ارز دیجیتالاقتصادی

روسیه گروه باج افزار Revil را به درخواست ایالات متحده منهدم کرد و 14 عضو را دستگیر کرد – اخبار بیت کوین

سازمان‌های مجری قانون روسیه گروه هک بدنام Revil را که گمان می‌رود در پشت حملات باج‌افزاری در ایالات متحده که مربوط به ارزهای دیجیتال است، منهدم کنند. اگرچه بعید است مسکو اتباع روسیه را به واشنگتن تحویل دهد، با وجود تشدید تنش های ژئوپلیتیکی بین دو قدرت، این عملیات بنا به درخواست ایالات متحده انجام شده است.

FSB روسیه به گروه جنایات سایبری Revil حمله کرد

روز جمعه، سرویس امنیت فدرال فدراسیون روسیه (FSB) اعلام کرد که حملاتی را علیه Revil در پایتخت مسکو، سن پترزبورگ، لنینگراد و مناطق لیپتسک به همراه اداره تحقیقات وزارت امور داخلی (MVD) انجام داده است. . مأموران اجرای قانون 25 آدرس را بازرسی و 14 نفر از اعضای متهم به جنایت سازمان یافته را بازداشت کردند.

FSB به تفصیل، وجوهی به ارزش بیش از 426 میلیون روبل (5.6 میلیون دلار) از جمله ارزهای دیجیتال، 600000 دلار و 500000 یورو و همچنین کیف پول های رمزنگاری، تجهیزات رایانه ای مورد استفاده برای ارتکاب جنایات و 20 وسیله نقلیه گران قیمت خریداری شده با پول به دست آمده از فعالیت های مجرمانه توقیف شد. در بیانیه مطبوعاتی تاکید کرد:

در نتیجه اقدامات مشترک FSB و MVD، جامعه جنایی سازمان یافته از بین رفت، زیرساخت اطلاعاتی مورد استفاده برای مقاصد جنایی خنثی شد.

FSB افزود: افراد دستگیر شده نرم افزارهای مخرب را توسعه داده و سرقت وجوه از حساب های بانکی خارجی را سازماندهی کرده اند. مقامات روسی ادعا می کنند که “ترکیب کامل” Revil و دخالت اعضای آن در “گردش غیرقانونی وسایل پرداخت و فعالیت های غیرقانونی مستند” را ایجاد کرده اند.

استقبال ایالات متحده از اقدامات روسیه علیه هکرها

آژانس اصلی اجرای قانون روسیه همچنین گفت که این عملیات به درخواست مقامات مربوطه ایالات متحده انجام شده است که اطلاعاتی در مورد رهبر مفروض Revil و نقش وی در حملات به شرکت های خارجی با فناوری پیشرفته از طریق نرم افزارهای مخرب مورد استفاده برای رمزگذاری داده ها و اخاذی پول برای آن به اشتراک گذاشته است. رمزگشایی

خبر پیشنهادی:   ETH بالای 2000 دلار باقی می ماند، در حالی که BTC سطح 30 هزار دلار را بازپس می گیرد - به روز رسانی بازار اخبار بیت کوین

خبرگزاری روسی اینترفاکس گزارش داد که دادگاه تورسکوی مسکو دو روس را تا 13 مارس در بازداشت نگه داشته است – رومن مورومسکی، کارآفرین و توسعه‌دهنده وب 33 ساله بدون محکومیت قبلی، و آندری بسونوف، هکر ادعایی Revil. آنها به ارتکاب جرایم طبق بخش 2 این ماده متهم شده اند. 187 – “گردش غیرقانونی وسایل پرداخت” – قانون کیفری روسیه. MVD از دادگاه خواسته است تا اقدامات مشابهی را علیه سه زندانی دیگر انجام دهد.

Revil مقصر حملات باج‌افزار ارز دیجیتال در ایالات متحده است، از جمله موردی که در خط لوله استعماری که در ماه می گذشته باعث کمبود گاز در ساحل شرقی آمریکا شد. عاملان آن از نرم‌افزار رمزگذاری Darkside استفاده کردند که گمان می‌رود توسط این گروه توسعه داده شده باشد. همانطور که رویترز در ماه ژوئن گزارش داد، مورد دیگر حمله به بزرگترین شرکت بسته بندی گوشت جهان، JBS بود.

در آن اعلامیهFSB خاطرنشان کرد که روسیه مقامات آمریکایی را در مورد نتایج این عملیات مطلع کرده است. ایالات متحده از این دستگیری ها استقبال کرد و رویترز به نقل از یک مقام ارشد اعلام کرد: «ما می دانیم که یکی از افرادی که امروز دستگیر شد، مسئول حمله به خط لوله استعماری در بهار گذشته بود. یک منبع آگاه به اینترفکس گفت که روسیه هیچ یک از اعضای Revil را که تابعیت روسیه دارند به ایالات متحده مسترد نمی کند.

برچسب ها در این داستان

دستگیر شده، دستگیری، خط لوله استعماری، گروه جنایی، رمزنگاری، باج افزار رمزنگاری، کیف پول های رمزنگاری، ارزهای رمزنگاری شده، ارزهای دیجیتال، حملات سایبری، دارک ساید، نرم افزار رمزگذاری، fsb، گروه، هکرها، MVD، عملیات، حملات، باج افزار، ایالات متحده، روسیه، روسیه، ، درخواست ایالات متحده

آیا انتظار دارید روسیه و ایالات متحده در مورد سایر موارد حملات سایبری شامل باج افزار و ارزهای دیجیتال همکاری کنند؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.

روسیه گروه باج افزار Revil را به درخواست ایالات متحده منهدم کرد و 14 عضو را دستگیر کرد – اخبار بیت کوین

لوبومیر تاسف

لوبومیر تاسف روزنامه‌نگاری از اروپای شرقی است که از فن‌آوری آگاه است و این جمله هیچنز را دوست دارد: «نویسنده بودن چیزی است که من هستم، نه کاری که انجام می‌دهم». علاوه بر رمزنگاری، بلاک چین و فین‌تک، سیاست بین‌المللی و اقتصاد دو منبع الهام دیگر هستند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر یک از محتوا، کالاها یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا