ایرانبین الملل

رزمایش مقتدرانه نظامی های کشور اوکراین و 15 کشور دیگر در جواب روسیه و بلغارستان

 تنش‌های نظامی در بین اوکراین و روسیه همچنان ادامه داشته و کی‌یف در تاءمل جواب به رزمایش نظامی یک سری روز پیش مسکو و بلغارستان میباشد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ارتش‌های اوکراین و آمریکا هفته آینده و به مسافت یک‌سری روز از اتمام رزمایش بلندمرتبه روسیه و بلغارستان، در حیطه غرب اوکراین رزمایش نظامی مشترک برگزار می‌نمایند.

رزمایش روسیه و بلغارستان که با اسم «زاپاد ۲۰۲۱» در جبهه‌های غربی دو مرزو بوم به عنوان مثال بخشها در حدود مرزهای اتحادیه اروپا برگزار شد، ابراز نگرانی کشورهای متعدد و عیب گیری اوکراین و ناتو را پیرو داشت.

به نوشته رویترز، اوکراین نیز اسم «رَپید ترایدِنت ۲۰۲۱» را برای رزمایش مشترک خویش با ایالات متحده برگزیده و ذکر کرد در‌این تمرینات نظامی، حدود ۶ هزار نیرو از ۱۵ مرز و بوم دربرگیرنده ایالات متحده و تنی چند از اعضای ناتو حضور خواهند داشت و تا تاریخ یکم اکتبر ادامه می یابد.

در بیانیه منتشر گردیده بوسیله وزارت دفاع اوکراین آمده میباشد: «مقصود اساسی این رزمایش، فراهم شدن برای مبادرت مشترک به‌تیتر بخشی از نیروی چندملیتی در عملیات‌های ائتلاف (ناتو) میباشد».

دولت ایالات متحده به عذر به ارتقاء عمل‌های نظامی روسیه و تقویت اقتدار تدافعی و رزمی اوکراین، اعلام کرده که امداد ۶۰ میلیون دلاری بدین مرزوبوم ارائه می دهد.  یک جایگاه ارشد دولت ایالات متحده به خبرنگاران اظهار کرد که‌این امداد‌ها مشتمل بر سامانه‌های ضد خودروی زرهی «جاولین» و دیگر سامانه‌های تدافعی و رزمی خواهد بود.

آمریکا بعداز الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و وقوع زد خورد‌ها در ناحیه خودمختار «دونباس» در شرق اوکراین، به مطرح ترین تأمین‌کننده تسلیحات و امکانات نظامی برای کی‌یف تبدیل شد‌ه‌است.

ایالات متحده به تازگی نیز در رزمایش‌هایی که به شدت با مخالفت روسیه مواجه شد در کنار نظامیان اوکراین حاضر شد.این رزمایش مورخ هفت تیرماه استارت شد و به برهه زمانی دو هفته به درازا کشید و در آن ۵ هزار نظامی از کشورهای عضو ناتو و ۳۰ کشتی، ۴۰ جنگنده و ناوشکن «یو.اس.اس.مرکز» وابسته به نیروی دریایی ایالات متحده در آن کمپانی داشتند.

قبلا، «ولودیمر زلنسکی» مدیر جمهور اوکراین وقوع مبارزه آحاد عیار با روسیه را متحمل دانست ولی آن را اشتباهی گرانقدر تعریف کرد. (جزئیات بیشتر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا