اقتصادیبورس

سبز شدن بورس برای سومین روز متوالی / کدام صنعت بهتر است؟

به گزارش پرتو نیوز، امروز شاخص کل بورس با بیش از 22 هزار واحد مثبت و افزایش 1.62 درصدی در محدوده یک میلیون و 398 هزار واحد قرار گرفت. شاخص همگنی امروز با 7 هزار واحد مثبت و افزایش 2.11 درصدی در کانال 374 هزار واحد قرار گرفت.

بهای تمام شده معاملات بورس در پایان معاملات امروز 4 میلیارد و 228 میلیون تومان بود. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص امروز را نمادهای فولاد – کچاد و شپدیس گذاشتند. همچنین بیشترین مبلغ معامله در تکمیل نمادها و دارا یک به ثبت رسید.

در بازار امروز اکثر گروه ها و نمادها روند مثبتی داشته اند و در پایان بازار مواد شیمیایی، فلزات و خودروها سبز شده اند.

امروزه گروه های صنعتی پیشرو را صنایع شیمیایی، فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی تشکیل می دهند. بیشترین حجم معاملات در هودرو، خساپا و هوبهمن به ثبت رسیده است.

همچنین با توجه به رشد بیش از هفت هزار واحدی شاخص هم وزن، نمادهای کوچک نیز روند مثبتی داشتند.

شاخص کل فرابورس با بیش از 310 واحد مثبت و افزایش 1.58 درصدی در محدوده 19 هزار و 853 واحدی قرار گرفت و نمادهای تاثیرگذار فرابورس امروز کغر، آریا و هرمز بودند.

کدام صنایع بهترین هستند؟

فردین آقابزرگی کارشناس بازار سهام در خصوص وضعیت بازار در روزهای آینده گفت: با فرض ثابت بودن سایر متغیرهای موثر بر وضعیت اقتصادی کشور، صنایع پیشرو با تمرکز بر استراتژی سبدگردانی، ارزش افزوده و صنایع خودکفا از نظر پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، فولاد و محصولات معدنی و معدنی می توانند پیشتاز باشند.

خبر پیشنهادی:   تعداد کاربران آفریقایی در پلتفرم کوکوین تا 200 درصد در 10 ماه اول سال 2021 افزایش یافت - مصاحبه با بیت کوین نیوز

وی ادامه داد: همچنین شرکت‌های غذایی و دارویی در زمینه آزادسازی نرخ ارز برای تامین مواد اولیه و لغو ارز 4200 تومانی جزو صنایع پیشرو در بازار سرمایه خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا