دانش و فناوریسخت افزار

دنیای جدید کیبوردهای زیبای مکانیکال شخصی‌سازی شده

کیبوردهای مکانیکال این روز ها بسیار دوست داستنی‌اند. این محبوبیت برای هر شخص و کاربری به دلیل خاصی می باشد. عده‌ای کیبوردهای مکانیکال را به خاطر طول عمر بالایشان دوست دارند. عده‌ای دیگر به خاطر شم و بازخوردی که هنگام تایپ کردن یا تجربه بازی‌های ویدیویی دریافت می‌کنند، به آنان عشق دارا هستند. با این اکنون، برخی کاربران یا عالی بگوییم، علاقه‌مندان به شخصی سازی قطعات کامپیوتری و اسباب جانبی، کیبوردهای مکانیکال را بیشتر برای قابلیت و امکان‌های شخصی سازی و باز بودن دستشان برای ایجاد تغییرات در آنان می‌خواهند.

به صورت کلی، ماد کردن و شخصی سازی کردن قطعات مهم و جانبی کامپیوتر، دنیای خوشگل و منحصر به فردی دارد؛ دنیایی که پایان آن هیچگاه مشخص و معلوم نیست. با این فعلا، شخصی سازی و ماد کردن کیبورد، جزیره‌ای تعالی درون این دنیای پرجزئیات می‌باشد که ورود به آن میتواند بدون بازگشت باشد! شخصی سازی کیبورد که بیشتر گیمرها نسبت به آن اقدام می‌کنند، مشمول تغییر‌و تحول کی‌کپ (Keycap)،‌ تغییر سوییچ‌های مکانیکی یا حتی تغییر و تحول کابل‌های USB و میکرو کنترلر‌ها میگردد. در واقع کو‌آنالیز‌ترین جزئیات برای رسیدن به فایده دلخواه شما، قابل تغییر تحول میباشند.

 


دروازه ورود به دنیای زیبای کیبوردهای شخصی‌سازی شده

دروازه ورود به دنیای زیبای کیبوردهای فردی‌سازی گردیده

فردی سازی کردن یک صفحه کلید به طور ظاهری یا این که به طور فنی، کاری میباشد که به پاره ای تجربه نیاز دارااست. در حالتی‌که روی هم رفته به ماد کردن ستاپ و PC گیمینگ خویش عشق و علاقه‌مندید البته تجربه‌ خاصی دراین مورد ندارید، قطعا ویدیوهای ایجاد گردیده در رابطه این مورد را در وب ببینید؛ مخصوصاً در‌صورتی‌که قصد دارید از شالوده و مبنا برای خویش یک صفحه کلید نو پباده سازی نمائید و صرفا تغییر‌و تحول سوییچ و کی‌کپ، کارتان را رویه نمی‌اندازد.

برای مطالعه و به دست آوردن اطلاعات درباره انواع سوییچ کیبوردهای مکانیکال، این مطلب را از دست ندهید!

ساخت کیبورد از پایه!

در‌حالتی که قصد دارید صفحه کلید فردی خویش را از اساس و پایه، به طور تماماً فردی سازی گردیده بسازید، می بایست مجموع قطعات و اجزای ریز آن را در چنگ داشته باشید. صفحه کلید مکانیکال (یا این که هر کیبوردی) روی هم رفته اجزای پرشماری ندارد و تیم عظیمی از قطعات ریز را باطن خویش مکان نداده ولی جستن همین اجزا، مخصوصاً در کشور‌ایران، شغل دشواری به حساب میآید. روی هم رفته، یافت کردن و خرید مجموع اجزای صفحه کلید متبوع شما، حتی از مغازه‌های بزرگی مانند آمازون یا این که علی اکسپرس، عمل دشواری به حساب می‌آید. به همین ادله میباشد که سفارش میکنیم در گام اولیه به سراغ ایجاد کرد یک صفحه کلید از اساس و مبنا نباشید. با این اکنون، یه خرده در رابطه آن برای عشق‌مندان توضیح می دهیم.

اجزای صفحه کلید نسبت به نوع کیبوردی که قصد تشکیل داد آن را دارید، متغیر و گوناگون میباشد ولی روی هم رفته و معمولی، به اجزای ذیل نیاز دارید:

یک بورد مدار که به PCB نیز دارای اسم و رسم میباشد
سوییچ‌های صفحه کلید
کی‌کپ‌ها
ثبت‌ کننده‌ها یا این که Stabilizers
فریم و بک‌پلیت
کابل USB

دنیای جدید کیبوردهای زیبای مکانیکال شخصی‌سازی شده

در ابتدا همه چیز به نظر ساده می‌رسد اما تنوع هر کدام از اجزایی که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم، می‌تواند شما را کاملاً گمراه و مسیرتان را پیچیده سازد. به عنوان مثال، اندازه PCB کیبورد و به طبع آن، اندازه کیس و قاب، نوع تثبیت کننده‌ها، نوع سوییچ‌ها و… هر کدام می‌توانند برای شما داستانی جدید آغاز کنند. به عنوان مثال، در مرحله اول برای انتخاب اندازه نهایی کیبورد، باید میان کیبورد فول سایز، کیبورد تنکیلس (Tenkeyless) یا حتی نمونه‌های خاص که معمولاً با درصد اندازه گیری می‌شوند، تصمیم‌گیری کنید. به همین دلیل است که باید پیش از ساخت یک کیبورد، محصول نهایی و مورد نظر خود را در ذهن تصور کنید. علاوه بر این، همانطور که پیشتر توضیح داده شد، پیدا کردن همان اجزایی که شما می‌خواهید، مخصوصاً در ایران، بدون شک چالش برانگیز و نیازمند وقت و انرژی قابل توجه است.

کار راحت‌تری که ما پیشنهاد می‌دهیم!

ولی توصیه ما به شما با در لحاظ به چنگ آوردن کلیه حالت، فردی سازی صفحه کلید با استعمال از تجهیزات جانور میباشد. بیشتر یوزرها ترجیح میدهند به مکان صرف مجال، انرژی و میزان دارایی شایان توجه برای ایجاد کرد یک صفحه کلید گیمینگ از اساس و پایه، صرفا کی‌کپ یا این که به عبارتی بخش بالایی کلید صفحه کلید خویش را دستخوش تغییر‌و تحول سازند. این شغل با این که کوشش صفحه کلید مکانیکال شمارا تغییر تحول نمی‌‌دهد، ولی دست‌کم از نگاه ظاهری و بصری، تغییر‌و تحول بزرگی را در ستاپ گیمینگ شما به وجود می آورد. نگاهی بدین کی‌کپ‌های فانتزی و دیدنی داشته باشید:

ولی ردوبدل کی‌کپ (Keycap) صفحه کلید صرفا به جهت تغییر تحول ظواهر و به کار گیری از موادتشکیل دهنده فانتزی در ستاپ گیمینگ شکل نمی‌گیرد و میتواند عارضه ها اساسی‌تری نیز داشته باشد. مثلا، دوام Keycap یکی‌از همین مفاد میباشد. با این که در اولِ مقاله اشاره کردیم که صفحه کلید‌های مکانیکال از هر حیث قدمت بالایی دارا‌هستند و مقاومت‌ آنها نسبت به صفحه کلید‌های Membraine و ساده بسیار بیشتر میباشد، البته فراموش نکنید که کی‌کپ کیبوردهای مکانیکال نیز از پلاستیک تشکیل‌شده و پلاستیک در گذر فرصت، فرسوده میگردد و رنگ می‌بازد. در شرایطی‌که از آن مجموعه کاربرانی باشید که مرتباً با صفحه کلید مکانیکال خویش به تجربه بازی‌های ویدیویی میپردازید یا این که دست به ساخت و ساز محتوا می‌زنید، شاید زودتر از آنچه می‌پندارید با فرسایش کی‌کپ‌های صفحه کلید خویش مواجه گردید.

برای ردوبدل نصیب بالایی کلید‌های صفحه کلید، فقط بایستی به دو نکته دقت فرمائید، ساقه (Stem) و کی‌کپ. برای افرادی که نمی‌دانند Stem چه می‌باشد، بد وجود ندارد اشاره کنیم که Stem دقیقاً پایین کی‌کپ شما قرار میگیرد و صورت و شمایل ساقه، ترازو تحریک و مسافت (مدت) جنبش سوییچ را متغیر می‌سازد. در واقع این ساقه میباشد که احساس ضربه زدن و فشار دادن کلید‌های صفحه کلید را القا و نوع سوییچ را انتخاب می‌نماید. ساقه در بیشتر کیبوردهای مکانیکال، از بالا به طور نماد + معین میباشد و مثال‌های نادری هم به صورت دایره یا این که مثلث به حیث می‌رسند. سوییچ‌های چری که بیشتر کیبوردهای مکانیکال با آنها ساخته می گردند، دارنده ساقه‌هایی به صورت + می‌باشند ولی سوییچ‌های Alps و Topre ساقه‌هایی به انواع گوناگون دارا‌هستند.

در موضوع کی‌ کپ ها، هر چه تعداد کی کپ‌هایی که خریداری میکنید بیشتر باشد، خوب میباشد! اکثری از یوزرها ترجیح میدهند صرفا برای کلید‌هایی مانند WSAD (منحصر به فرد گیمرها) یا این که حتی E و C و Space کی‌کپ خریداری کنند البته افرادی که علاوه بر تجربه بازی‌های ویدیویی، به نوشتن و شغل با تک تک کلید‌ها میپردازند، در واقع به کی کپ های بیشتری احتیاج دارا هستند. علاوه بر این، برای تولید برنامه ای خاص روی صفحه کلید (نوع چیدمان کلید‌ها با رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون)، این کی‌کپ‌های مازاد به شدت به درد میخورند!

در‌حالتی که درپی کیبوردهای نیکی برای دستور فردی سازی و بده بستان کلید و کی‌ کپ می گردید، توصیه ما کیبوردهای مکانیکال گلوریس می باشند. صفحه کلید گیمینگ گلوریوس GMMK-Compact (prebuilt) و صفحه کلید گیمینگ مکانیکال گلوریوس GMMK TKL دراین باره به شدت ممتاز و مطلوب‌اند.

سفارش ویژه لیون تک!

توصیه ویژه ما برای خریداری کی‌ کپ های نو، دسته بدون نقص کلید صفحه کلید مکانیکال ریزر PBT میباشد. این کی‌ کپ‌ ها در عین آسانی، بسیار کیفیت عالی، قشنگ و با نازکی میباشند و به طور تقریبً می‌اقتدار هر صفحه کلید مکانیکالی را با آن ها فردی سازی کرد. برای اعتقاد خیال و خاطر، بیایید خصوصیت‌های این ست کلید صفحه کلید مکانیکال را با هم مرور کنیم:

مقاومت بالا

تیم کلید Razer PBT Keycap Upgrade Set پباده سازی گردیده تا در طاقت فرسا‌ترین حالت و بغرنج‌ترین نمایش‌های گیمینگ، صبر بیاورد. PBT ترموپلاستیک منزلت بالایی میباشد که علاوه بر بافت و جلوه ظاهری دیدنی، استحکام و دوام بیشتری نیز نسبت به بقیه مواد همانند PVC یا این که ABS داراست و در اثر به کار گیری ظواهر درخشان و نامطلوبی پیدا نخواهد کرد. ضخامت آنها نیز موجب می‌گردد ضربات سفت و استعمال‌های بسیار وقت گیر را به راحتی تحمل نمایند و سال‌ها در کنار شما بمانند. این کلیدها در سه رنگ سپید، سبز و صورتی عرضه می شوند.

تزریق دوگانه و فونت فوق باریک

این کلیدها با به کار گیری از روند ویژه و توسعه یافته تزریق دوگانه تشکیل شده‌اند تا حروف و علائم روی آنان (که با جنسی مختلف باطن پوسته کلید تزریق گردیده و روی آن به چاپ نرسیده میباشد) در اثر سایش و اصطکاک از در بین نرود. کلیدهای صفحه کلید ریزر PBT به سیرتکامل‌ای پباده سازی گردیده‌اند که با کیبوردهای متفاوت دارنده بک لایت و نورپردازی RGB (به خصوص کیبوردهای RGB مارک ریزر) سازش داشته باشند به این دلیل‌که حروف و علائم آنان با فوتی باریک و قشنگ، از جنسی روشن تاسیس شده است.

سازش با دکورا سیون‌های پر استفاده صفحه کلید

دسته بی نقص کلید صفحه کلید مکانیکال ریزر PBT با دکورا سیون‌های استاندارد ۱۰۴ یا این که ۱۰۵ کلیدی (از نوع آمریکایی یا این که انگلیسی) سازش دارااست. این موسسه مشتمل بر ۱۲۰ عدد کلید باکیفیت به اضافه چندین ثبت کننده مازاد برای کیبوردهای اپتیکال و مکانیکال میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا