اقتصادیخودرو

دستور ریاست جمهوری برای بررسی وضعیت خودروهای انبار

سیدرضا تقوی در تشریح جلسه اخیر مجمع نمایندگان استان تهران با رئیس جمهور، گفت: این اولین دیدار رئیس جمهور با استان های آذربایجان شرقی و غربی بود و جلسه مجمع نمایندگان استان تهران دومین جلسه در چه موضوعاتی بود. مانند حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا، وسایل نقلیه ذخیره شده در گمرک، مالیات، ازدحام جمعیت، بهداشت، شهرسازی، شهرهای اقماری و حومه شهرها.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هر یک از نمایندگان با توجه به تقسیم بندی وظایف، دیدگاه ها و مشکلات خود را مطرح کردند، ادامه داد: یکی از نمایندگان با توجه به جمعیت بالای تهران از رئیس جمهور درخواست کرد که جمعیت 12 تا 13 میلیونی را به این منطقه اعزام کند. سه استان تا مدیران و دستگاه های اجرایی بهتر بتوانند امور استان را اداره کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم افزود: از آیت الله رییسی خواسته شد که در این جلسه تاکید شد که 54 درصد کل مالیات کشور از استان تهران است و این رقم برابر است با مهم برای بودجه دولت با توجه به مشکلات فراوان، نگاهی ویژه به پایتخت داشته باشیم.

تقوی یادآور شد: یکی از خواسته های جدی نمایندگان تهران توجه ویژه به معضل آلودگی هوای تهران بود و رئیس جمهور دستور تشکیل کمیته ای برای پیگیری آن را داد و مقرر شد کمیته ای به ریاست استاندار تشکیل شود. تهران. برای انجام اقدامات موثر برای کنترل این مشکل باید برطرف شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران آلودگی هوای پایتخت را معضلی جدی دانست که بسیاری از متخصصان و پزشکان آن را ریشه و منشا بخش مهمی از بیماری ها می دانند و گفت: تعدد دستگاه ها در آلودگی هوا معضلی جدی است. ما یکی می شویم که دستگاه ها را هماهنگ کنیم و از جزیره ای شدن و هم افزایی دستگاه ها پرهیز کنیم.

خبر پیشنهادی:   پروژه DeFi متمرکز بر امنیت، پروتکل ارتقاء EverRise و راه اندازی بر روی 3 بلاک چین – انتشار مطبوعاتی Bitcoin News

تقوی با یادآوری انتقادات نمایندگان از افزایش تراکم و تشکیل شهرک های اقماری در اطراف تهران و شهرستان ها، گفت: به دلیل عدم رعایت حریم خصوصی، به وی مطرح و مورد انتقاد قرار گرفت که سند را از مردم نگرفته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: وزارت کشور با کمک وزارت جهادکشاورزی، منابع طبیعی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور باید این مشکل را حل کند تا مردم بتوانند مستندات لازم را دریافت کنند. ایجاد مراکز تجاری، صنعتی و مسکونی خدماتی برای مردم مشخص می شود همچنین در این جلسه توسعه مترو پردیس و اسلامشهر و درخواست شهرداری از دولت که هنوز پرداخت نشده و رقمی نجومی است مورد بحث و بررسی قرار گرفت. . و تاکید شد که دولت باید بدهی خود را برای توسعه مترو پرداخت کند.

وی افزود: نمایندگان شهرستان های اطراف تهران نیز وضعیت مشکلات خود را تشریح کردند و معتقد بودند برخی از مناطق پرجمعیت با کمبود شدید تخت بیمارستانی مواجه هستند و باید برای درمان به شهرستان های همجوار یا تهران مراجعه کنند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: در این جلسه تاکید شد که مجلس آمادگی خود را برای همکاری و همراهی با دولت سیزدهم اعلام می کند، البته رئیس جمهور نیز ابراز امیدواری کرد که با همکاری، اتحاد و یکپارچگی بتوانند مشکلات را حل کند». اکنون زمان پرداخت سررسید اوراق قدیمی دولت است و به طور متوسط ​​ماهانه باید 10 میلیارد تومان وام قدیمی پرداخت کنیم و این مبلغ قابل توجهی است که دولت باید پرداخت کند.

تقوی افزود: موضوع انبارها و بلاتکلیفی هزاران خودرو در گمرکات کشور نیز در این جلسه مطرح شد و رئیس جمهور به رئیس دفتر خود دستور بررسی موضوع را داد. من این موضوع را مطرح کردم.

خبر پیشنهادی:   بانک مرکزی تانزانیا در حال آماده شدن برای CBDC برای اطمینان از اینکه کشور عقب نمانده است - اخبار بازارهای نوظهور بیت کوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا