کار آفرینی و استارتاپ

رابرت فالک، بنیانگذار Einride در مورد تعهد اخلاقی خود برای برقی کردن کامیون‌های خودران – TechCrunch

رابرت فالک استفاده کرد برای کار در یک کارخانه حمل و نقل روسی در روز، و در شب، او یک استارت آپ لیست مهمانان کلوپ شبانه ایجاد کرد. او همچنین کتاب‌های قدیمی را جمع‌آوری می‌کند و یک بار حدس زد که نویسنده چینی گائو شینگجیان برنده جایزه نوبل ادبیات خواهد شد. او در یک مزرعه بزرگ شد، اما دارای مدرک مالی، اقتصاد و مهندسی مکانیک است.

نه، این یک بازی دو حقیقت و یک دروغ نیست – در واقع، این ها بریده هایی از زندگی یک کارآفرین سریالی است که انتقامی در برابر انتشار کربن تولید شده توسط صنعت حمل و نقل در جهان دارد.

فالک، که اکنون مدیر عامل و بنیانگذار شرکت حمل و نقل خودران سوئدی Einride است، همچنین به عنوان مدیر مونتاژ مهندسی ساخت در Volvo GTO Powertrain کار می کرد. او در طول سه سال و نیمی که در آنجا بود، نحوه تولید انبوه وسایل نقلیه سنگین را آموخت و همچنین به راه اندازی و سرمایه گذاری در شرکت های دیگر کمک کرد. Einride که او در سال 2016 تأسیس کرد، هفتمین شرکت او است.

تجارت Einride سه گانه است. در حال حاضر یکی از بزرگترین ناوگان کامیون های برقی اروپا را اداره می کند، اما پیشنهاد اصلی آن، غلاف های خودکار الکتریکی، کامیون های باری خودران است که بدون کابین جلویی ساخته شده اند و جایی برای اپراتور انسانی ندارند. این استارت آپ همچنین یک سیستم اینترنت اشیا به نام Saga را ارائه می دهد که در ناوگان آن اجرا می شود و به شرکت و شرکای حمل و نقل آن کمک می کند تا مسیرها را بهینه کنند و ناوگان را مدیریت و برق رسانی کنند.

Einride عملیات خود را در ایالات متحده در این ماه راه اندازی کرد و قصد دارد تا پادها، کامیون ها و سیستم عامل خود را با شرکای مانند GE Appliances، Bridgestone و Oatly راه اندازی کند. در ماه مه، این شرکت 110 میلیون دلار برای کمک به تأمین مالی توسعه ایالات متحده خود جمع آوری کرد و مجموع بودجه خود را به 150 میلیون دلار رساند.

خبر پیشنهادی:   3 دیدگاه درباره تصمیم جک دورسی برای کناره گیری از سمت مدیرعاملی توییتر - TechCrunch

ما با فالک در مورد استراتژی Einride برای افزایش درآمد، نیاز به ساخت وسایل نقلیه خودران بر روی پلت فرم های الکتریکی و چرایی آینده در دستان استارت آپ ها صحبت کردیم.

“متوسط ​​OEM باید بین شش تا هفت سال سود خود را حذف کند تا از شر سرمایه گذاری های قدیمی در سیستم عامل های دیزل خلاص شود.” رابرت فالک

مصاحبه زیر، بخشی از یک مجموعه در حال انجام با بنیانگذارانی که در حال ساخت شرکت های حمل و نقل هستند، برای طولانی و وضوح ویرایش شده است.

TechCrunch: علاوه بر کارتان در ولوو، دو پلتفرم مرتبط با کلوپ شبانه و یک اپلیکیشن شکار راه اندازی کرده اید. چرا یک شرکت حمل و نقل خودران راه اندازی کنیم؟

رابرت فالک: کار در ولوو، تولید موتورهای دیزلی، گیربکس و کامیون، چالش‌های پیش روی صنعت را برای من روشن کرد و این که من یک تعهد اخلاقی دارم. منظورم این است که صنعت حمل و نقل بار سنگین بین 7 تا 8 درصد از انتشار جهانی CO2 را تشکیل می دهد و موتورهایی که من به تولید آنها کمک کردم تقریباً 1٪ از انتشار جهانی CO2 را تشکیل می دهند. این همان تاثیری بود که موقعیت قبلی من واقعاً داشت، و من متوجه شدم که بخشی از مشکل من بودم.

دقیقاً راه اندازی یک شرکت منطقی نیست. شما یا دیوانه هستید، یا اگر به خاطر پول در آن هستید، به آنجا نخواهید رسید، زیرا راه های بسیار آسان تری برای کسب درآمد وجود دارد. اما برای من، انتشار CO2 را بزرگترین چالش نسل ما می دانم. و این بسیار شگفت انگیز است که چگونه شکست ثانویه تبدیل می شود وقتی می دانید که آن را به دلایل درست انجام می دهید.

خبر پیشنهادی:   Energy Dome از CO2 برای ذخیره انرژی طولانی مدت انرژی خورشیدی استفاده می کند - TechCrunch

از شما به عنوان یک کارآفرین سریالی یاد شده است. آیا در درازمدت با Einride همراه هستید یا از قبل به استارتاپ بعدی خود فکر می کنید؟

من فکر می کنم همه کارآفرینان از کارآفرینی هیجانی می گیرند. و من قطعا بیشتر یک کارآفرین و سازنده شرکت هستم تا یک مدیر و مدیر. من آدمی نیستم که بنشینم و وضعیت موجود را حفظ کنم. این کار من نیست.

بنابراین آیا استارتاپ بعدی شما با انتشار CO2 مقابله خواهد کرد، اما فقط در یک صنعت متفاوت؟

بسیاری از صنایع بسیار سنتی آماده اختلال هستند و این امر جامعه را در هسته خود به چالش می کشد و تغییر می دهد. محرک اصلی آن این است که اگر در سطح جهانی نگاه کنید، تقاضای زیادی برای پایداری وجود دارد.

من فکر می‌کنم اکثر شرکت‌هایی که قرار است کره زمین را تغییر دهند یا نجات دهند، طی پنج تا 10 سال آینده ایجاد خواهند شد و پتانسیل‌های زیادی در بخش‌های سنتی‌تر اقتصاد وجود دارد. همه چیز، از حمل و نقل و فضای خودرو گرفته تا املاک و مستغلات، بسیاری از این نمایشنامه های بزرگ هنوز هم قابل استقبال هستند. من فکر می کنم انرژی – شبکه های هوشمند و نحوه ساختار تولید انرژی – یکی دیگر از آنها خواهد بود.

بنابراین، فکر می‌کنید بیشتر فناوری‌های آب و هوایی که بزرگ‌ترین مشکلات را حل می‌کنند، از استارت‌آپ‌ها به‌جای شرکت‌های قدیمی می‌آیند؟


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا