فوتبالورزشی

رایان گیگز از سرمربیگری تیم ملی ولز در آستانه دادگاه خشونت خانگی استعفا داد | اخبار فوتبال

رایان گیگز بلافاصله از سرمربیگری تیم ملی ولز استعفا داد و روز دوشنبه گفت که نمی‌خواهد محاکمه آتی او به اتهام خشونت خانگی باعث بی‌ثباتی تیم ملی در اولین حضورش در جام جهانی از سال 1958 شود.

این بازیکن بزرگ منچستریونایتد از نوامبر 2020 از سمت خود به مرخصی رفته است و دستیارش، رابرت پیج، ولزی ها را به جام جهانی قطر از طریق پلی آف اروپا در این ماه هدایت می کند.

گیگز به رفتارهای کنترلی و قهری علیه دوست دختر سابقش از آگوست 2017 تا نوامبر 2020 متهم است. او همچنین متهم است که به او و خواهرش تجاوز کرده است. دادگاه قرار است در 8 اوت شروع شود.

گیگز گفت: “مدیریت کشورم برایم افتخار و افتخار بوده است، اما درست است که اتحادیه فوتبال ولز، کادر مربیگری و بازیکنان با اطمینان، شفاف سازی و بدون گمانه زنی در مورد موقعیت ولز برای مسابقات آماده شوند. سرمربی آنها.”

گیگز نسبت به این اتهامات بیگناه است. انبوه پرونده ها در دادگاه تاج منچستر شروع محاکمه را به تاخیر انداخته است.

او گفت: “در حالی که به روند قضایی خود اطمینان دارم، امیدوار بودم که این پرونده زودتر رسیدگی شود تا بتوانم مسئولیت های مدیریتی خود را از سر بگیرم.”

من نمی‌خواهم که تدارکات کشور برای جام جهانی تحت تأثیر، بی‌ثباتی یا به خطر افتادن تداوم علاقه به این پرونده قرار گیرد.»

گیگز قبل از بازنشستگی در سال 2014، 963 بار برای منچستریونایتد بازی کرد. او همچنین 64 بازی برای ولز انجام داد و در ژانویه 2018 به عنوان مربی تیم ملی خود استخدام شد.

گیگز به ولز برای آخرین دوره مسابقات قهرمانی اروپا راه یافت، که به دلیل همه گیر شدن 12 ماه تا سال 2021 به تعویق افتاد. پیج هدایت ولزی ها را در آن تورنمنت بر عهده داشت.

گیگز گفت: “من به اندازه کافی خوش شانس بودم که در طول سه سال هدایتم در تیم ملی از لحظات فراموش نشدنی لذت بردم.”

وی افزود: متاسفم که نمی‌توانیم این سفر را با هم ادامه دهیم، زیرا معتقدم این گروه فوق‌العاده باعث افتخار کشور در اولین جام جهانی ما از سال 1958 خواهد شد.

گیگز گفت که قصد دارد «در تاریخ بعدی» کار مدیریتی خود را از سر بگیرد.

و من مشتاقانه منتظر تماشای تیم ملی خود در کنار شما در سکوها هستم.

اتحادیه فوتبال ولز از گیگز تشکر کرد و گفت: «از تصمیمی که او گرفته است، که به نفع فوتبال ولز است، قدردانی می‌کند».

این داستان از فید آژانس سیمی بدون تغییر در متن منتشر شده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا