ارز دیجیتالاقتصادی

سرمقاله تحلیلگر Sberbank به “پتانسیل فوق العاده” یک ارز ذخیره BRICS می پردازد که باعث کاهش دلار می شود – اقتصاد بیت کوین نیوز


در ماه گذشته، روبل روسیه در برابر دلار آمریکا 16.48 درصد کاهش یافته است زیرا قیمت انرژی و کالاها در چند هفته گذشته کاهش یافته است. بانک مرکزی روسیه دو هفته پیش فاش کرد که با خرید یوان چین در بازارهای ارز، خود را از وابستگی به دلار آمریکا دورتر می کند. تقریباً در همان زمان، در 21 دسامبر 2022، یاروسلاو لیسوولیک، مدیر اجرایی Sberbank و عضو شورای امور بین‌الملل روسیه (RIAC)، مقاله‌ای را منتشر کرد که در مورد کاوش در مسیر ارز ذخیره جدید BRICS صحبت می‌کند.

بانک مرکزی روسیه با خرید یوان چین به دنبال کاهش وابستگی به دلار آمریکا است.

در پایان ماه جولای، Bitcoin.com News در مورد برنامه کشورهای بریکس برای ایجاد یک ارز ذخیره جدید پس از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گزارش داد. اعلام کرد این طرح در بحبوحه اجلاس سران بریکس در ژوئن. در حالی که موضوع در آن زمان موضوعی بود، مردم برای مدتی بحث در مورد ارز ذخیره بریکس را متوقف کردند. چند ماه بعد، در اکتبر 2022، نویسنده کتاب پرفروش پدر پولدار پدر فقیر، رابرت کیوساکی، این موضوع را مورد بحث قرار داد و اشاره کرد که دلار آمریکا “نان تست” است. طی 30 روز گذشته، قیمت انرژی و کالاها از نظر ارزش کاهش یافته است، اما برخی از اقتصاددانان انتظار دارند که قیمت نفت در مقطعی در سال 2023 به ازای هر بشکه 200 دلار افزایش یابد.

سرمقاله تحلیلگر Sberbank به
BRICS مخفف انجمن متشکل از برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. مقاله ای که در مجله بین المللی نوآوری و توسعه اقتصادی با عنوان «کشورهای بریکس و اولویت های آنها» منتشر شده است، بیان می کند که این پنج کشور مجموعاً تولید ناخالص داخلی اسمی 16.039 تریلیون دلار دارند.

در حالی که ارزش انرژی و کالا کاهش یافته است، روبل روسیه در برابر دلار نیز کاهش یافته است. آمارها نشان می دهد که روبل در 30 روز در برابر دلار آمریکا 16.48 درصد از دست داده است، اما معیارهای پنج روزه نشان می دهد که روبل 1.72 درصد افزایش یافته است. آمارهای سال تا به امروز نشان می دهد که پول روسیه دارد افزایش 5.37 درصدی در طول 12 ماه گذشته در همین حال، در پایان دسامبر 2022، رویترز گزارش شده است النا فابریچنایا، گزارشگر گفت که این اقدام مسکو توسط دو منبع استناد شده است و این اقدام “جنبه جدیدی را در روند تسریع روند دلارزدایی که برای کاهش وابستگی آن به منابع مالی غربی طراحی شده است” باز می کند.

تحلیلگر Sberbank در مورد امکان ذخیره ارز BRICS مکمل ارزهای ملی بحث می کند

روز قبل، در 21 دسامبر 2022، یاروسلاو لیسوولیک، عضو شورای امور بین الملل روسیه (RIAC) و رئیس بخش تحلیلی Sberbank، یک مطلب را منتشر کرد. پست وبلاگ با عنوان “کاوش در مسیرها”، در مورد ارز ذخیره پیشنهادی BRICS. لیسوولیک گفت: “ارز ذخیره بریکس در ماه های اخیر اهمیت ویژه ای پیدا کرده است” پس از اظهارات رئیس جمهور روسیه پوتین در اجلاس سران بریکس. این تحلیلگر توضیح داد که اخیراً قوانین و بحث هایی در مورد “مصلحت ایجاد یک ارز ذخیره جدید” وجود دارد.

Lissovolik بیشترین استناد را دارد بحث اخیر درباره ارز ذخیره بریکس در هشتمین مجمع پارلمانی بریکس. در این مراسم، والنتینا ماتوینکو، رئیس مجمع فدراسیون پیشنهاد کرد که قانونگذاران بریکس شروع به پیشبرد اقدامات مشخصی کنند که اقتصاد کشورها را تقویت می کند. ماتوینکو ابتکارات خاصی از جمله ارز ذخیره بین المللی جدید و توسعه روش های تسویه بهتر در کشورهای بریکس را مشخص کرد. پست وبلاگ Lissovolik همچنین ایده جدید ارز ذخیره BRICS را با مفهوم Valdai Club 2018 مقایسه کرد. ارز R5، نامی که نشان دهنده حرف “R” برای پنج ارز واقعی، روبل، روپیه، رنمینبی و راند است.

Lissovolik توضیح داد که یک ارز ذخیره جدید BRICS برای جایگزینی ارزهای ذخیره ملی استفاده شده توسط هر یک از کشورها ایجاد نخواهد شد، بلکه برای “تکمیل این ارزهای ملی”. تحلیلگر Sberbank گفت که یک ارز ذخیره کاملاً جدید می تواند “اثری دگرگون کننده بر سیستم مالی بین المللی” داشته باشد، زیرا او معتقد است که “کمبود قابل توجه ارزهای ذخیره” در اقتصاد جهانی وجود دارد.

پست وبلاگ Lissovolik در پایان می‌گوید: «به‌طور مهمی، با توجه به پتانسیل فوق‌العاده دلارزدایی، دامنه استفاده از ارز ذخیره جدید در اقتصاد جهانی قابل توجه است. ارز ذخیره جدید بریکس می تواند در هماهنگی با نقش قوی تر ارزهای ملی بریکس عمل کند تا سهم بیشتری از کل معاملات ارزی در اقتصاد جهانی را به خود اختصاص دهد.

برچسب ها در این داستان

بریکس، ارزهای ملی BRICS، یوان چین، کالا، بازار ارز، دلارزدایی، اقتصاد، النا فابریچنایا، انرژی، مجمع فدراسیون، سیستم مالی بین المللی، قانون، ارزهای ملی، نفت، مجمع پارلمانی، ارز R5، راند، واقعی، رنمینبی ، ارزهای ذخیره، ارز ذخیره، روبل، روپیه، روسیه، شورای امور بین الملل روسیه، Sberbank، تسویه حساب، اجلاس، دلار آمریکا، والنتینا ماتوینکو، ولادیمیر پوتین، یاروسلاو لیسوولیک

نظر شما در مورد سرمقاله تحلیلگر Sberbank در مورد ارز ذخیره جدید BRICS چیست؟ نظرات خود را در مورد ارز ذخیره بالقوه جدید BRICS در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

سرمقاله تحلیلگر Sberbank به "پتانسیل فوق العاده" یک ارز ذخیره BRICS می پردازد که باعث کاهش دلار می شود - اقتصاد بیت کوین نیوز

جیمی ردمن

جیمی ردمن رهبر اخبار در Bitcoin.com News و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در فلوریدا زندگی می کند. ردمن از سال 2011 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2015، ردمن بیش از 6000 مقاله برای Bitcoin.com News درباره پروتکل‌های مخربی که امروز در حال ظهور هستند، نوشته است.
اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا