فوتبالورزشی

سفر فوتبالی راهول بهکه: دست زدن به بمبئی، به ثمر رساندن یک گل تاریخی | اخبار فوتبال

راهول بهکه در سه سال گذشته با بازی برای دو تیم، بدون شک بزرگترین گل های تاریخ این باشگاه ها را به ثمر رسانده است.

در یک عصر مارس 2019 در بمبئی بود که بازیکن محلی بهکه، بازیکن تیم بنگالورو اف سی، با ضربه سر به تور گوا در دقیقه 117 برنده شد و اولین عنوان قهرمانی سوپر لیگ هند (ISL) را به تیمش داد. این ضربه سر دیگری بود که گل دوم بمبئی سیتی را در برد 2-1 مومبای سیتی مقابل باشگاه نیروی هوایی عراق در بازی لیگ قهرمانان آسیا (ACL) در ریاض به ثمر رساند تا اولین برد یک باشگاه هندی در این رقابت ها باشد.

برای رزومه یک مدافع خیلی بد نیست.

من به عنوان یک مدافع فرصت های زیادی برای گلزنی ندارم. تنها زمانی که ما برای آن سخت کار می کنیم، در زمان آماده سازی است. بنابراین من مطمئن می شوم که هر زمان که به دنبال آنها هستم، آن را به حساب بیاورم. بهکه، 31 ساله، از ریاض گفت: حتی در فینال (19-2018) ISL، برای من مهم بود که ضربات ایستگاهی را انجام دهم. در اینجا، خوشحالم که برای آن گوشه، در زمان مناسب در مکان مناسب قرار گرفتم. و من به این هدف رسیدم.»

آن گل به دلایل زیادی خاص بود. این اولین گلی بود که یک هندی در مسابقات باشگاهی نخبگان آسیا به ثمر رساند. دو گل اف سی گوا در سال گذشته توسط بازیکنان خارجی بود، در حالی که دیگو مائوریسیو قهرمان فصل 2020-2021 ISL را با گل تساوی مقابل Air Force Club شکست داد. مناسب برای یک بمبئیکار برای فیلمنامه برنده ویژه شهر بمبئی برای رسیدن به نقطه عطفی در فوتبال باشگاهی هند.

بهکه گفت: «خیلی خیلی خاص بود. نه تنها برای رسیدن به آن هدف، بلکه برای پیروزی و انجام کاری که هیچ کس قبلا انجام نداده بود. برای خانواده و دوستانم نیز در بازگشت به خانه لحظه غرورآفرینی بود.»

خبر پیشنهادی:   اولین بازی رویایی برای گوکولام کرالا در جام AFC | اخبار فوتبال

خانه جایی است که بهکه از بازگشت خوشحال است. پس از اولین بازی حرفه ای خود با ایر ایندیا و بازی برای تیم شهرش در لیگ I، بهکه در سال 2015 برای شرق بنگال ثبت نام کرد. بهکه به مدت چند سال به کرالا بلاسترز و پونه سیتی قرض داده شد، بهکه توسط بازیکنان جدید بنگالورو FC انتخاب شد. در درفت بازیکن ISL 2017-18. اینجاست که او نه تنها با مهارت های دفاعی اش، بلکه با 5 گل و دو پاس گل در 70 بازی برای این باشگاه در لیگ، درخشید. فصل پربار 2018-19 او، با ضربه سر برنده عنوان بر روی کیک، بهکه اولین دعوت ملی و اولین بازی هند را در ژوئن 2019 در برابر کوراسائو در جام پادشاهی به ارمغان آورد.

آگوست گذشته، شهر بمبئی او را با قراردادی دو ساله از بنگالورو خارج کرد، که مدافع امضای قرارداد فوق العاده ای را احساس کرد. بعد از شش سال بود که در یک باشگاه بمبئی بودم. بازی برای تیم خانگی شما همیشه یک رویا است و من خوشحالم که این فصل چگونه پیش رفته است. من به هر شکل ممکن به تیمم کمک کرده ام – دفاع، بسته نگه داشتن دروازه، پاس گل یا گلزنی.»

بهکه 56 بار در 18 بازی برای بمبئی سیتی در ISL در این فصل داشت که هر کدام با دو گل و پاس گل به پایان رسید. بهکه همراه با کاپیتان مورتادا فال در عقب، نقش خود را در شهر بمبئی ایفا کرد و شش کلین شیت در فصل داشت که سومین مورد از نظر یک باشگاه بود. پاییز بهترین گلزن به عنوان مدافع در ISL است و من چیزهای زیادی از او آموخته ام. من مطمئن می شوم که کارهایی که او انجام می دهد را برمی دارم و به انجام آن ادامه می دهم، مانند زمانی که او در ضربات ایستگاهی بالا می رود و گل می زند. همچنین از نظر دفاعی، او بسیار آرام است و این ویژگی رهبری را دارد.”

خبر پیشنهادی:   شکست آرسنال در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا با شکست نیوکاسل | اخبار فوتبال

بهکه 31 ساله است، اما اصطلاحاتی مانند یادگیری و توسعه هنوز در فرهنگ لغت فوتبال او برجسته است. در این شش سال، من در پست های مختلف بازی کرده ام. در بنگالورو، من در دفاع میانی و دفاع راست بازی می کردم. گاهی حتی دفاع چپ در اینجا (در شهر بمبئی)، من به عنوان مدافع میانی چپ و گاهی اوقات مدافع میانی راست بازی کرده ام.

با ورود به ISL از I-League، نحوه عملکرد بازیکنان خارجی در داخل و خارج از زمین را دیدم. حتی مربیان، سبک های مختلف بازی و روش های تمرینی که اتخاذ می کنند. همه اینها به من کمک کرد تا به عنوان یک بازیکن رشد کنم.

بهکه ذهن خود را به نسخه افتتاحیه ISL معطوف کرد. او دوستانش را برای تماشای مسابقه قهرمانی سال 2014 بین اتلتیکو د کلکته و کرالا بلسترز در استادیوم DY Patil، ناوی بمبئی همراهی کرده بود. “اگر به فینال 2014 نگاه کنم، زمانی که از سکوها تا جایی که امروز در لیگ قهرمانان آسیا بازی می کنم، تماشا می کردم، بسیار خوشحالم می کند. من واقعاً خوشحالم که بخشی از این سفر هستم که در آن به عنوان یک بازیکن دائماً در حال رشد هستم. من مطمئن خواهم شد که به رشد خود ادامه می دهم.»

بهکه امیدوار است بازگشت او به شهر بمبئی طولانی باشد. من مشتاقانه منتظر هستم تا هر چه بیشتر برای تیم خانگی خود بازی کنم.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا