ارز دیجیتالاقتصادی

در میان جنجال ها، تلگرام کانال های حماس را باز نگه می داردپاول دوروف، بنیانگذار و مدیر عامل تلگرام، توضیح داده است که کانال ارتباطی حماس در این اپلیکیشن به کار خود ادامه خواهد داد. اظهارات دوروف پس از آن صورت می گیرد که تلگرام با واکنش گسترده ای به دلیل اجازه دادن به این گروه فلسطینی برای ادامه انتشار مطالب مرتبط با جنگ در شبکه خود مواجه شد. دوروف توضیح داد که بستن این کانال ارتباطی “خطر تشدید یک وضعیت وخیم است.”

مديرعامل تلگرام تلاش مي‌كند كانال‌هاي حماس را فعال نگه دارد

تلگرام، پلتفرم پیام رسانی، به دلیل استفاده حماس، سازمان فلسطینی، برای ارسال محتوای خشونت آمیز مرتبط با جنگ، در کانون توجه رسانه ها قرار دارد. بر اساس گزارش‌ها، کانال رسمی حماس در این اپلیکیشن بیش از 125 ویدئو را منتشر کرده است که حملات خود به اسرائیل را مستند می‌کند، که منابع اصلی رسانه‌ای و فعالان را بر آن داشته است که از تلگرام به دلیل اجازه میزبانی این نوع محتوا در پلتفرم خود درخواست کنند.

یاسمین گرین، مدیرعامل Jigsaw، یک سازمان متعلق به گوگل که “تهدیدات جوامع باز را بررسی می کند.” گفت سی‌ان‌بی‌سی می‌ترسید که این نوع محتوا بتواند پیروان حماس را به سازماندهی و راه‌اندازی اقدامات خشونت‌آمیز تر بیاورد. رولینگ استونز نیز محکوم می کند تلگرام به عنوان مرکزی برای اطلاعات تایید نشده که به X (که قبلاً توییتر نامیده می‌شد) به بیرون درز می‌کند، استفاده می‌شود و این دو پلتفرم یک دوئت اطلاعات نادرست را تشکیل می‌دهند.

در حالی که X رویکرد فعال تری در پیش گرفته است و پست های مربوط به جنگ را حذف کرده در حالی که با a مواجه می شود پویشگر از اتحادیه اروپا (EU)، تلگرام رویکرد متفاوتی در پیش گرفته است.

دوروف: بستن کانال های حماس “خطر تشدید وضعیت از قبل وخیم”.

پاول دوروف، بنیانگذار و مدیر عامل تلگرام، از موضع این پلتفرم دفاع کرد و به کانال به ظاهر رسمی حماس و سایر مرتبط با آن اجازه داد به فعالیت خود ادامه دهند. دوروف اظهار داشت که در حالی که ناظران پلتفرم میلیون‌ها «محتوای مضر آشکار» را حذف می‌کنند، مقابله با محتوای مربوط به جنگ به ندرت به همین سادگی است.

دوروف توضیح داد:

در اوایل این هفته، حماس از تلگرام برای هشدار به غیرنظامیان در عسقلان استفاده کرد تا قبل از حملات موشکی خود، منطقه را ترک کنند. آیا بستن کانال آن‌ها به نجات جان انسان‌ها کمک می‌کند یا جان‌های بیشتری را به خطر می‌اندازد؟

علاوه بر این، او اظهار داشت که در حالی که سایر پلتفرم‌ها اجازه می‌دهند آنچه او «محتوای تکان‌دهنده» می‌خواند به کاربران ناآگاه نشان داده شود، این افراد تنها محتوایی را دریافت می‌کنند که برای دریافت آن در هنگام استفاده از تلگرام مشترک شده‌اند. دوروف بر این باور است که بعید است از تلگرام برای تقویت تبلیغات استفاده شود، و تاکید می کند که این محتوا همچنین به عنوان “اطلاعات دست اول” برای روزنامه نگاران، حقیقت شناسان و محققان عمل می کند.

وی در پایان خواستار عدم استفاده از راه آسان با تخریب این محتوا شد و هشدار داد که انجام این کار “خطر تشدید وضعیت وخیم” را به همراه دارد.

نظر شما در مورد موضع تلگرام در قبال محتوای حماس چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا