کار آفرینی و استارتاپ

راه‌اندازی خودروهای خودمختار Nuro فعالیت‌های خود را در فینیکس – TechCrunch متوقف می‌کند

Nuro، استارت‌آپ تحویل خودروی خودمختار که ارزش آن بیش از 8.6 میلیارد دلار است، با تغییر استراتژی تجاری خود از کلان شهر بیابانی و به سمت منطقه خلیج سانفرانسیسکو و هیوستون، تأسیسات فینیکس خود را تعطیل می‌کند.

بر اساس یک ایمیل داخلی که توسط TechCrunch مشاهده شد، نورو به کارمندان گفت که محل انبار فونیکس تا اول اکتبر بسته خواهد شد. این شرکت در خارج از تأسیسات Tempe، آریزونا به فعالیت خود ادامه خواهد داد و کارمندان شرکت تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت. با این حال، چندین اپراتور خودروهای خودمختار (AVO) در فینیکس در نتیجه اخراج شده‌اند.

با توجه به اینکه فونیکس دیگر در نقشه راه تجاری ما برای آینده قابل پیش بینی نیست، ما منابع خود را برای تمرکز بر مناطق استقرار اولیه خود در منطقه خلیج و هیوستون تجمیع خواهیم کرد. در ایمیل داخلی آمده است: ما عملیات روی جاده در فونیکس را به حالت تعلیق در خواهیم آورد و انبار را تا اول اکتبر خواهیم بست.

یکی از سخنگویان نورو اخراج نیروهای فونیکس را تایید کرد و توضیح داد که نورو تمرکز خود را در آریزونا از عملیات در جاده به عملیات از راه دور تغییر داده است. سخنگوی این شرکت در ایمیلی گفت: استراتژی تجاری ” مستلزم پایان دادن به انبار فونیکس و تمرکز بر عملیات از راه دور در تمپ، آریزونا است.” و افزود که نورو همچنان در آریزونا حضور خواهد داشت.

Nuro سالهاست در آریزونا فعالیت می کند، حضوری که در سال 2018 از طریق یک پروژه آزمایشی با شرکت Kroger، خرده فروش مواد غذایی که فروشگاه های Kroger، King Soopers، Fry’s و Pick ‘n Save را در اختیار دارد و اداره می کند، آغاز شد. خلبان در اسکاتسدیل، آریزونا در ابتدا از سدان های تویوتا پریوس اصلاح شده استفاده کرد و به ربات نسل اول خود به نام خودروی R1 انتقال یافت. در حالی که همکاری نورو با کروگر گسترش یافت و در هیوستون ادامه یافت، خلبان در آریزونا به پایان رسید.

نورو R2 را در فوریه 2020 معرفی کرد، یک ربات نسل دوم که با مشارکت شرکت Roush مستقر در میشیگان در ایالات متحده طراحی و مونتاژ شد و مجهز به لیدار، رادار و دوربین است تا به راننده دید 360 درجه از محیط اطراف خود را ارائه دهد. .

اکنون روی ربات نسل سوم خود که به سادگی Nuro نامیده می شود، استفاده می شود. “Nuro” (تصویر زیر)، که در ژانویه 2022 رونمایی شد، با مشارکت BYD آمریکای شمالی تولید خواهد شد.

اعتبار تصویر: نورو

این وسایل نقلیه برای حمل مواد غذایی و سایر کالاها طراحی شده اند نه انسان. از آنجایی که Nuro از پریوس به خودروی سفارشی خود دور شده است، مجبور شده است سیستم عملیات از راه دور خود را تقویت کند، که به انسان اجازه می دهد از راه دور نظارت کند، ارتباط برقرار کند و حتی در صورت نیاز به ربات ها راهنمایی کند.

به گفته نورو، از میان کارمندانی که در فینیکس تحت تاثیر قرار گرفته اند، سه نفر از کار جدا شوند، دو نفر در حال کمک به بستن انبار فونیکس نورو هستند و بقیه به تیم در تمپه خواهند پیوست.

این شرکت همچنین چهار کارمند خود را در هیوستون و سه کارمند خود را در تاسیسات Mountain View در کالیفرنیا اخراج کرده است.

متأسفانه، به عنوان بخشی از استراتژی جاری ما برای اتخاذ رویکردی متمرکزتر در عملیات خود، تصمیم دشواری گرفتیم که چهار نفر از کارمندان هیوستون (غیر AVO) خود را رها کنیم و همه بسته‌های پایان خدمت را به آنها پیشنهاد دادیم. یکی از سخنگویان شرکت Nuro به تک کرانچ گفت: همه کارمندان آسیب دیده شخصاً و به صورت جداگانه در محل کار مطلع شدند.

هیچ کاهش دیگری در سایر نقاط شرکت صورت نگرفته است. از ژانویه 2022، این شرکت بیش از 1200 کارمند داشت.

تمرکز Nuro بر روی هیوستون و منطقه خلیج، جایی که دفتر مرکزی شرکت در آن قرار دارد، شامل مشارکت با چندین شرکت از جمله Walmart و CVS است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا