ارز دیجیتالاقتصادی

رئیس جمهور لولا می گوید برزیل بانک BRICS را به عنوان یک موسسه مالی جایگزین می بیندرئیس دولت برزیل به دیپلمات‌های آفریقایی گفت: دولت برزیل بانک توسعه تاسیس شده توسط بلوک بریکس را جایگزینی برای موسسات مالی سنتی می‌داند. رئیس جمهور لولا داسیلوا همچنین قول داد که بانک همکاری با همتای آفریقایی خود را بهبود بخشد.

برزیل می خواهد بانک توسعه جدید تحت برجام به عنوان ابزار مالی تقویت شود

مقامات در برازیلیا بانک توسعه جدید (NDBبه نقل از خبرگزاری تاس، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل، گفت که توسط کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) به عنوان جایگزینی امیدوارکننده برای موسسات مالی سنتی ایجاد شده است.

لولا این بیانیه را در دیدار با سفرای کشورهای آفریقایی بیان کرد. وی تاکید کرد: ما می خواهیم بانک بریکس به عنوان یک ابزار جایگزین برای تامین مالی تقویت شود و همکاری خود را با بانک توسعه آفریقا تقویت خواهیم کرد.

او روز پنجشنبه توضیح داد: مؤسسات مالی و بانکی بین‌المللی کنونی نیازهای کشورهای در حال توسعه را نادیده می‌گیرند و برای آنها مناسب نیستند، زیرا بسیاری از این کشورها «به دلیل بدهی‌های عظیم خفه شده‌اند».

کشورهای BRICS پس از امضای توافقنامه ای در تابستان 2014 در فورتالزا برزیل، زمانی که دیلما روسف رئیس جمهور برزیل بود، NDB را که قبلاً بانک توسعه BRICS نامیده می شد، تأسیس کردند. در مارس 2023، او به عنوان رئیس بانک انتخاب شد.

بانک توسعه بریکس پروژه های زیرساختی و توسعه پایدار را در کشورهای عضو بلوک و کشورهای در حال توسعه تامین مالی می کند. در سال 2021، NDB بنگلادش، مصر، امارات متحده عربی و اروگوئه را در محدوده فعالیت های خود پذیرفت.

این گزارش خاطرنشان کرد: نزدیک به 100 پروژه به ارزش تقریباً 33 میلیارد دلار از زمان راه اندازی این بانک در زمینه هایی مانند حمل و نقل، تامین آب، انرژی پاک، زیرساخت های دیجیتال و اجتماعی و ساخت و ساز شهری مورد تایید قرار گرفته است.

در آوریل سال جاری، بانک مرکزی شانگهای اعلام کرد که اولین اوراق قرضه سبز خود را به دلار آمریکا به مبلغ 1.25 میلیارد دلار منتشر کرده است. درآمد حاصل از استقرار برای تأمین مالی یا بازپرداخت پروژه‌های «سبز» واجد شرایط در کشورهای شرکت‌کننده استفاده خواهد شد.

آیا فکر می‌کنید که نقش بانک ملی در سال‌های آینده به گسترش خود ادامه خواهد داد؟ نظرات خود را در مورد موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا