کار آفرینی و استارتاپ

سازنده باتری های شارژ سریع EV StoreDot 80 میلیون دلار به رهبری VinFast ویتنام – TechCrunch جذب می کند.

StoreDotاستارت‌آپ نسل بعدی فناوری باتری اسرائیلی که باتری «شارژ سریع فوق العاده» (XFC) برای وسایل نقلیه الکتریکی را تبلیغ می‌کند، اولین دور جدید سرمایه‌گذاری خود را به رهبری سازنده خودروهای الکتریکی ویتنامی VinFast بسته است. دور سری D قرار است تا 80 میلیون دلار بسته شود.

این سرمایه برای تکمیل تحقیق و توسعه StoreDot و مقیاس تولید انبوه فناوری آن استفاده خواهد شد، که به گفته این شرکت، در حال حاضر برای آزمایش به تولیدکنندگان خودرو ارسال می شود.

VinFast مجوز می دهد و خودروهای مبتنی بر BMW را از ویتنام می سازد. سایر شرکت‌کنندگان در سری D عبارتند از: bp ventures و Golden Energy Global Investment.

دکتر Doron Myersdorf، مدیر عامل StoreDot: «این دور استراتژیک بودجه، با سرمایه‌گذاران اصلی از شرکت‌های پیشرو خودرو، انرژی و فناوری، یک رای اعتماد بزرگ به StoreDot، فناوری‌های باتری XFC، نقشه راه محصول بلندمدت ما و ما است. فن‌آوری و نوآوری در سطح جهانی که همگی هدفشان حل اضطراب برد رانندگان خودروهای الکتریکی است.

StoreDot همچنین با دایملر، سامسونگ، TDK و تولید کننده جرم باتری چینی EVE Energy همکاری هایی را تضمین کرده است. طراحی جدید سلول‌های لیتیوم یونی آن ادعا می‌کند که می‌تواند سرعت شارژ بسیار سریع را داشته باشد و می‌تواند یک وسیله نقلیه را در عرض چند دقیقه از حالت تخت شارژ کند.

باتری XFC آن (EXtreme Fast Charge) متکی به آند مبتنی بر سیلیکون است که معمولاً از گرافیت ساخته می شود، چگالی انرژی بالایی دارد و ممکن است به طور بالقوه نسبت به باتری های سنتی دوام بیشتری داشته باشد.

Pham Thuy Linh، معاون مدیرعامل VinFast گفت: «ما تلاش‌های اختصاصی را در تحقیقات انجام داده‌ایم، اطلاعات جهانی را با ایجاد مشارکت و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری پیشرفته، به‌ویژه در باتری‌های برقی مانند StoreDot و شارژ سریع فوق‌العاده آن (XFC) اختصاصی انجام داده‌ایم. فن آوری.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا