کار آفرینی و استارتاپ

دور فوق العاده Yummy به رشد برنامه فوق العاده تحویل و اشتراک سواری آن در LatAm – TechCrunch کمک می کند.

کمتر از یک سال پس از دریافت اولین بودجه خود، برنامه فوق العاده تحویل و حمل و نقل محلی آمریکای لاتین لذیذ با یک دور افزایش یافته 47 میلیون دلاری بازگشته است.

دور توسط Anthos Capital با مشارکت JAM Fund، Soma Capital، WIND Ventures، Ethos Capital و YC Continuity هدایت شد. سرمایه گذاری جدید تا به امروز مجموعاً 69 میلیون دلار بودجه به Yummy می دهد.

Yummy در سال 2020 توسط مدیرعامل Vicente Zavarce، بومی ونزوئلا و مدیر سابق جمع آوری کاربران Postmates و Getaround تاسیس شد. این برنامه به عنوان یک برنامه تحویل غذا شروع شد و بخشی از گروه Y Combinator تابستان 2021 بود.

امروزه، این برنامه فوق‌العاده رایگان، تحویل اقلام – از غذا گرفته تا دارو و پوشاک – اشتراک‌گذاری سواری، تحویل مواد غذایی در کمتر از 20 دقیقه و خرید تجربه‌هایی مانند کنسرت‌ها و رویدادهای ورزشی را ارائه می‌کند. زوارس به TechCrunch گفت که این شرکت همچنین از بازارهای اولیه خود در ونزوئلا و بولیوی و به پرو و ​​پاناما حرکت کرده است. علاوه بر این، با رستوران‌های خدمات سریع از جمله KFC، Arturo’s و Burger Shack همکاری کرد تا پیشنهادات انحصاری برای مشتریان ارائه دهد.

این آخرین سرمایه گذاری تقریباً سه برابر بیشتر از مبلغ جالبی است که اکتبر گذشته اعلام شد. زوارس گفت، در همین بازه زمانی سال گذشته، این شرکت حدود 200000 کاربر فوق برنامه ثبت شده داشت و اکنون این تعداد کاربر به 2.5 میلیون کاربر می رسد. همچنین هزاران شغل کارگر گیگ را در منطقه فراهم می کند.

برنامه خوشمزه اعتبار تصویر: لذیذ

برای تجارت خواربارفروشی خود، هدف Zavarce در سال گذشته این بود که تا پایان سال 2022 50 فروشگاه فعال فعال داشته باشد. این شرکت دارای 21 مرکز ریز تحقق خود است و همچنین با امکانات متعلق به شرکا کار می کند. در همین حال، زوارس به من می‌گوید که کسب‌وکار اشتراک سواری، که شامل گزینه‌های موتورسیکلت و خودرو می‌شود، اولین واحد تجاری Yummy شد که به سودآوری دست یافت.

در مجموع، Yummy با بیش از 8000 بازرگان کار می کند، 800000 تراکنش ماهانه را در سراسر بازارهای خود پردازش می کند و بیش از 40 درصد در سه ماهه رشد می کند. متوسط ​​اندازه سبد خرید در هر دسته متفاوت است، اما در سمت غذای آماده، 14 دلار است، در حالی که مواد غذایی 30 دلار است.

با سرمایه جدید، Yummy قصد دارد در توسعه محصول، افزایش تراکم در دسته های فعلی خود و گسترش پوشش در بازارهای بالغ تر خود، از جمله ونزوئلا و بولیوی، سرمایه گذاری کند.

این شرکت ابتدا در پاناما و پرو با مواد غذایی شروع به کار کرد، اما اکنون که در آنجا موفقیت هایی کسب کرده است، Zavarce انتظار دارد که دسته های بیشتری را گسترش دهد.

وی افزود: «این دور بر روی عمق بخشیدن به جایی که در حال حاضر هستیم تمرکز خواهد کرد. ما متوجه هستیم که ضریب نفوذ تجارت الکترونیک در آمریکای لاتین هنوز کم است و همچنین دسترسی به خدمات مالی مدرن را به عنوان یک نیاز و فرصت برای خود شناسایی کرده‌ایم.

زوارس خاطرنشان کرد که نمی‌خواهد خیلی زود در مورد برنامه‌های خدمات مالی صحبت کند، اما او فاش کرد که با استفاده از برنامه Yummy برای خرید غذا و خواربار، «دلیلی وجود ندارد که ما نتوانیم این کار را انجام دهیم. یک لایه فین تک اضافه کنید تا زندگی روزمره در Yummy آسانتر شود.

تحویل آنلاین غذا در آمریکای لاتین به رشد خود ادامه می دهد و Statista تخمین زده است که بازار در سال های 2019 و 2020 رشد 30 درصدی داشته و آن را حدود 6.8 میلیارد دلار ارزیابی کرده است. این بخش تا سال 2026 به 9.3 میلیارد دلار خواهد رسید.

بازار در آنجا تحت تسلط شرکت هایی مانند Rappi است که ارزش آن 5.2 میلیارد دلار از آخرین دور تأمین مالی آن است. Uber Eats; آی فود؛ و Jüsto که در ماه آوریل 152 میلیون دلار بودجه سری B جمع آوری کرد. بازاری به این بزرگی استارت آپ های جوان تری مانند Orchata را نیز جذب می کند.

Zavarce معتقد است آنچه Yummy را از رقبای خود جدا می کند، گروهی از افرادی است که شرکت را رهبری می کنند. به عنوان بخشی از این سرمایه گذاری، بارنی هارفورد، مدیر عامل سابق Uber Technologies و مدیر عامل Orbitz Worldwide، به عضویت هیئت مدیره Yummy منصوب شد.

زوارس افزود: «ما راهی را برای رشد یک کسب‌وکار پایدار شناسایی کرده‌ایم، و پیوستن مدیر اجرایی سابق Uber به هیئت مدیره، تنها پلتفرم اطراف من را تقویت می‌کند.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا