فوتبالورزشی

درخواست تجدید نظر آرژانتین برای بازی مجدد مقدماتی جام جهانی | اخبار فوتبال

اتحادیه فوتبال آرژانتین (AFA) به تصمیم فیفا مبنی بر اجبار برزیل و آرژانتین برای تکرار بازی مقدماتی جام جهانی که پس از پنج دقیقه به دلیل نقض قوانین قرنطینه COVID-19 لغو شد، اعتراض خواهد کرد.

یکی از مقامات این اتحادیه گفت که آرژانتین شکایت خود را به دادگاه داوری ورزش خواهد برد.

آندرس اوریچ، مشاور این اتحادیه در تلویزیون آرژانتین گفت: ما معتقدیم که این تصمیم ناعادلانه است و معتقدیم که آرژانتین باعث لغو بازی نشد. ما فکر می کنیم که حق با ماست و معتقدیم که باید آن را به دادگاه ببریم.»

اوایل روز، رسانه های آرژانتینی نامه ای از فیفا منتشر کردند که ظاهراً به دو تیم دستور داده بود بازی لغو شده را در 22 سپتامبر انجام دهند.

بازی اولیه در سپتامبر 2021 لغو شد، زیرا مقامات بهداشت برزیل چهار بازیکن آرژانتینی را به گمراه کردن مقامات در مورد وضعیت COVID-19 متهم کردند.

مقامات گفتند که آرژانتینی ها قوانینی را زیر پا گذاشته اند مبنی بر اینکه مسافرانی که در دو هفته گذشته در بریتانیا، آفریقای جنوبی یا هند بوده اند، از ورود به برزیل منع شده اند، مگر اینکه شهروند یا دارای اقامت دائم باشند.

مقامات برزیلی گفتند که بازیکنان با اعلام اینکه در 14 روز قبل از بازی در لیست قرمز نبوده اند، مقامات مرزی را گمراه کرده اند.

مقامات آرژانتینی گفتند که آنها معتقدند همان پروتکل های مورد استفاده در کوپا آمریکا در برزیل در ژوئن سال گذشته برای مسابقات مقدماتی جام جهانی وجود دارد تا به تیم ها اجازه سفر در سراسر قاره را بدهد. کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی این تفسیر را تایید کرد.

خبر پیشنهادی:   اولین گل اشلی بارنز در 15 ماه گذشته باعث شد تا برنلی بالاتر از لیدز و از منطقه سقوط خارج شود، زیرا مهاجمی که به دلیل "آرنج واضح" تایرون مینگز کارت قرمز دریافت نکرد.

با این حال، فیفا این چهار بازیکن را برای دو مسابقه محروم کرد و گفت که آنها می‌خواهند بازی انجام شود.

آرژانتین دو ماه پیش به این تصمیم اعتراض کرد، اما گفت که قطعنامه ای دریافت نکرده و اقدام روز جمعه را عجولانه خواند.

اوریچ گفت: “عجله ای است زیرا به اولین درخواست تجدیدنظر پاسخ نمی دهد و تأیید می شود که یک نمونه دیگر وجود دارد، آن دادگاه حکمیت ورزش است و AFA درخواست تجدید نظر خواهد کرد.”

نتیجه بازی بین دو ابرقدرت فوتبال آمریکای جنوبی برای صعود به جام جهانی بی اهمیت است زیرا هر دو تیم قبلا جایگاه خود را در قطر تضمین کرده اند.

این داستان از فید آژانس سیمی بدون تغییر در متن منتشر شده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا