ایرانبین الملل

رایزنی نماینده ویژه گوترش در امور یمن با خاجی/تصمیم گیر نهایی مردم یمن درباره سرنوشتشان

هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن که در تهران به سر می برد، امروز (دوشنبه) با علی اصغر خواجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و درباره موضوعات مورد بحث گفت وگو کرد. وی در خصوص ابعاد مختلف بحران یمن و آخرین تحولات گفتگو کرد.

این اولین سفیر گراندبرگ از زمان روی کار آمدن وی است. پیش از آن، مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن بود.

* مردم یمن در مورد سرنوشت این کشور تصمیم نهایی را می گیرند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با بیان اینکه تصمیم نهایی درباره سرنوشت یمن مردم این کشور هستند، خواستار رفع حصر ظالمانه به عنوان مقدمه ای برای راه حل سیاسی شد. بحران یمن .

وی همچنین با ارزیابی نقش سازمان ملل متحد در بحران یمن، بی اعتمادی را حلقه مفقوده پیشرفت گفت وگوها برشمرد و تاکید کرد که بازسازی اعتماد باید با اقدامات عملی به ویژه در حوزه امور بشردوستانه همراه باشد.

خاجی حمایت جمهوری اسلامی ایران از هرگونه تلاش عادلانه سازمان ملل برای حل بحران یمن را اعلام کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن با اذعان به اینکه مردم یمن تصمیم گیرنده نهایی خواهند بود، از نقش کشورهای منطقه در حمایت از روند صلح و حمایت جمهوری اسلامی قدردانی کرد. ایران در این زمینه

وی همچنین تاکید کرد که در حال حاضر در مرحله ارزیابی دیدگاه‌های مختلف است و قصد دارد در برنامه‌های آتی خود نگرانی‌های گروه‌های مختلف یمنی را مد نظر قرار دهد و در عین حال اولویت‌های کوتاه‌مدت خود را در چارچوب اهداف مورد نظر پیگیری کند. بلند مدت .

فرستاده جدید سازمان ملل نیز در اواسط اکتبر به عدن سفر کرد.

ابراهیم محمد الدیلمی، سفیر یمن در تهران نیز روز ۲۵ مهرماه با علی اصغر خواجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا