فوتبالورزشی

خروج کیلیان امباپه برای پاری سن ژرمن چه معنایی دارد؟ | اخبار فوتبال


حماسه نقل و انتقالات کیلیان امباپه کم کم به پایان می رسد و مرد فرانسوی به پی اس جی اطلاع داد که با پایان قراردادش در تابستان امسال جدا خواهد شد. از رئال مادرید به عنوان مقصد او یاد می شود که آغاز فصل جدیدی برای پاری سن ژرمن است.

کیلیان امباپه بازیکن پاری سن ژرمن پس از به ثمر رساندن یک گل جشن گرفت.(AFP)

ژوئن گذشته، امباپه و پاری سن ژرمن در حال جنگ بودند زیرا برنده جام جهانی 2018 فاش کرد که قراردادش را تمدید نخواهد کرد. بعید به نظر می رسید که او در فصل 2023-24 برای پاری سن ژرمن بازی کند. اما به زودی، سلسله مراتب پاری سن ژرمن با امباپه به توافق رسیدند که تصمیم گرفت آنها را برای فصل نمایندگی کند.

هندوستان تایمز – سریعترین منبع شما برای اخبار فوری! الان بخوان.

اما اکنون او به باشگاه اطلاع داده است که در پایان این فصل جدا خواهد شد و انتظار می رود مادرید قراردادی بزرگ به او بدهد.

برای امباپه، تصمیم گیری آسان نبود، زیرا او در پاریس متولد شد. از زمان پیوستن به پاری سن ژرمن در سال 2017، او رکوردهای انفرادی باشگاهی زیادی را شکست و از بازیکنانی مانند پدرو میگل پائولتا، زلاتان ابراهیموویچ و ادینسون کاوانی با 244 گل (تا 21 فوریه) به عنوان بهترین گلزن تاریخ باشگاه سبقت گرفت. فقط 25 سال سن دارد

برای پاری سن ژرمن، پس از قرارداد قرضی او در ابتدا، با گزینه خرید اجباری 180 میلیون یورویی در سال 2017، ضرر بزرگی خواهد بود. جدایی او همچنین پایانی بر اولین برنامه کهکشانی آنها خواهد بود، که ستاره هایی مانند زلاتان ابراهیموویچ، دیوید را دیده است. بکام، نیمار، لیونل مسی و امباپه می‌آیند و می‌روند، اما موفق به کسب عنوان مورد علاقه لیگ قهرمانان اروپا نمی‌شوند.

از زمانی که ناصر الخلیفی در سال 2012 هدایت این تیم را برعهده گرفت، این باشگاه در هر فصل از سوپراستارها استفاده کرده است. اما این طرح واقعاً به نتیجه نرسیده و شاهد خروج های بی شماری از مرحله حذفی و همچنین شکست در فینال 2020 بودیم.

در سلسله مراتب پاری سن ژرمن به خوبی می دانستند که امباپه روزی به دلیل عدم کسب افتخار در لیگ قهرمانان اروپا را ترک خواهد کرد. باشگاه تابستان گذشته در حال برنامه ریزی بود و چند خرید جوان کلیدی انجام داد. آنها در رندال کولو موانی (24)، گونکالو راموس (22)، بردلی بارکولا (20)، لی کانگ این (22) و مانوئل اوگارته (22) طناب زدند. در همین حال، آنها همچنین با ورود عثمان دمبله (26) و لوکاس هرناندز (27) تجربه اضافه کردند. فعالیت نقل و انتقالات آنها باعث شد آنها نزدیک به 400 میلیون یورو هزینه کنند و اکنون آنها لوئیز انریکه را نیز به عنوان سرمربی هدایت می کنند.

همچنین انتظار می رود این باشگاه در فصل آینده از بازیکنان بومی خود تا حد زیادی استفاده کند. آنها وارن زایر امری 17 ساله را دارند که در این فصل هیجان انگیز بوده است. این در حالی است که انتظار می رود اتان امباپه، ایشامل غربی و سنو مایولو دقایق بیشتری در اختیار داشته باشند. همچنین ژاوی سیمونز که به صورت قرضی در لایپزیگ حضور دارد و در فرم داغی به سر می برد، کانون توجهات قرار خواهد گرفت. او در زمان بازگشت برای پاری سن ژرمن کلید خواهد بود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا