فوتبالورزشی

رابرت لواندوفسکی از لهستان، نماد اوکراین را به جام جهانی برد | اخبار فوتبال

روبرت لواندوفسکی روز سه‌شنبه زمانی که کاپیتان لهستان قول داد بازوبندی را با رنگ‌های پرچم آبی-زرد این کشور برای جام جهانی در ماه نوامبر ببرد، حمایت خود را از اوکراین افزایش داد.

لواندوفسکی برای اولین بار مخالفت خود را با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین طی چند روز پس از شروع آن در فوریه نشان داد. او از لهستان خواست بازی روسیه را در بازی مقدماتی جام جهانی تحریم کند.

دو بار بهترین بازیکن سال فیفا در ورزشگاه ملی لهستان در ورشو هدیه خود را از آندری شوچنکو بزرگ اوکراینی دریافت کرد.

“متشکرم آندری. از ملاقات شما خوشبختم!” لواندوفسکی در حساب اینستاگرام خود نوشت: برای من افتخار است که بازوبند کاپیتانی را به رنگ اوکراین در جام جهانی حمل کنم.

موضع عمومی مهاجم ستاره کمک کرد تا اطمینان حاصل شود که لهستان در مرحله نیمه نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی که در ورشو در 24 مارس برنامه ریزی شده بود، با روسیه بازی نمی کند.

لواندوفسکی دو روز قبل از اینکه فیفا و یوفا تیم‌های روسی را از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم کنند، گفت: ما نمی‌توانیم وانمود کنیم که هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

پس از اینکه لهستان از طریق پلی آف به جام جهانی قطر صعود کرد، اوکراین در فینال پلی آف به ولز باخت که به ماه ژوئن موکول شد تا به تیم کمک کند تا در بحبوحه جنگی که باعث تعطیلی فوتبال داخلی شد، آماده شود.

لهستان در گروه C با آرژانتین، مکزیک و عربستان سعودی در 20 نوامبر تا دسامبر بازی خواهد کرد. 18 مسابقات

روابط فوتبال بین لهستان و اوکراین، که میزبان مشترک مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2012 بودند، باعث شده است که تیم های ملی و باشگاهی اوکراین در این فصل بازی های خانگی را در مسابقات بین المللی در استادیوم های لهستان انجام دهند.

اوکراین هفته آینده برنامه لیگ ملت های یوفا را در لهستان و میزبان اسکاتلند در کراکوف تکمیل خواهد کرد.

شوچنکو، برنده توپ طلای 2004 زمانی که یک مهاجم برجسته با آث میلان بود، سرمربی تیم اوکراینی بود که سال گذشته به مرحله یک چهارم نهایی یورو 2020 رسید.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا