ارز دیجیتالاقتصادی

سقوط FTX علاقه به Defi و محصولات مرتبط را دوباره برانگیخته است – فین تک بیت کوین نیوز

به گفته جولیان هاسپ، یکی از بنیانگذاران نهاد مالی غیرمتمرکز Defichain، سقوط صرافی رمزارز FTX و تأثیر دومینویی که بر جای گذاشته است، ممکن است علاقه به امور مالی غیرمتمرکز (defi) و محصولات مرتبط را دوباره برانگیزد. با این حال، هاسپ پذیرفت که فروپاشی چشمگیر صرافی رمزارز، قانون‌گذاران را نیز تشویق می‌کند تا در برخورد با نهادهای رمزنگاری، خط سخت‌تری را اتخاذ کنند.

امور مالی غیرمتمرکز در مرحله مرکزی قرار می گیرد

در حالی که شکست گسترده صرافی رمزارز FTX و هرج و مرج پس از آن احتمالاً تنظیم کننده های تندرو را جسور می کند، کارشناسانی مانند جولیان هاسپ از دفیچین اعتقاد بر این است که از دست دادن اعتماد متعاقب آن در موسسات متمرکز احتمالاً علاقه کاربران را به امور مالی غیرمتمرکز (defi) و محصولات مرتبط با آن احیا خواهد کرد. برای کاربرانی که هنوز به ارزش پیشنهادی ارز دیجیتال – جایگزینی مناسب برای تامین مالی متمرکز – اعتقاد دارند، هاسپ گفت که چنین افرادی احتمالاً به سرپرستی شخصی روی می آورند.

همانطور که توسط Bitcoin.com News گزارش شده است، بسیاری از کاربران – که به نظر می رسد از مقیاس بزرگ استفاده نادرست FTX از سرمایه مشتری نگران شده اند – دارایی های خود را از صرافی های رمزنگاری متمرکز حذف کرده اند. در برخی موارد، حجم بالای غیرمعمول درخواست‌های برداشت باعث شده است که پلتفرم‌های مبادله (از جمله FTX قبل از فروپاشی آن) با مشکل مواجه شوند یا به موقع این درخواست‌ها را پردازش نکنند.

در مقابل، پلتفرم‌های defi مانند Uniswap و Defichain شاهد افزایش حجم معاملات مربوطه خود در همان دوره بوده‌اند. برای مثال، Uniswap توییتی را در 14 نوامبر منتشر کرد که نشان می داد تعداد کیف پول های فعال روزانه در پلتفرم defi به 55550 عدد افزایش یافته است که یک رکورد جدید است. این توییت می‌تواند نشان دهد که پیش‌بینی هاسپ و دیگر متخصصان رمزارز در حال حاضر درست از آب درآمده است.

در همین حال، هاسپ در پاسخی کتبی به سوالات Bitcoin.com News اشاره کرد که رویدادهای مرتبط با FTX در حال انجام در بازدارندگی کاربران احتمالی موفق بوده است.

«اعتماد در حال حاضر متزلزل شده است. هاسپ توضیح داد: در حالی که کاربران موجود ارزهای دیجیتال بیشتر به سمت خودسرپرستی و ورود به Defi حرکت می‌کنند، سرمایه‌گذاران جدید در حاشیه منتظر خواهند ماند تا گرد و غبار به طور کامل برطرف شود، که ممکن است کمی طول بکشد.

در ادامه، هاسپ، که Defichain را با هم تأسیس کرد یو زین چوا، گفت که انتظار دارد در ماه های آینده شاهد “حرکت نزولی قیمت” باشد. به گفته هاسپ، این روند تنها زمانی معکوس خواهد شد که همه چیز بهبود یابد.

اثر دومینو از سقوط FTX

در حالی که بازار کریپتو قبل از این طوفان‌های زیادی را پشت سر گذاشت، برخی از کارشناسان رمزارز هشدار داده‌اند که نابودی FTX می‌تواند منجر به سقوط بسیار بزرگ‌تری در سطح اکوسیستم شود. آن‌ها به گزارش‌هایی از کاربران در برخی از پلتفرم‌های صرافی اشاره می‌کنند که هنگام تلاش برای خروج با مشکل مواجه می‌شوند. وقتی از هاسپ پرسیده شد که آیا می توان از چنین تصادفی جلوگیری کرد، گفت که این عمدتا به میزان عواقب ثانویه FTX/Alameda بستگی دارد.

“در حال حاضر اندازه گیری این بسیار دشوار است. اگر تأثیرات نسبتاً کوچک باشد، پلتفرم‌های آسیب‌دیده می‌توانند خودشان چاره‌ای پیدا کنند (همانطور که اعلامیه اخیر Huobi در مورد حفره 18 میلیون دلاری نشان می‌دهد) یا سایر بازیکنان مانند Binance می‌توانند وارد عمل شوند. با این حال، اگر شروع به یک آتش‌سوزی دیوانه‌کننده کند. هاسپ گفت، ما فقط می توانیم برای ضربه آماده شویم.

مانند همتایان خود، هاسپ گفت که معتقد است پیامدهای حماسه FTX، رگولاتورها را جسور می کند و به آنها دلیلی برای سرکوب صنعت کریپتو می دهد.

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

سقوط FTX علاقه به Defi و محصولات مرتبط را دوباره برانگیخته است - فین تک بیت کوین نیوز

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او به طور گسترده در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راهی برای فرار آفریقایی ها فراهم کنند، نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا