فوتبالورزشی

رهبران اینترمیلان شکست دربی را می خورند، ناپولی در جنوا لکنت دارد | اخبار فوتبال


اینترمیلان روز شنبه با دربی 5-1 مقابل آث میلان و به تنهایی در اجلاس سری آ، قهرمانی زودهنگام را به دست آورد، در حالی که ناپولی قهرمان در مقابل جنوا 2-2 شکست خورد.

اینترمیلان یک نشانگر قهرمانی زودهنگام گذاشت (اینترمیلان توییتر)

چهار پیروزی از چهار بازی ابتدایی خود باعث شد که اینتر با 12 امتیاز کامل در صدر جدول باشد، دو امتیاز از دیگر رقبای سرسخت خود، یوونتوس که در بازی اولیه روز 3-1 لاتزیو را شکست دادند.

میلان پس از اولین شکست تحقیرآمیز فصل قبل از اینکه روز سه شنبه در لیگ قهرمانان اروپا از نیوکاسل یونایتد استقبال کند، یک امتیاز بیشتر در رده سوم قرار دارد.

اینتر که توسط اکثریت جمعیت پرشور و پرشور سن سیرو تشویق شد، پنجمین برد متوالی خود را در دربی در تمام رقابت‌ها به لطف گلزنی هنریخ مخیتاریان، موشک مارکوس تورام و دو ضربه دیرهنگام هاکان کالهان اوغلو و داوید فراتسی به دست آورد.

شاگردان سیمونه اینزاگی با نمایشی که نشان می داد چرا از میلان برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان فصل گذشته گذشتند، امتیازات را به دست آوردند و وضعیت خود را به عنوان محبوبیت اولیه برای شکست دادن رقبای محلی خود تا بیستمین اسکودتو تایید کردند.

مخیتاریان به DAZN گفت: ما فصل را درخشان آغاز کرده ایم و می خواهیم به راه خود ادامه دهیم.

همه ما برای یک هدف اینجا هستیم و برای من مهم نیست که چه کسی بازی می کند… مربی هر کسی را که تمام توانش را برای ستاره دوم (روی پیراهن 20 عنوان قهرمانی) بگذارد را انتخاب می کند.

تورام شروع سریع خود را با پیراهن اینتر ادامه داد، مرد جدید نیز برای گل دقیقه پنجم مخیتاریان بسیار مهم بود.

– اینتر میلان را شکست داد –

تورام مهاجم فرانسوی، قبل از اینکه فدریکو دیمارکو را پیدا کند که ضربه اشتباه او توسط هافبک سابق ارمنستان به خانه هدایت شد، از مقابل مالیک تیاو گذشت.

تورام سپس بر برتری اینتر هفت دقیقه قبل از استراحت پس از جدایی برق آسا که توسط لائوتارو مارتینز شروع شد، از دنزل دامفریز جمع آوری کرد و سپس داخل تیاو بدبخت را قطع کرد و در یک شوت غیرقابل توقف از لبه منطقه سقوط کرد.

به نظر می رسید که این مسابقه مرده و در 45 دقیقه مانده به بازی به خاک سپرده شده بود، اما رافائل لیائو در دقیقه 57 بازی را به نصف کاهش داد، زمانی که او در دومین بازی خود در فصل بعد از برتری فوق العاده توسط اولیویه ژیرو شکست خورد.

پایان لائو اولین گلی بود که اینتر در این فصل دریافت کرد و در حالی که باران شدیدی در سن سیرو فرود آمد، مخیتاریان با انحراف دوم شب پس از تغذیه توسط مارتینز، حمایت بلند “دور” میلان را خاموش کرد.

پنالتی دقیقه 79 کالهان اوغلو و یک پایان خوب در وقت های تلف شده از فراتسی، تازه از دوبل روز سه شنبه برای ایتالیا در همان زمین، نمک به زخم میلان و استفانو پیولی سرمربی تیم زد.

“فکر نمی کنم ما نیازی به عذرخواهی از هواداران خود داشته باشیم. آیا فکر می کنید می خواستیم 5 گل از اینتر دریافت کنیم؟” پیولی سرکشی که در سال 2023 هر دربی میلان را با نتیجه مجموع 12-1 شکست داده است، گفت.

ما ناامید شدیم، اما وقتی عمداً کاری را انجام نمی‌دهید، طلب بخشش می‌کنید.»

– نقطه نجات ناپولی –

دفاع از عنوان قهرمانی ناپولی در جنوا به لکنت ادامه داد، جایی که قهرمانان از دو گل عقب افتادند تا در اواخر وقت یک امتیاز را از آن خود کنند.

شاگردان رودی گارسیا، که قبل از تعطیلات بین‌المللی توسط لاتزیو شکست خوردند، پس از تساوی در ورزشگاه لوئیجی فراری که به لطف ضربه‌های جاکومو راسپادوری و ماتئو پولیتانو، بازیکنان ملی ایتالیا در 15 دقیقه پایانی به دست آمد، با 5 امتیاز از اینتر عقب افتادند.

پولیتانو به اسکای اسپورت ایتالیا گفت: “ما کار داریم، اما زمان بسیار کمی برای آماده شدن برای این مسابقه داشتیم، زیرا تعداد زیادی از بازیکنان دیروز (از وظایف بین المللی) برگشتند.”

ماتیا بانی پنج دقیقه قبل از پایان وقت استراحت، جنوا را با ضربه سر به گل برتری رساند تا اینکه متئو رتگی، مهاجم ایتالیایی، در دقیقه 56 کوین استروتمن، مهاجم تیم میزبان را به گل رساند.

رتگی از زمان امضای قرارداد با بوکا جونیورز در ماه ژوئیه، دو گل به ثمر رسانده است و به نظر می‌رسد که حمله روز شنبه به جنوا دومین برد خیره‌کننده این رقابت‌ها را می‌دهد.

اما ناپولی تسلیم نشد و زمانی که راسپادوری در دقیقه 76 اولین گل فصل خود را به ثمر رساند، دوباره به آن بازگشت.

و پولیتانو در شش دقیقه مانده به تساوی ناپولی را با یک ضربه والی درخشان از پاس بلند پیوتر زیلینسکی نجات داد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا