اجتماعیشهری

«رمدسیویر» پرمصرف‌ترین داروی سال / بی‌توجهی به نامه 20 ماده‌ای استفاده از طب سنتی در درمان کرونا

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با خبرنگار گروه بهداشت و درمان پرتو، با تاکید بر لزوم ایجاد معاونت اقتصادی در سازمان غذا و دارو، گفت: بهتر است تغییراتی در این سازمان ایجاد شود. طبیعتاً این سازمان به معاونت اقتصادی نیاز دارد، از طرفی رئیس این سازمان باید فردی باشد که سهامدار کارخانه‌های داروسازی و شرکت‌های وابسته نباشد تا زمانی که تصمیم نگیرند تضاد منافعی در آن وجود ندارد. شرکت.

شهریاری در بخشی دیگر از این گفت و گو با اشاره به برخی اقدامات در تضاد با مصلحت نظام بهداشتی فرانشیز گفت: ببینید یکی از جدی ترین مشکلات مصرف رامدسیویر در سال گذشته بیشترین دارو بود. مصرف شده “. در ایالت رامدسیویر فروش 980 میلیارد تومان. تحقیقات دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت را مشاهده می کنید که طی آن این دارو بر روی 3000 بیمار آزمایش شد اما دیدیم که نتایج آزمایش نشان داد که این دارو هیچ تاثیری بر بیماری عروق کرونر قلب ندارد. . .

وی گفت: اگرچه نشان داده شده است که RemedSivir هیچ تاثیری بر کرونا ندارد و بسیاری با استفاده از آن مخالفت کرده‌اند، اما دیده‌اند که هنوز با قدرت و قدرت استفاده می‌شود و به نظر من قطعا تضاد منافع است. در همه جا و نه فقط در سازمان غذا و داروی کل جامعه پزشکی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به جلساتی که بین اعضای کمیته علمی کرونا و نمایندگان مجلس داشتیم، گفت: اعضای کمیته علمی را از ستاد کرونا آورده‌ایم و پرسیده‌ایم مصرف رامد ساویر در دنیا چگونه است، ادعا می‌کنند این دارو ادامه دارد. در مراحل اولیه موثر است.»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به یکی از نقاط ضعف نظام پزشکی کشور اشاره کرد و گفت: مشکل واقعی ما این است که گروه های مشابه در تحقیق و تفحص نداریم. در علم پزشکی باید دو گروه را بر اساس شواهد بالینی مقایسه کنیم، خالی بود.

شهریاری همچنین با اشاره به اهانت رئیس جمهور سابق به نامه 20 ماده ای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: نامه ای 20 ماده ای به رئیس جمهور نوشتیم که طی آن پیشنهاد استفاده از طب سنتی ایران را دادیم که باید در کنار هم استفاده شود. با طب مدرن “متاسفانه ما آن را جدی نمی گیریم و از برخی از مکمل هایی که باید استفاده می شد استفاده نمی کنیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس مشکلات دستیاران را تاسف بار عنوان کرد و تصریح کرد: مشکلات دستیاران بسیار جدی است، باید به عنوان پزشک عمومی که حکم قانونی برای آنها صادر می شود برخورد شود تا دریافت کنند. حقوق مورد نظر . هست و دولت باید بپذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا