ارز دیجیتالاقتصادی

«دور بعدی کمک‌های مالی اینجاست» – بیت‌کوین و فلزات گرانبها در میان گمانه‌زنی‌ها درباره تغییر سیاست‌های فدرال رزرو رشد می‌کنند – اخبار بیت‌کوین


حدود ساعت 7:30 صبح به وقت شرقی، قیمت بیت کوین از محدوده 27000 دلار به بالاترین حد خود یعنی 27025 دلار در هر واحد رسید. فلزات گرانبها یا PM ها مانند طلا و نقره نیز طی روز گذشته بین 1.98 تا 2.12 درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافتند. در حالی که بسیاری از ناظران بازار تعجب می کنند که چرا دارایی های خاص مانند PM ها و ارزهای رمزنگاری شده دوباره رشد کرده اند، تعدادی از سفته بازان گمان می کنند که این به این دلیل است که بانک مرکزی ایالات متحده اکنون سیاست انقباض پولی خود را کاهش می دهد.

4 بانک بزرگ پس از سقوط بانک سیلورگیت نجات یافتند. کاهش نرخ فدرال رزرو باعث افزایش دوباره ارزهای دیجیتال و PM ها می شود

هفته گذشته، سرمایه گذاران بازار شاهد چهار کمک مالی مهم برای نجات سپرده گذاران بودند که از بانک سیلیکون ولی (SVB)، Signature Bank (SBNY)، Credit Suisse و First Republic Bank سرچشمه می گرفت. هر چهار مؤسسه مالی پس از انتشار یک سرایت مالی در سراسر سیستم بانکی ایالات متحده پس از سقوط بانک سیلورگیت، با میلیاردها دلار نجات یافتند. کمک های مالی، همراه با گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو افزایش نرخ وجوه فدرال را متوقف خواهد کرد و حتی ممکن است آن را کاهش دهد، به ارزش فلزات گرانبها و اقتصاد ارزهای دیجیتال دامن زده است. قیمت بیت کوین (BTC) صبح جمعه به 27025 دلار افزایش یافت و این دارایی در حال حاضر با قیمت 26517 دلار به ازای هر سکه تغییر می کند.

بیت کوین 6.9٪ افزایش یافته است و دومین دارایی پیشرو در ارزهای دیجیتال است. اتریوم (ETH)، طی روز گذشته 5 درصد افزایش یافته است. اونس تروی 0.999 طلای خوب است 1959 دلار در هر واحد در روز جمعه 1.98% افزایش یافت و هر اونس نقره با 2.12% افزایش به 22.13 دلار در هر واحد رسید. به گفته گراهام سامرز، تحلیلگر فینیکس کپیتال ریسرچ، سرمایه گذاران بازار معتقدند که فدرال رزرو دوباره به چاپ پول بازگشته است. تحلیلگر اشاره شد بانک مرکزی ایالات متحده تاکنون نیمی از انقباضات کمی (QT) خود را حذف کرده است. سامرز اشاره کرد که کاری که فدرال رزرو تنها در پنج روز انجام داد معادل بیش از دو ماه کاهش کمی (QE) در طول همه گیری کووید-19 بود. سامرز بیان کرد:

اکنون، از نظر فنی، بیشتر این (دقیقاً 164 میلیارد دلار) به صورت وام به بانک ها داده شده است. بانک‌ها باید این را پس دهند، بنابراین کاملاً مشابه تسهیل کمی (QE) نیست. صرف نظر از این، نکته کلیدی این است که فدرال رزرو دیگر ترازنامه خود را کوچک نمی کند… در عوض پول چاپ می کند. و نه کمی، بلکه 300+ میلیارد دلار در یک هفته.

Intotheblock.comخبرنامه Onchain Insights (ITB) این هفته اشاره می کند که سیاست تسهیل پولی ممکن است به افزایش اخیر دارایی های ریسک کمک کند. جزئیات خبرنامه ITB “بازارها شاهد افزایش احتمال کاهش سرعت افزایش نرخ بهره هستند در حالی که نقدینگی افزایش می یابد.” تخمین‌های بازار حاکی از آن است که بانک مرکزی ایالات متحده نسبت به افزایش نرخ‌های بهره تعمق خواهد کرد و برخی گمان می‌کنند که افزایش نرخ معیار در این ماه نادیده گرفته شود. اقدامات اخیر فدرال رزرو، که فقط پنج روز طول کشید، بر گمانه زنی ها مبنی بر روشن شدن مجدد چاپگر پول افزوده است. خبرنامه ITB نیز به یک مقاله ارجاع می دهد جی پی مورگان اعلام کرده است که فدرال رزرو می تواند 2 تریلیون دلار نقدینگی پس از ایجاد برنامه تامین مالی مدت بانکی (BTFP) تزریق کند.

محققان ITB آنچه را که در سال‌های 2020 و 2021 اتفاق افتاد، زمانی که «با انبوه سرمایه افزایش یافتند»، برجسته می‌کنند. در این خبرنامه آمده است که بخش قابل توجهی از زیان های سال 2022 ناشی از افزایش نرخ بهره ماهانه QT و فدرال رزرو است. خبرنامه ITB می افزاید: «در حالی که باید دید که آیا تزریق نقدینگی از BTFP به اندازه 2 تریلیون دلار تخمین زده می شود یا خیر، بازارها به احتمال زیاد در انتظار بازگشت «چاپگر پول» روی میز هستند یا خیر. سامرز، تحلیلگر فینیکس کپیتال ریسرچ، همچنین اصرار دارد که «دوره بعدی کمک‌های مالی/سهولت/بازسازی سیستم مالی اینجاست» و بیشتر در گزارش خود تأکید کرد که «این پایان خوبی نخواهد داشت».

برچسب ها در این داستان

کمک‌های مالی، برنامه تامین مالی مدت بانکی، نرخ معیار، بیت‌کوین، بانک مرکزی، همه‌گیری کووید-19، صندوق اعتباری، ارز دیجیتال، Dovish، اتریوم، فدرال رزرو، سرایت مالی، بانک First Republic، طلا، افزایش نرخ بهره، تزریق نقدینگی، بازار ناظران، سیاست پولی، انقباض پولی، چاپگر پول، تحقیقات سرمایه فونیکس، فلزات گرانبها، تسهیل کمی، انقباض کمی، بانک امضا، بانک سیلیکون ولی، نقره، بانک سیلورگیت، سیستم بانکی آمریکا، دلار آمریکا

به نظر شما تغییرات سیاست پولی فدرال رزرو برای آینده فلزات گرانبها و ارزهای دیجیتال چه معنایی خواهد داشت؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

«دور بعدی کمک‌های مالی اینجاست» - بیت‌کوین و فلزات گرانبها در میان گمانه‌زنی‌ها درباره تغییر سیاست‌های فدرال رزرو رشد می‌کنند - اخبار بیت‌کوین

جیمی ردمن

جیمی ردمن رهبر اخبار در Bitcoin.com News و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در فلوریدا زندگی می کند. ردمن از سال 2011 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2015، ردمن بیش از 6000 مقاله برای Bitcoin.com News درباره پروتکل‌های مخربی که امروز در حال ظهور هستند، نوشته است.
اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons، yampi / Shutterstock.com

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا