فوتبالورزشی

رئال مادرید با شکست لیورپول به رکورد چهاردهمین قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسید | اخبار فوتبال

رئال مادرید پس از شکست 1-0 لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه استاددو فرانس پاریس، برای چهاردهمین بار قهرمان اروپا شد. وینیسیوس جونیور، وینگر برزیلی از فاصله نزدیک در دقیقه 59 با ضربه فدریکو والورده از روی دروازه وارد دروازه شد و برتری 1-0 را برای مادرید تضمین کرد که تا سوت پایان بازی دست نخورده باقی ماند.

لیورپول که فصل را با دو جام داخلی در انگلیس به پایان رساند، نتوانست راهی برای عبور از دروازه بان مادریدی، تیبو کورتوا پیدا کند. دروازه بان مادریدی ضربه نیمه اول سادیو مانه را به تیرک دروازه زد و یک مهار بهتر برای دفع تلاش محمد صلاح در دقیقه 81 ایجاد کرد.

نکات مهم فینال لیگ قهرمانان اروپا 2022: رئال مادرید با پیروزی 1-0 مقابل لیورپول به رکورد چهاردهمین قهرمانی دست یافت.

با این برد، مادرید اکنون دو برابر تعداد جام های اروپایی به عنوان شماره 2 در لیست، آث میلان، که 7 جام را در اختیار دارد، در اختیار دارد. لیورپول در رتبه ششم باقی مانده است.

کارلو آنچلوتی اکنون تنها به عنوان تنها مربی ای می ایستد که چهار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرده است و از سه قهرمانی باب پیزلی با لیورپول و هت تریک زین الدین زیدان به عنوان گافر مادریدی پیشی گرفته است.

پیش از این، بازی در نیمه اول با تساوی 0-0 همراه بود و لیورپول در 45 دقیقه اول به تیرک دروازه برخورد کرد و از مالکیت توپ در 45 دقیقه اول لذت برد.

36 دقیقه تاخیر تا شروع بازی وجود داشت زیرا پلیس سعی داشت افرادی را که می خواستند به زور وارد ورزشگاه شوند را متوقف کند. حدود 15 دقیقه قبل از شروع برنامه ریزی شده ساعت 9 شب به وقت محلی (1900 GMT)، اعلامیه ای مبنی بر تاخیر وجود دارد و علت آن را دیر رسیدن هواداران به محل برگزاری مسابقه اعلام کرد.

در حالی که هر دو تیم شروعی محتاطانه داشتند، سادیو مانه در دقیقه 21 با یک شوت کم نزدیکتر شد که کورتوا، دروازه بان مادریدی موفق شد آن را به تیرک دروازه بزند. لیورپول به بازی پر پرس خود ادامه داد و محمد صلاح دو بار دروازه بان اسپانیایی را در جستجوی برتری آزمایش کرد.

مادرید تقریباً قبل از استراحت به گل می رسید اما تلاش کریم بنزما پس از بررسی طولانی VAR در آفساید اعلام شد. مهاجم فرانسوی در دقیقه 43 توپ را به گل تبدیل کرد.


بستن داستان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا