اقتصادیبورس

روند شاخص امروز چگونه است؟ / پیش‌بینی بورس امروز 11 آبان 1400

به گزارش پرتونیوز، در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه دو نشانه مهم از روند شاخص را تغییر داد. جلسه صبح دوشنبه وزیر اقتصاد با قانون بازار سرمایه روند منفی و دستور فروش بازار را تغییر داد. از سوی دیگر رئیس سازمان بورس در مصاحبه تلویزیونی خود گفت: از روز گذشته شاخص بورس مثبت شده است.

همین دو سیگنال کافی بود تا روند بازار تغییر کند و شاخص کل بورس در پایان بازار دیروز با 21 هزار واحد رشد در محدوده یک میلیون و 361 هزار واحد قرار گیرد. اما بازار امروز سه شنبه چگونه است؟

نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه روز دوشنبه درباره روند بازار سهام در روزهای آینده گفت: برای بازگشت به بازار باید حداقل دو موج قوی خرید را شاهد باشیم که تاکنون این اتفاق نیفتاده است. ”

ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه نیز روز گذشته پس از رشد شاخص بورس گفت: خوب است که برای حمایت از بازار منابع به بازار تزریق شود اما به تعداد نزدیک با فروش همین سهام و خرید اوراق و خرید مجدد ارزانتر می تواند اعتماد ایجاد کند. “آن را برای همیشه از بازار خارج کنید. همانطور که امروز می بینیم، 12 میلیون نفر روی ارزهای دیجیتال کار می کنند و نوعی مهاجرت سرمایه در بازار وجود داشته است.

دنیای اقتصاد نوشت:

روز گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار در دیدار با وزیر اقتصاد و قانون بازار اوراق بهادار در دو برنامه زنده تلویزیونی و رادیویی برای پاسخگویی به مطالبات سهامداران که اکنون طیف وسیعی از مردم را پوشش می دهد، حضور یافت. تبیین علت نوسانات نوسانات بازار سهام، انباشته شدن فروش اوراق و تاثیر آن بر بازار سهام، اطمینان دادن به سهامداران از حمایت دولت از بازار و برنامه سازمان بورس برای ایجاد ثبات در بازار سرمایه از محورهای اصلی سخنرانی مجید عشقی بود. سخنرانی ها دیروز. وی در هر دو برنامه ابتدا به سهامداران اطمینان داد که شرایط بازار با سال گذشته متفاوت است و از نظر اساسی خوب است. رئیس سازمان کارگزاری با تاکید بر این موضوع، از سهامدارانی که در هفته‌های اخیر نگران سرمایه‌گذاری‌های خود بوده‌اند، خواست تا مطمئن شوند که بازار مانند سال گذشته سقوط نخواهد کرد. عشقی با یادآوری اینکه رشد سریع و ناگهانی برای بازار «سم» است، تلویحاً به سهامداران گفت که انتظار نداشته باشید بازار مثل اواخر سال 98 و اوایل سال 99 رشد آرامی داشته باشد و این دوره تکرار نشد. اما «محدوده نوسان» و لزوم رفع آن برای فعال شدن مجدد بورس نکته ای بود که نه در دیدار وزیر اقتصاد و عشق با مقامات قضایی و نه در مصاحبه دیروز رئیس سازمان بورس به آن اشاره شد. . سازمان. با این حال، به نظر می رسد این محدودیت مهمترین عامل در نوسانات قیمت سهام در سال های اخیر بوده است.

خبر پیشنهادی:   مطالعه محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده را با کاربران رسانه های اجتماعی روسی پیدا می کند - بیت کوین نیوز

قیمت سهم جذاب است

رئیس سازمان کارگزاری که اولین بار در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو 3 حضور داشت، گفت: برای رسیدگی به نگرانی های اخیر مردم درباره سرمایه گذاری در بازار سرمایه آمده ام. وی ادامه داد: وضعیت فعلی بازار سرمایه نسبت به سال گذشته بسیار متفاوت است، بنابراین با افشای صحیح اطلاعات شرکت توسط سازمان بورس و اوراق بهادار در زمان مناسب، منجر به انتشار اطلاعات و شفافیت معاملات و نظارت کامل شده است. وی گفت: شرکت های بورسی پرداخت می کنند. به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، سود شرکت های بورسی در نیمه اول سال با قیمت های بسیار مناسب و P/E بازار 30 و 40 در 6 بوده است. ، 5 و 4 قیمت سهم را جذاب کرده است.عشقی در ادامه این برنامه تلویزیونی در پاسخ به شایعاتی مبنی بر تامین کسری بودجه دولت از بازار سرمایه و در حمایت از دولت گفت که این اتفاق نیفتاده است. توضیح داد: به طور کلی کسری بودجه دولت از بازار سرمایه تامین نمی شود، اما ابزارهای دیگری نیز وجود دارد. در بانک مرکزی، سیستم بانکی و بیمه که به تامین کسری بودجه کمک می کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا