتر از عناوین متعدد او است. طرفداران او او را به عنوان یک ورزشکار و به عنوان یک فرد رشد می‌کردند، از مارسلو جوانی که با انرژی جوانی به اسپانیا آمد تا بازیکنی که فصل گذشته کاپیتان بود و پختگی نشان می‌داد و همچنان استعداد خود را به نمایش می‌گذارد.

این بازیکن برزیلی پس از حضور در 16 دوره لالیگا که در مجموع بیش از 30000 دقیقه در این رقابت ها حضور داشت، رئال مادرید را ترک می کند. او در 348 بازی از 386 مسابقه ای که در آن بازی کرد، 26 گل به ثمر رساند و 63 پاس گل با پیراهن سفید داد (به ازای میانگین گرد شده یک گل در هر 15 بازی و یک پاس گل در هر شش بازی). آخرین گل او در ژوئن 2020 در مقابل اس دی ایبار به ثمر رسید، در حالی که آخرین پاس گل او به رودریگو، مقابل اسپانیول داده شد تا در دیداری که رئال مادرید را قهرمان فصل 2021/22 لالیگا کرد، نتیجه را 1-0 کرد. از طرفداران خودشان

اگر یک فصل از دوران حضورش در رئال مادرید را برجسته کنیم، آن فصل 2016/17 خواهد بود، فصلی که مارسلو در اوج جسمی و روحی خود بود. علیرغم اینکه جزو فصولی نبود که بیشترین دقایق را در آن بازی کرد، اما تاثیر او در بازی تیم بسیار چشمگیر بود و برای تنها بار در دوران حرفه ای خود 10 پاس گل در لیگ به ثمر رساند، به اضافه دو گل که در مسیر بسیار مهم بود. به عنوان قهرمانی لالیگا آن سال.

از نظر حضور او در یک دوره لیگ، فصل 2009/10 جامدترین فصل دوران حرفه ای او بود، زیرا این تنها سالی بود که در آن از مرز 3000 دقیقه عبور کرد و در 35 بازی (34 بازی به عنوان شروع کننده) انجام داد. لازم به ذکر است که در این مدت با سرمربیگری مانوئل پلگرینی، مارسلو همچنان خود را به عنوان بازیکن می یافت و شیلیایی اغلب از او به عنوان وینگر چپ استفاده می کرد که فرصت های بیشتری برای او فراهم می کرد. او در آن دوره با چهار گل و 9 پاس گل در زمین پاسخ داد که بهترین فصل او از نظر حضور مستقیم در گلزنی بود.

به طور خلاصه، یک بازیکن افسانه ای رئال مادرید و لالیگا که در زودپز برنابئو بزرگ شد تا به یک ستاره جهانی تبدیل شود، می رود.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا