کار آفرینی و استارتاپ

رامانی دانش آموخته YC تانزانیا 32 میلیون دلار برای دیجیتالی کردن زنجیره های تامین CPG و فروشندگان وام جمع آوری می کند • TechCrunch


رامانییک استارت آپ تانزانیایی که بر زنجیره های تامین کالاهای بسته بندی شده مصرفی (CPG) متمرکز است، قصد دارد خدمات مالی جدیدی را با گسترش فعالیت های خود در این کشور آفریقای شرقی پس از جمع آوری 32 میلیون دلار در دور بدهی سری A معرفی کند.

آخرین دور، که پس از یک دور مالی نامعلوم در سال گذشته انجام شد، توسط Flexcap Ventures و کارآفرین سریالی Jared Schreiber رهبری شد، در حالی که بدهی از سرمایه گذاران ناشناس جمع آوری شد.

استارت‌آپ Y Combinator (W20) که در سال 2019 توسط مشترک تأسیس شد مارتین کیبت (COO)، و برادران ایین اوسیری (مدیر عامل) و کالوین اوسیری (CTO)، سیستم‌های مدیریت موجودی، نرم‌افزار خرید و فروش را به شبکه مراکز توزیع خرد خود (MDCs) ارائه می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا مدیریت موجودی و عملیات خود را بهبود بخشند.

این MDCها در حصول اطمینان از رسیدن کالاهای مصرفی به بازار بسیار مهم هستند، اما بیشتر آنها هنوز از فرآیندهای دستی غیرقابل اعتماد استفاده می کنند که خسته کننده، مستعد خطا و ناتوانی در ایجاد دید زنجیره تامین هستند.

ما برنامه خود را بر روی یک دستگاه نقطه فروش تخصصی و یک چاپگر مستقر می کنیم که فروشندگان از آن در انبارها برای مدیریت موجودی و عملیات خود استفاده می کنند. یوسیری، مدیرعامل، به TechCrunch گفت: داده‌ها در رایانه‌ها و WhatsApp نیز قابل دسترسی هستند.

با استفاده از فناوری رامانی، MDCها می توانند به راحتی عملیات خود را به صورت دیجیتالی ردیابی کنند و بر اساس عملکرد کسب و کار خود تأمین مالی دریافت کنند.

این استارت آپ اخیرا مجوز وام خود را از بانک تانزانیا دریافت کرده است و در حال حاضر یک محصول تامین مالی 30 روزه موجودی را در بازار معرفی کرده است. برنامه‌هایی برای راه‌اندازی محصولات دیگر از جمله خط اعتباری 14 روزه در حال انجام است که به توزیع‌کنندگان در شبکه اجازه می‌دهد تا 500 دلار بدون بهره وام بگیرند.

“زنجیره تامین کالاهای بسته بندی شده برای مصرف کننده یکی از بزرگترین ها در آفریقا است، اما ارائه دهندگان خدمات مالی فعلی به شدت از آن استفاده نمی کنند. به همین دلیل است که ما در حال ساخت خدمات مالی سفارشی برای زنجیره تامین هستیم.

یوسیری گفت: «ما در حال حاضر بر روی استفاده از خدمات مالی به منظور کسب درآمد متمرکز هستیم، زیرا نرم افزار خود را به صورت رایگان ارائه می دهیم. کشورهای کنیا و اوگاندا

رامانی همچنین قصد دارد تعداد برندهای شریک خود را که کلید گسترش شبکه توزیع کننده آن هستند، افزایش دهد.

یوسیری گفت: «برندها ما را به توزیع‌کنندگانی که دارند معرفی می‌کنند و بخش بزرگی از کاری را که ما انجام می‌دهیم تشکیل می‌دهند.

برندها با ترکیب کردن تمام موجودی بی‌درنگ هر یک از فروشندگانشان و یکپارچه کردن آن در یک نمای تک برند، می‌توانند شبکه‌های خود را بهتر مدیریت کنند و می‌توانند پایین‌دستی محل فروش محصولاتشان را ببینند. این برنامه‌های تولید و بازاریابی را نیز اطلاع‌رسانی می‌کند.»

یوسیری می‌گوید از زمان راه‌اندازی، رامانی رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده است زیرا ارزش کالاهای فروخته شده از طریق این پلتفرم در سال گذشته به 72 میلیون دلار رسید، پس از رشد 68 درصدی ماهانه نسبت به ماه در ارزش ناخالص کالا (GMV) در این دوره. رشد ماهانه GMV امسال 36 درصد است.

رامانی می گوید که در حال حاضر 100 MDC فعال با استفاده از پلتفرم خود دارد و آنها انتظار دارند با دو برابر کردن فعالیت های خود در تانزانیا و ارائه خدمات جدید، این تعداد به طور تصاعدی افزایش یابد.

یوسیری گفت: “چشم انداز بزرگ ما ایجاد این شبکه ابری از مراکز توزیع خرد در سراسر آفریقا است، زیرا ما نرم افزاری برای کمک به پشتیبانی از زنجیره تامین کالاهای مصرفی تریلیون دلاری آفریقا ساخته ایم.”منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا