فوتبالورزشی

رکوردشکنی کین، پیروزی تاتنهام مقابل من سیتی در لیگ برتر را رقم زد | اخبار فوتبال

تلاش منچسترسیتی برای کاهش دو امتیاز برتری آرسنال در لیگ برتر شکست خورد زیرا رکوردشکنی هری کین باعث شد تاتنهام هاتسپر در روز یکشنبه با نتیجه 1-0 مقابل قهرمان پیروز شود.

تلاش دقیقه 15 کین باعث شد چند پاس شلخته سیتی را مجازات کند و او را با 267 گل بهترین گلزن تاریخ باشگاه شمال لندن کرد و او را از جیمی گریوز بزرگ سابق که رکوردش از سال 1970 باقی مانده بود، عبور داد.

حتی هواداران رقیب سرسخت تاتنهام، آرسنال هم در مسیر هفت خواهران جشن می گرفتند زیرا به تیم میکل آرتتا کمک کرد تا با وجود باخت شوکه کننده شنبه مقابل اورتون، پنج امتیاز از سیتی قهرمان فاصله داشته باشد.

تاتنهام چند هفته پیش با دو گل در نیمه اول در سیتی پیش بود و تنها تسلیم شد و 4-2 شکست خورد، اما این بار با وجود کارت قرمز دیرهنگام کریستین رومرو، محکم ایستادند تا امید خود را برای پایان دادن به جمع چهار تیم برتر افزایش دهند.

با تسلیم شدن ارلینگ هالند، نزدیک ترین سیتی که سیتی به گل رسید، تلاش ریاض محرز بود که در وقت های تلف شده نیمه اول به تیرک دروازه برخورد کرد.

سپس تاتنهام در محاصره دیرینه سیتی با چند دفاع سرسخت مقاومت کرد تا سومین پیروزی در چهار بازی لیگ را مقابل تیم پپ گواردیولا به دست آورد.

سیتی با 45 امتیاز از 21 بازی در رده دوم با آرسنال با 50 امتیاز در رده دوم باقی مانده است که با دیدار دو تیم در شمال لندن در 15 فوریه یک بازی کمتر انجام داده است.

تاتنهام که سرمربی آن آنتونیو کونته پس از جراحی برای برداشتن کیسه صفرا غایب بود، با 39 امتیاز از 22 بازی در رده پنجم قرار دارد و یک امتیاز کمتر از نیوکاسل یونایتد است.

لحظه کین زمانی فرا رسید که سیتی تلاش کرد تا از عقب بازی کند و پیر-امیل هوجبجرگ قبل از مهار یک چالش و زدن توپ به سمت کین، توپ را از ریکو لوئیس در لبه محوطه ربود.

شوت پای راست مهاجم انگلیسی شیرین‌ترین ارتباط او نبود، اما با گذشتن از ادرسون راهی کرنر شد، زیرا کین تنها سومین بازیکنی شد که 200 گل در لیگ برتر به ثمر رساند.

پس از سوت پایان، کین در زمین مصاحبه شد، در حالی که هواداران به او سرنا زدند: “هری تو یکی از خودت هستی.” – اشاره ای به این واقعیت است که او در سن 11 سالگی به باشگاه پیوست.

“این کاملا سورئال است، یک احساس جادویی انجام آن در مقابل هواداران خانگی و برای بردن بازی، من می خواستم این کار را در این مکان خاص و در مقابل این هواداران شگفت انگیز انجام دهم.”

سیتی در همان ساعت کوین دی بروین را به جای محرز فرستاد و بازیکن بلژیکی یک شوت از کنار دروازه را شلیک کرد در حالی که یولیان آلوارز تلاش وحشیانه ای داشت که از بالای تیر دروازه منحرف شد.

رومرو به دلیل خطا روی جک گریلیش، کارت زرد دوم را دریافت کرد، اما سیتی نتوانست راهی پیدا کند زیرا آنها فرصت بزرگی را برای فشار بر آرسنال از دست دادند و در مقایسه با منچستریونایتد، تنها سه امتیاز بالاتر از منچستریونایتد قرار گرفتند.

گواردیولا درباره مشکلات سیتی با تاتنهام گفت: دیر یا زود اوضاع تغییر خواهد کرد، اما عجیب است که ما حتی یک گل هم به ثمر نرسانده ایم. «پیدا کردن توضیح آسان نیست.

ما در موقعیتی نیستیم که به قهرمانی فکر کنیم، فقط بازی بعدی، استون ویلا، به خوبی آماده خواهیم شد و بازی خود را به بهترین شکل ممکن انجام خواهیم داد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا