ارز دیجیتالاقتصادی

رگولاتور استرالیا می گوید: رمزارز توسط تقاضای فوق العاده مصرف کننده و سرمایه گذار هدایت می شود

رئیس کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) می‌گوید کریپتو «با تقاضای فوق‌العاده‌ای از سوی مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران هدایت می‌شود» و اشاره کرد که «پیامدهای آن برای مصرف‌کنندگان به‌طور بالقوه بسیار زیاد است». رگولاتور اوراق بهادار در حال حاضر با قانونگذاران برای ایجاد قوانینی برای ارزهای دیجیتال کار می کند.

رگولاتور «تقاضای فوق‌العاده مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار» را برای کریپتو مشاهده می‌کند

جو لونگو، رئیس کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در نشست Super & Wealth Summit در استرالیای مالی ریویو در مورد ارز دیجیتال صحبت کرد.

او با تاکید بر عدم حمایت از سرمایه‌گذاران، گفت: «مصرف‌کنندگان باید با احتیاط زیادی به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نگاه کنند. با این حال، لونگو نظر داد:

کریپتو، اینجا و اکنون در آستانه ماست و با تقاضای فوق‌العاده مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار هدایت می‌شود. پیامدهای آن برای مصرف کنندگان به طور بالقوه بسیار زیاد است.

او ضمن اشاره به اینکه تنظیم‌کننده اوراق بهادار با قانون‌گذاران برای تدوین قوانینی برای ارزهای دیجیتال کار می‌کند، تاکید کرد که بسیاری از دارایی‌های رمزنگاری در حال حاضر غیرقانونی هستند، بنابراین سرمایه‌گذاران هنگام سرمایه‌گذاری روی آن‌ها به تنهایی عمل می‌کنند.

او توضیح داد: «در حال حاضر بسیاری از دارایی‌های رمزنگاری احتمالاً محصولات مالی نیستند. ASIC قبلاً راهنمایی هایی در مورد وجوه قابل معامله در مبادلات مرتبط با دارایی های کریپتو ارائه کرده است – آنها حداقل محصولات مالی هستند و در یک صرافی دارای مجوز معامله می شوند، بنابراین محافظت در آنجا وجود خواهد داشت.

با این وجود، رئیس ASIC هشدار داد:

در بیشتر موارد، حداقل در حال حاضر، سرمایه گذاران به تنهایی هستند.

در اوایل ماه جاری، بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA یا Commbank)، بزرگترین بانک این کشور، اعلام کرد که به برخی از مشتریان اجازه می دهد تا مستقیماً با استفاده از برنامه خود، ارزهای دیجیتال را خریداری، بفروشند و نگهداری کنند. این برنامه آزمایشی با صرافی ارزهای دیجیتال Gemini همکاری می کند.

خبر پیشنهادی:   راه اندازی انجمن جدید کریپتو و بلاک چین در ایران – اخبار بیت کوین نیوز

مدیر عامل بانک متعاقباً گفت که اگرچه مشارکت در کریپتو با خطراتی همراه است، اما عدم مشارکت خطرات بزرگتری دارد.

رئیس ASIC خاطرنشان کرد:

این واقعیت که بزرگترین بانک استرالیا در حال حاضر ابزاری برای قرار گرفتن در معرض کریپتو برای مشتریان خرده‌فروش خود پیشنهاد کرده است، گویای این واقعیت است. بله، این فقط یک پروژه آزمایشی است، اما جهت کلی مشخص است. این بحث دیگر در حاشیه صنعت خدمات مالی نیست.

در همان کنفرانس روز دوشنبه، جین هیوم، سناتور حزب لیبرال در ویکتوریا نیز در مورد ارز دیجیتال صحبت کرد. او گفت که ما باید بپذیریم که کریپتو یک مد نیست، و افزود که تامین مالی غیرمتمرکز (defi) فرصت های بزرگی را ارائه می دهد.

نظر شما در مورد اظهارات ناظر اوراق بهادار استرالیا چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا