کار آفرینی و استارتاپ

زن و شوهر المپیکی های سابق 50 میلیون دلار برای صندوق جدید سرمایه گذاری در مارک های مصرف کننده تحت رهبری اینفلوئنسرها هدف گذاری کرده اند.


سامیر لاین و همسرش، آیانا الکساندر-لین، شروع کردند پایتخت مسیر آزادی در سال 2023 و در حال کار به سمت یک صندوق 50 میلیون دلاری هستند.

هر دو قهرمان سابق المپیک هستند که به ترتیب برای هائیتی و ترینیداد و توباگو در پرش سه گام به رقابت پرداختند. اکنون آن‌ها عزم و اراده خود را برای بنیان‌گذارانی که می‌خواهند برندهای مصرف‌کننده را راه‌اندازی و مقیاس‌بندی کنند، به کار می‌گیرند.

الکساندر-لین به TechCrunch گفت: “من عاشق مردم و ارتباط با مردم هستم.” ما می دانیم که چگونه استعدادها و کسب و کار را ادغام کنیم و متوجه شدیم که ورزشکاران در این فضاها خوب هستند. ما همچنین استقامت لازم برای فتح چیزهای دیگر و موجودات دیگر خارج از ورزش را داریم.»

آنها به همراه سومین شریک عمومی، ایوان لوپز، تاکنون در هفت استارت آپ سرمایه گذاری کرده اند که اولین صندوق کوچک بسته شده است. اینها شامل یک شرکت مراقبت از مو توسط Issa Rae به نام Sienna Naturals است. یک شرکت تولید حیوانات خانگی که توسط Kaley Cuoco به نام Oh Norman! سیارا ده به یک رام; و Kudos، یک شرکت پوشک با حمایت مارک کوبان و گوئینت پالترو.

لاین به TechCrunch گفت، با ادامه افزایش سرمایه Freedom Trail Capital، هفت سرمایه گذاری دیگر در خط لوله وجود دارد.

به المپیک و فراتر از آن

سامیر لین، یکی از بنیانگذاران Freedom Trail Capital
اعتبار تصویر: پایتخت مسیر آزادی

Laine می داند که راه اندازی و توسعه شرکت ها چگونه است. او قبلاً به عنوان معاون ارشد عملیات و استراتژی در Westbrook کار می کرد، شرکتی که توسط ویل اسمیت و جادا پینکت اسمیت تأسیس شده بود. او همچنین مدتی را به عنوان مدیر عملیات در Roc Nation گذراند و با Jay-Z کار کرد. در همین حال، الکساندر-لین در حال دریافت دکترای خود در مدیریت بازرگانی است و بر روی امور مالی مراقبت های بهداشتی و نابرابری های مراقبت های بهداشتی تمرکز خواهد کرد.

لاین همچنین می داند که شکست خوردن چگونه است. او در کلاس هفتم برای تیم پیست امتحان کرد و در نهایت سال بعد قطع شد. تا زمانی که او در دبیرستان بود تصمیم گرفت دوباره با پیست تلاش کند و این بار با پرش سه گام جدی شد.

با این حال همه چیز خوب بود. لاین در نهایت به هاروارد رفت و رکوردهایی را با تیم ثبت کرد. او همچنین با مارک زاکربرگ هم اتاقی بود. آنها در سال اول یک اتاق خوابگاه چهار نفره داشتند و حتی تخت های دو طبقه مشترک داشتند. او گفت که لاین در نهایت شاید یازدهمین فردی بود که وارد فیس بوک شد و آن را آزمایش کرد. لین گفت که او همچنین در برنامه “Cash Cab” یک سوال بی اهمیت بود که در مورد اینکه کدام المپیکی با زاکربرگ هم اتاقی بود.

لین گفت: «مارک همیشه یک سازنده بود، و ما می‌دانستیم که او کار فوق‌العاده‌ای انجام خواهد داد.»

هنگامی که لین به دانشگاه تگزاس منتقل شد، در معرض دنیای جدیدی از دو و میدانی قرار گرفت. هم تیمی ها در آنجا در سطح متفاوتی رقابت کردند، زیرا بسیاری از آنها قهرمانان نوجوانان جهان شده بودند. لاین در سال 2007 در اولین بازی های پان-آمریکایی خود شرکت کرد. او همچنین برای المپیک 2008 تلاش کرد و چند سانتی متری در پرش سه گام از دست داد.

او در حال متعادل کردن تمرینات و رفتن به دانشکده حقوق در دانشگاه جورج تاون بود که در سال 2012 دوباره برای المپیک تلاش کرد و موفق شد. خیلی‌ها به او گفتند که خیلی زیاد است، اما حالا وقتی کسی از او راهنمایی می‌خواهد، به آنها می‌گوید «برو کاری را انجام بده که نمی‌توانی انجامش دهی».

لاین گفت: «فکر می‌کردم اگر بتوانم به دانشکده حقوق بروم و آن را متعادل کنم، می‌توانم به آنجا برسم. در آن زمان، من در پرش سه گام شماره 7 جهان بودم و با رفتن به بازی های لندن، هدفم کسب اولین مدال هائیتی از سال 1928 بود. من به فینال راه یافتم اما در نهایت مدال نگرفتم. “

به مدت 10 سال، لاین و الکساندر لین در سراسر جهان به عنوان حرفه ای در دو و میدانی رقابت کردند. لاین از هم تیمی های خود در UT یاد گرفت که چگونه با این کار پول دربیاورد. او همچنین توانست از کمیته بین المللی المپیک حمایت مالی و کمک مالی دریافت کند.

کار برای ویل اسمیت و جی زی

آیانا الکساندر-لین، قهرمان المپیک، پایتخت مسیر آزادی
آیانا الکساندر-لین، یکی از بنیانگذاران Freedom Trail Capital
اعتبار تصویر: پایتخت مسیر آزادی

پس از آن، او قبل از اینکه وارد سرگرمی و برندسازی در Roc Nation شود، چندین حرفه اضافی در ورزش داشت. لین با جی زی کار کرد تا برندهای خود را که شامل مشروبات الکلی، پوشاک، حشیش و یک بخش انتشار کتاب می‌شود، بسازد و مقیاس‌بندی کند. او حتی تعدادی از هنرمندان ضبط پلاتین را مدیریت کرد. از آنجا به وستبروک رفت تا کارهای مشابهی را برای اسمیت و پینکت اسمیت انجام دهد. او قبل از راه اندازی Freedom Trail Capital چهار سال آنجا بود.

لاین گفت: «من لزوماً سرمایه و سرمایه‌گذاری را تخصیص نمی‌دادم، اما نگاهی اولیه به برخی از تصمیم‌های سرمایه‌گذاری که صندوق Roc Nation گرفته بود، داشتم. “من در قلب یک اپراتور هستم، بنابراین دیدگاه منحصر به فردی در مورد اینکه چگونه در فرصت های سرمایه گذاری کوشش می کنیم و می توانیم از شرکت های پرتفوی خود حمایت کنیم، به من می دهد.”

تز Freedom Trail Capital سرمایه گذاری در کسب و کارهای مبتنی بر استعداد است و او واقعاً می داند که به دنبال چه چیزی است. لاین به اسمیت و جی زی کمک کرده تا با برخی از برندهای خود موفق شوند، اما مواردی را نیز دیده است که برندهای مستعد آنطور که باید پیش نرفتند.

اکنون که او به‌عنوان یک سرمایه‌گذار در طرف دیگر است، لین گفت که وظیفه او محافظت و تضمین کارآفرینان است و در عین حال از شرکای محدود خود در برابر آنچه سرمایه‌گذاری بد به نظر می‌رسد محافظت می‌کند.

لاین گفت: «از آنجایی که در جایی بوده‌ام که می‌دانم برای برنده شدن این برندها چه چیزی لازم است، ما به نمونه کارها متفاوت از بسیاری از افراد نگاه می‌کنیم.

او گفت که هر محصولی آن چیزی که لازم است را ندارد. Freedom Trail Capital به دنبال محصولاتی است که البته متناسب با محصول و بازار باشند. اگر یک سلبریتی پشت آن باشد، باید ارتباط خوبی بین فرد و محصول وجود داشته باشد و فرد باید آستین ها را بالا بزند و دست به کار شود.

لاین گفت که مواقعی با یک سلبریتی سروکار داشت که حاضر به عکاسی یا رفتن به Target برای تبلیغ محصول نبود.

لاین گفت: “ما دیگر فقط در مورد تاییدیه ها صحبت نمی کنیم.” “ما در مورد شما صحبت می کنیم که بخش مهمی از این شرکت را در اختیار دارید. من دیده‌ام که همه چیز از بین می‌رود و برندها و شرکت‌های واقعاً امیدوارکننده در نتیجه شکست می‌خورند.»منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا