فوتبالورزشی

در حالی که شیاطین سرخ به مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا می رسند، مارکوس رشفورد برای گل های اروپایی با منچستریونایتد از کریستیانو رونالدو پیشی گرفت.


منچستریونایتد در حالی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا راه یافت که گل خیره کننده مارکوس راشفورد باعث پیروزی 1-0 آنها مقابل رئال بتیس شد.

تلاش دوربرد، که پس از یک اشتباه خنده دار انجام شد، باعث شد که منچستریونایتد در مجموع 5-1 حریف اسپانیایی خود را در تساوی یک شانزدهم نهایی شکست دهد.

خبرگزاری فرانسه

منچستریونایتد راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا شد

تنها گل بازی با این تلاش عالی راشفورد به ثمر رسید

گتی

تنها گل بازی با این تلاش عالی راشفورد به ثمر رسید

اکنون 26 گل در تمام رقابت ها برای راشفورد در این فصل به ثمر رسیده است، به این معنی که او اکنون بالاتر از رابرت لواندوفسکی بارسلونا برای گلزنی در این فصل قرار گرفته است.

در واقع، ارلینگ هالند (39) و کیلیان امباپه (31) تنها بازیکنانی از پنج لیگ برتر اروپا هستند که در این دوره از رشفورد بیشتر گلزنی کرده‌اند.

این بیست و پنجمین ضربه راشفورد در رقابت‌های اروپایی برای منچستریونایتد است، به این معنی که او از کریستیانو رونالدو که 24 گل اروپایی برای آنها به ثمر رساند نیز پیشی گرفت.

منچستریونایتد ممکن است با آرسنال در مرحله یک هشتم نهایی همراه شود، اگرچه توپچی ها باید از اسپورتینگ لیسبون که هفته گذشته در پرتغال با تساوی 2-2 بازی کردند، بگذرند.

بازی برگشت در سویا به شکل غیرقابل قبولی در برابر وردیبلانکوهای مانوئل پلگرینی آغاز شد و خوانمی یک فرصت باشکوه را قبل از اینکه خواکین از راه دور به تیر دروازه بزند از دست داد.

فاکوندو پلیستری که اولین شروع خود در یونایتد را انجام داد، در پایان نیمه اول ضعیف به تیرک دروازه زد که با عملکرد بسیار بهبود یافته در دوره دوم توسط تیم تن هاگ دنبال شد.

منچستریونایتد یکی از مدعیان قهرمانی در این رقابت هاست

گتی

منچستریونایتد یکی از مدعیان قهرمانی در این رقابت هاست


رشفورد تیز به نظر می رسید و لحظاتی قبل با انجام یک ضربه خیره کننده 25 قدمی که اولین سفر خارج از خانه یونایتد را از زمان نابودی آنفیلد با پیروزی به پایان رساند، یک اشتباه غیرقابل توضیح را دنبال کرد.

بیش از 50000 هوادار بتیس با توجه به کسری سه گل آنها همیشه به جای انتظار، امیدوار بودند و تیم آنها از بلوک ها خارج شدند و یک فرصت باشکوه دقیقه هشتم را از دست دادند.

یونایتد از موقعیت خارج شد و آیوزه پرز خوانمی را به بیرون فرستاد، اما ضربه او را با هری مگوایر که نفسش را از گردنش می‌کشید، از روی دروازه عبور داد.

این یک رها کردن بزرگ بود و به دنبال آن خواکین 41 ساله که سال ها را به عقب برگرداند تا یک تلاش خیره کننده 30 یاردی را آغاز کند که پس از یک انحراف جزئی کازمیرو به تیرک دروازه برخورد کرد.

در پایان یک شب راحت برای منچستریونایتد بود اما تیم میزبان با عصبانیت شروع کرد

گتی

در پایان یک شب راحت برای منچستریونایتد بود اما تیم میزبان با عصبانیت شروع کرد

بتیس زندگی را برای یک تیم قدرتمند یونایتد ناخوشایند می کرد، اگرچه مردان تن هاگ در نهایت توانستند سرعت را کاهش دهند و میزبان را ناامید کنند بدون اینکه کنترلی داشته باشند.

شروع تند از بین رفته بود، اما داوید دخیا باید هوشیار بود تا خوانمی را متوقف کند، کسی که بین دو مدافع میانی تیم میهمان مسابقه داده بود تا با توپ خوب روبرو شود.

مگوایر مانع از تلاش بعدی مهاجم پر جنب و جوش شد زیرا حمایت خونسردۀ خانگی همچنان به حمایت از تیم آنها ادامه می داد که امیدهای ضعیف آنها در وقت های تلف شده تقریباً از بین رفته بود.

کازمیرو به دنبال خطای خواکین در سمت چپ به زمین رفت و برونو فرناندز در ضربه آزاد به حرکت در آمد و توپ به سمت پلیستری افتاد تا ضربه ای به زمین بخورد که به تیرک دروازه برخورد کرد.

Wout Weghorst در تلاش برای رسیدن به خانه، خود را به سمت آن پرتاب کرد، اما نتوانست آن را دراز کند، درست همانطور که هنگام تلاش برای رسیدن به ضربه سر کازمیرو در ابتدای بازی شکست خورد.

تلاش وهورست در حالت کششی بهترین فرصت منچستریونایتد در نیمه اول بود

گتی

تلاش وهورست در حالت کششی بهترین فرصت منچستریونایتد در نیمه اول بود

وقتی نیمه دوم شروع شد، تیم‌ها تلاش‌های بی‌رویه خود را انجام دادند و رشفورد در میان آن‌هایی بود که در حالی که او با لقمه بین دندان‌هایش بازی می‌کرد، از دست می‌رفت.

روی سیلوا، دروازه بان بتیس، پس از اینکه فرناندز با او بازی کرد، این بازیکن 25 ساله را تکذیب کرد، در حالی که مهاجم پس از یک موقعیت درخشان، از خودش عصبانی شد.

راشفورد به سرعت این ناامیدی را به شکلی خیره کننده از بین برد.

او که با یک پاس فراگیر کازمیرو پیدا شد، چند لمس کرد و سپس با یک ضربه 25 یاردی پاره کرد که به خانه پرواز کرد تا هواداران بتیس در دقیقه 55 ساکت شوند.

راشفورد بار دیگر کلاس خود را نشان داد

گتی

راشفورد بار دیگر کلاس خود را نشان داد

لحظاتی پس از زوزه‌کشی از دستش رسید

خبرگزاری فرانسه

لحظاتی پس از زوزه‌کشی از دستش رسید

دخیا کمی قبل از گل درخشانی که به امید بازگشت همیشه غیرمحتمل بتیس پایان داد، یک واکنش خوب برای دفع پرز از کرنر انجام داد.

مگوایر در حالی که یونایتد برای دومین بار در سویا به دنبال آن بود، با جادون سانچو و مارسل سابیتزر هر دو تلاش کردند، مگوایر از هدف خارج شد.

فرناندز که با طناب تعلیق با کازمیرو راه می رفت، کنار رفت و وگهورست با اعمال کنترلی که تن هاگ از ابتدا می خواست، یونایتد تلاش خود را نجات داد.

تغییرات بیشتر باعث شد تا تساوی که با درخواست طرفداران مسافر یونایتد از خانواده گلیزر برای فروش باشگاه خاتمه یابد، از بین برد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا