فرهنگی و هنریموسیقی و هنر های تجسمی

رسول صدرعاملی فیلم اقتباسی می‌سازد

رسول صدر عاملی خود را برای ساخت فیلمی بر اساس کتاب «زیبا صدایم کن » نوشته فرهاد حسن زاده آماده می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، رسول صدر عاملی برای ساخت فیلم جدید خود از کتاب «زیبا صدا کنم» نوشته فرهاد حسن زاده محصول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اقتباس می کند. .

آخرین ساخته صدر عاملی «سال دوم دانشکده من» است. او سال گذشته به عنوان تهیه کننده فیلم «جنگل پرتقال» را ساخت که فقط در جشنواره فیلم فجر بازی کرد.

این فیلمساز در دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: بسیار خوشحالم که فرصت همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فراهم شده است. این کتاب را خواندم و خیلی دوستش داشتم و از آنجایی که همیشه در آثارم به سمت هویت حرکت کرده ام، معتقدم این داستان هم این ظرفیت را دارد و می توان در این زمینه از آن استفاده کرد.

کارگردان «دختری با کفش های کتانی» همچنین بیان کرد: شهرداری تهران به دنبال این است که خیابان ولیعصر (عج) را در فهرست خیابان های شاخص دنیا قرار دهد، زیرا یکی از محورهای اصلی جنوب به شمال تهران است.داستان ما هم از میدان راه آهن شروع می شود و یک صبح تا شب به تجریش می رسد. بنابراین از منظر ارائه شهر تهران می تواند نقش بسزایی داشته باشد. با توجه به شرایط کنونی، این داستان فرصت خوبی را به ما می دهد تا به رابطه پدر و دختر، خانواده ایرانی و تلاش برای با هم بودن بپردازیم.

صدر عاملی در ادامه سخنان خود افزود: امروزه همه به شدت به دنبال تولید آثار کودک و نوجوان هستند اما کانون پرورش فکری یک برند جهانی است و وقتی نامش می آید همه به آن احترام می گذارند. از این رو با دانستن همه این موارد قدم هایی در این زمینه برداشته ام. من آنچه را که برایم مهم است و آنچه می توانم انجام دهم را تولید می کنم. هر سال هزاران فیلم در دنیا تولید می شود، اما من همیشه فکر می کنم و به این فکر می کنم که آیا در این موضوع خللی وجود دارد؟ چرا باید این اثر تولید شود؟ وقتی فهمیدم، خواهم کرد. فیلمنامه ای که برای این کتاب نوشتم دو سال پیش بود و باید بر اساس اتفاقاتی که افتاده بازنویسی کنم. برای ما رابطه نجات دهنده پدر و دختر در این فیلم مهم است.

حامد مقاتی مدیر عامل کانون نیز اظهار داشت: باعث افتخار کانون است که بتواند با هنرمندانی مثل شما که کف سینما را خورده اند و صاحب صندلی های سینما هستند همکاری کند.مایه خرسندی است که امروز به این نقطه رسیده ام که این کار را به همراه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام دهم. تمام سرمایه کانون پرورش فکری آثار شریف آن است و خانواده ها و افراد با دیدن نشان کانون تایید می کنند که اثر را ندیده اند. به خصوص نسل دهه 50 و 60 که دوران نوجوانی در مرکز بود. بنابراین هدف اصلی ما در مرکز تولید آثار فاخر است.

وی همچنین گفت: نگاه ما در حوزه سینما از یک سو به سمت سرمایه گذاری معنوی است که باید مشکلی را حل کنیم یا جامعه را متوجه آن مشکل کنیم و از سوی دیگر سرمایه گذاری مادی است. این فیلم فروش خوبی دارد و می‌توانیم کاری در این زمینه رقم بزنیم. در نهایت ما هم در حوزه آموزش هستیم و اساس کار ما آموزش است. یعنی هر کاری که تولید می کنیم باید به این شکل باشد.

در این دیدار دوستانه که شب یکشنبه 20 تیر 1402 برگزار شد، مسعود زین العابدین مشاور مدیرعامل و محمدرضا کریمی صارمی معاون تولید کانون نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا