رزمیورزشی

سرمربی تیم جودو زنان ناشنوا: انتظاری از افراد اعزامی به فرانسه نداریم

سرمربی تیم جودو زنان ناشنوا: انتظاری از افراد اعزامی به فرانسه نداریم

«نرگس موسوی» روز یک شنبه در دعوا با خبرنگار پرتوافزود: اولیه اردو از ۱۲ تیرماه و با حضور ۲۰ ورزش‌کار از ۷ استان طهران، البرز، کرمانشاه، خراسان‌جنوبی، اصفهان، یزد و کردستان استارت شد و مرحله پنجم اردوی مهیا‌سازی از روز قبل با حضور ۴ ورزش کار استارت شد که در غایت «صغری ربیعی‌فر» در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم و «فهیمه عبدی» در به اضافه ۷۸ کیلوگرم به‌این رقابت‌ها اعزام میگردند. این نفرات میتوانند ضمن کمپانی در قسمت انفرادی در نصیب تیمی پیکارهای قهرمانی دنیا در فرانسه کمپانی نمایند.

او به صورت صریح بیان کرد: قبل از تمرینات متمرکز و حضوری زنان جودو فعالیت ناشنوا در طهران، کلیپی از تمرینات آمادگی بدنی و شناخت با ورزش جودو در چنگ این نفرات قرار داده شد تا طی ۲ ماه بهمن و اسفند ۹۹ تمرینات خویش را به طور شخصی دنبال نمایند و به آنها تذکر شد که مسلما پیگیری عالی این تمرینات می تواند در تعیین نفرات اعزامی اثر گذار باشد. از روش فضای مجازی درباره ی با مربیان استانی برگزیدگان نفرات جودوکاران ناشنوایی که با اشخاص سلامت تمرین می‌نمایند را شناسایی کردیم و ولی یکسری ناشنوای مستعد در حرفه‌های دیگر که علاقمند به جودو  بودند نیز به اردوها دعوت شدند.

موسوی خاطر نشان کرد: حالا نباید تصور گردد که جودوکاران اعزامی به فرانسه از نگاه فنی با بقیه نفرات مسافت متعددی دارا‌هستند اما در هر هم اکنون این نفرات نسبت به سایرین بضاعت و توان بدنی و تکنیکی بیشتری داشتند و به همین استدلال گزینش شدند. در باب رقبا و سطح رقابت‌های جهانی جودو ناشنوایان چیزی نمی‌دانم زیرا هیچ آشنایی گذشته دراین باره ندارم و به همین ادله با کاوش در وب توانستیم فیلم‌هایی از المپیک ۲۰۰۷ ناشنوایان پیدا کنیم. با این وجود نباید انتظار متعددی داشته باشیم چون این ورزشکاران صرفا پنج گرد هم آیی تمرینی دارا‌هستند.

سرمربی گروه ملی جودو زنان ناشنوا اضافه کرد: به غیر از این پنج مرحله یک اردوی متصل به اعزام نیز برای جودو کاران پیش‌بینی گردیده‌است که از ۲۵ مهرماه استارت و تا سوم آبان مجال اعزام گروه به فرانسه ادامه خواهد یافت و در واقع نهایی اردو، یک اردوی ریکاوری میباشد تا ورزشکاران با آمادگی خل وچل و روحی مطلوب و کمترین خستگی راهی پاریس شوند.

او اظهار کرد: به جهت ایرادات عدیده بویژه ویروس کرونا نتوانستیم در تالار جودو و روی تاتامی تمرینات خویش را پیگیری کنیم و در تالار کشتی و روی تشک کشتی تمرین کردیم و از سوی دیگر و به جهت سرایت این بیماری نتوانستیم با جودوکاران مجموعه ملی اشخاص قدرتمند که تجربه و اقتدار بدنی بیشتری دارا هستند مسابقات تدارکاتی برگزار کنیم. علاوه بر اهمیت مسابقات جودو قهرمانی ناشنوایان دنیا در فرانسه، محک دور از شوخی برای جودوکاران و قاب فنی میباشد تا سطح خویش را با رقیبان جهانی بسنجند و با نرم افزار‌ریزی بهتری برای حضور در المپیک ناشنوایان برزیل فراهم شویم.

خبر پیشنهادی:   دنی مورفی می گوید منچستریونایتد و مایکل کریک از روی کین انتقاد می کنند

پنج‌مین اردوی مهیا سازی مجموعه ملی جودو زنان ناشنوا با حضور ۴ ورزش‌کار از روز قبل دهم مهرماه زیرنظر فریم فنی در کمپ مجموعه های ملی فدراسیون استارت و تا ۱۸ مهرماه ادامه خواهد داشت.

نرگس موسوی سرمربیگری دسته ملی جودو بانوان ناشنوایان را بر عهده دارااست و زهرا نورالهی مربی و مریم موسوی تحت عنوان مربی بدنساز  گروه را ملازمت می‌نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا