کار آفرینی و استارتاپ

در داخل افزایش سریع قیمت گذاری مبتنی بر استفاده – TechCrunch

این فقط نیست تصور شما – قیمت گذاری مبتنی بر استفاده (UBP) ظاهراً در سال 2021 همه جا وجود دارد.

شرکت‌های SaaS قیمت‌های اشتراک سنتی را به نفع مدل‌های مبتنی بر استفاده کنار گذاشته‌اند که با رفتار خرید مدرن و ارزش ارائه شده توسط محصولاتشان هماهنگی بهتری دارند. UBP که به عنوان قیمت گذاری مبتنی بر مصرف نیز شناخته می شود، میزان پرداختی مشتری را با میزان مصرف یک محصول یا خدمات مشخص مرتبط می کند.

اشتراک های مبتنی بر استفاده می تواند راهی برای شرکت های SaaS باشد تا امکان سنجی UBP را بدون نیاز به تغییر کامل مدل کسب و کار خود آزمایش کنند.

شرکت عمومی مشاهده ابری New Relic مدل قیمت‌گذاری مبتنی بر مصرف خود را در ژوئیه 2020 معرفی کرد. اخیراً این شرکت مدل را دوبرابر کرد و تصمیم گرفت که تنها بر اساس مصرف واقعی مشتریان و نه تعهدات اشتراک، به نمایندگی‌های فروش پرداخت کند. به نظر می رسد که این تصمیم نتیجه می دهد، زیرا New Relic هم در رشد حساب و هم در حفظ داده ها، دو شاخص پیشرو که شرکت از نزدیک دنبال می کند، جهش چشمگیری داشته است.

محورهای قیمت گذاری مشابهی توسط استارتاپ هایی مانند Cypress انجام شده است که در مارس 2021 قیمت گذاری مبتنی بر مصرف را معرفی کردند. شرکت‌های قبل از عرضه اولیه سهام مانند کنگ، که در ماه می 2021 یک ردیف قیمت‌گذاری را اعلام کردند؛ و حتی شرکت‌های قدیمی مانند Autodesk 40 ساله که قیمت‌های پرداختی را در ماه سپتامبر معرفی کردند.

خبر پیشنهادی:   3 دیدگاه درباره تصمیم جک دورسی برای کناره گیری از سمت مدیرعاملی توییتر - TechCrunch

با توجه به ما گزارش قیمت گذاری مبتنی بر استفادهکه شامل داده‌های نزدیک به 600 شرکت‌کننده است، 45 درصد از شرکت‌های SaaS مدل UBP در سال 2021 داشتند. این رقم در مقایسه با 34 درصد در سال 2020 و 30 درصد در سال 2019 به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

نمودار افزایش پذیرش قیمت گذاری مبتنی بر استفاده در سال های 2018-2023 را نشان می دهد

اعتبار تصویر: شرکای OpenView

این موج در سال 2022 کند نخواهد شد

یک چهارم شرکت هایی که در حال حاضر از مدل UBP استفاده می کنند، می گویند که آن را در 12 ماه گذشته معرفی کرده اند. پذیرش امسال UBP از مجموع سال های 2019 و 2020 بیشتر است.

در همین حال، اکثریت نگهدارنده های UBP (61٪) می گویند که انتظار دارند در آینده نزدیک قیمت گذاری مبتنی بر استفاده را راه اندازی یا آزمایش کنند. اگر این روند ادامه یابد، UBP در اوایل سال 2022 به یک هنجار تبدیل خواهد شد، نه استثنا.

اشتراک در مقابل UBP یک تصمیم یا تصمیم نیست

داده ها نشان می دهد که UBP می تواند – و اغلب هم وجود دارد – با قیمت اشتراک سنتی وجود داشته باشد. آنهایی که دارای یک مدل مبتنی بر استفاده هستند به طور مساوی بین افرادی که سطوح اشتراک مبتنی بر استفاده را ارائه می دهند (23٪) و کسانی که تا حد زیادی مدل قیمت گذاری مبتنی بر استفاده یا پرداخت در زمان مصرف دارند (23٪) تقسیم می شوند.

نموداری که پذیرش قیمت‌گذاری مبتنی بر استفاده را در کنار هزینه‌های اشتراک و بدون قیمت‌گذاری مبتنی بر استفاده نشان می‌دهد

اعتبار تصویر: شرکای OpenView


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا