کار آفرینی و استارتاپ

ریچارد برانسون از Lightyear به عنوان پلتفرم معاملات سهام بریتانیا در اروپا – TechCrunch – حمایت می کند

سال روشنیک استارت‌آپ فین‌تک بریتانیایی که به مصرف‌کنندگان وعده داد و ستد بدون کمیسیون در سهام ایالات متحده و اروپا را می‌دهد، از امروز به طور رسمی در اروپا گسترش می‌یابد.

برای تقویت این توسعه، که لایت یر در 19 بازار جدید، از جمله بالتیک و بسیاری از بازارها فرود خواهد آمد از اروپای غربی، لایت‌یر مستقر در لندن نیز 25 میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری A به رهبری شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر لایت اسپید آمریکا، با مشارکت سایر حامیان برجسته جمع‌آوری کرده است. از جمله گروه ویرجینکه ریچارد برانسون را تنها سهامدار خود می داند.

معاملات سهام

لایت یر یکی از چندین شرکت بازرگانی سهام در حال رشد است که در صحنه ظهور کرده است و نوید یک نفوذ آسان را برای عموم مردم می دهد تا پول خود را در برخی از بزرگترین شرکت های جهان، از اپل و علی بابا، تا اسپاتیفای و تسلا سرمایه گذاری کنند. علاوه بر این، کاربران می توانند در آنچه به عنوان صندوق های قابل معامله در بورس شناخته می شود، سرمایه گذاری کنند.ETFs) که اساساً صندوق های سرمایه گذاری هستند.

لایت یر که سال گذشته در ابتدا در بریتانیا راه اندازی شد، وارد فضایی شده است که شامل مدیران محلی مانند Freetrade با بودجه خوب است، نه به ذکر بازیکنان باسابقه در آن سوی اقیانوس اطلس، مانند Robinhood، که انگلستان خود را کنترل کرد. برنامه های راه اندازی در سال 2020.

لایت یر، USP بزرگ خود را به عنوان مدل تجاری خود معرفی می کند، تا جایی که از هیچ معامله ای کارمزد یا کمیسیون دریافت نمی کند. درعوض، صرفاً به کارمزدهای ارز خارجی متکی است – اما حتی در آن زمان، فقط 0.35٪ برای تبدیل های بیش از 3000 پوند (3500 دلار) در ماه هزینه دریافت می کند. اما یک بار کاربر دارد تبدیل شده، سپس پول خود را در یک حساب ارز محلی نگه می دارند که از آن بدون پرداخت هزینه اضافی برای هر معامله ای که انجام می دهند، به تجارت خود ادامه می دهند.

از بسیاری جهات، این شبیه به نحوه کار سایر فین تک‌ها مانند ویز (TransferWise سابق) است که به کاربران امکان می‌دهد بدون پرداخت هزینه‌های گزاف، پول را به چندین ارز دریافت و پرداخت کنند. این شباهت بیش از یک تصادف است، با توجه به اینکه لایت یر کار دست کارمندان اولیه ویز مارتین سوک و میهکل عامر است، در حالی که ویز یکی از بنیانگذاران Taavet Hinrikus نیز یک سرمایه گذار Lightyear است.

ریچارد برانسون از Lightyear به عنوان پلتفرم معاملات سهام بریتانیا در اروپا - TechCrunch - حمایت می کند

بنیانگذاران Lightyear اعتبار تصویر: تام هریسون

چندین سال نوری

با توجه به تعداد زیادی استارت‌آپ که در سال‌های اخیر دقیقاً با همین نام راه‌اندازی شده‌اند، همه چیز می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. فین تک دیگری در بریتانیا وجود دارد لایت سال نامیده می شود، اگرچه روی حسابداری متمرکز است، در حالی که استارت آپ هلندی با پشتیبانی شدید VC لایت سال نامیده می شود همه چیز در مورد ماشین های الکتریکی است. و اجازه دهید Lightyear مستقر در نیویورک، یک سرویس تدارکات خدمات مخابراتی را فراموش نکنیم.

اما جدای از این نکته عجیب، لایت یر (شرکت معاملاتی سهام) احتمالاً تمایزات کافی برای متمایز شدن در زمینه شلوغی دارد، با وعده سادگی و شفافیت در هسته آن. و کمتر از یک سال پس از اولین راه‌اندازی برای کاربران اولیه بریتانیا، اکنون پایگاه کاربران بالقوه خود را تا حدی افزایش داده است.

توسعه Lightyear شامل بازارهای زیر است: اتریش، بلژیک، قبرس، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی و اسپانیا.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا