اقتصادیبانک و بیمه

خزانه مسکن می بایست خویش را برای طرح مسکن میلیونی فراهم نماید

به نقل از خبر ها مبلغی مالی به گزارش ارتباط ها همگانی  خزانه مسکن ، عیسی کاظم نژاد،مدیریت هیأت مدیره خزانه مسکن در آئین بهره‌برداری پروژه ۲۸۰۰ واحدی اسمان البرز، اظهار داشت: خزانه مسکن با قدمتی بیش تر از ۸۰ سال عمل، تحت عنوان یک خزانه تخصصی و بسط ای در نصیب مسکن فعالیت دارد.

او بابیان اینکه یک کدام از ماموریت های مهم خزانه مسکن، تامین مالی این نصیب میباشد، خاطر نشان کرد: بی شک مسکن گرفتاری اساسی کشورها میباشد. زمانی خانواری مسکن نداشته باشد مدام این گرفتاری و اضطراب به آن‌ها برنده میباشد ولی هنگامی خانواده ای صاحب و مالک مسکن می‌گردد نصیب متعددی از گرفتاری های خیالی آنان هم از فی مابین می رود و به وقار می‌رسد.

مدیر هیأت مدیره خزانه مسکن، اظهار کرد: رسالت خزانه مسکن تحت عنوان یک خزانه تخصصی تامین مالی واحدهای مسکونی میباشد که ویژه قشرها فی مابین درآمدی جامعه ساخته می گردد، براین اساس این خزانه ساخت منزل های گران‌قیمت را تامین مالی نمی نماید.

کاظم نژاد به گنجایش های اشتغال صنعت ساختمان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: تشکیل داد مسکن گنجایش اشتغالزایی بسیار بالایی دارااست به طوریکه با به حساب آوردن صنعت های متعلق حدود ۱۳ درصد از اشتغال مجموع میهن به‌این قسمت تخصیص دارااست.

او بابیان اینکه ما در خزانه مسکن ۹۳ درصد منابع خویش را فقط در حوزه تامین مالی قسمت ساختمان به ویژه مسکن تخصیص می‌دهیم، ذکر کرد: پروژه های بزرگی با تامین مالی خزانه مسکن انجام گردیده که یک کدام از مثال های آن مسکن مهر میباشد. هر یکسری شاید در برهه زمانی خاصی انتقاداتی بدین طرح شد البته امروز مشاهده می‌کنیم اکثری خانوارها به واسطه همین طرح صاحب و مالک مسکن و سرپناه شدند.

مدیریت هیأت مدیره خزانه مسکن با اشاره به آمادگی خزانه برای شرکت کردن در پروژه های ملی خاطر نشان نمود: علاوه بر این، خزانه مسکن در اپلیکیشن مبادرت ملی مسکن نیز شرکت کردن داشته و با اعتنا به تاکید مدیر جمهور برای تشکیل داد یک میلیون واحد مسکونی در سال، مسوولیت بزرگی بر دوش خزانه مسکن و شرکت ها متعلق جای‌دارد. خزانه مسکن می بایست خویش را برای شرکت کردن در‌این پروژه ملی مهیا نماید.

کاظم نژاد با تاکید بر اینکه خزانه مسکن علاوه بر تامین مالی ایجاد کرد مسکن، رسالت دیگری برای پرداخت وام ها به متقاضی ها خرید را هم دارااست اظهار‌کرد: مشاجره هایی درخصوص ارتقا سقف وام ها خرید میشود البته می بایست بدین نکته اشاره کنم که ارتقاء سقف وام ها می بایست با تایید صلاحیت خزانه مرکزی و شورای پول و اعتبار باشد به این ترتیب خزانه مسکن به تنهایی در‌این حوزه تصمیم گیرنده وجود ندارد.

او خاطر نشان نمود: خزانه مسکن در سال ۱۴۰۰ اختیارات ویژه ای داراست که مثال آن ارتقا سقف وام ها تشکیل داد به ۴۵۰ میلیون تومان ویژه ایجاد کرد واحدهای مسکونی با فناوری های نوین میباشد که در‌حالتی که کمپانی خالق بورسی باشد قابلیت ارتقاء این سقف وام ها تا ۵۰ درصد هم وجود دارااست.

مدیر هیأت مدیره خزانه مسکن بابیان اینکه امید خواهیم داشت با همت و کارایی بتوانیم منظور های عموم را در حوزه تامین مسکن مناسب پوشش دهیم، اذعان کرد: انتظار می رود کمپانی سپرده گذاری مسکن تحت عنوان اصلی ترین انبوه ساز مملکت با تسریع در اجرای پروژه ها، بتواند نقش قابل توجهی در تحقق وعده ایجاد کرد مسکن دولت داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا