ارز دیجیتالاقتصادی

سند کاری صندوق بین‌المللی پول خواستار بازنگری سیستم مالیاتی برای مقابله با چالش‌های جمع‌آوری مالیات کریپتو شده است.یک مقاله تحقیقاتی منتشر شده توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) هشدار می‌دهد که جمع‌آوری مالیات با دارایی‌های ارز دیجیتال به‌طور قابل توجهی چالش‌برانگیزتر است و سیستم‌های مالیاتی فعلی برای رسیدگی به آن‌ها طراحی نشده‌اند. سند کاری صندوق بین‌المللی پول تأکید می‌کند که برخی از دارایی‌های رمزنگاری ممکن است در آینده باقی نمانند، در حالی که برخی دیگر که پایدار هستند به «نوآوری‌های اساسی در امور مالی غیرمتمرکز» تبدیل می‌شوند. در نتیجه، صندوق بین‌المللی پول ادعا می‌کند که سیستم‌های مالیاتی باید با «انسجام، وضوح و اثربخشی» با ارزهای دیجیتال سازگار شوند.

سند کار صندوق بین المللی پول هشدار می دهد که دارایی های رمزنگاری موانع جمع آوری مالیات را ایجاد می کنند

در 5 ژوئیه 2023، صندوق بین المللی پول (IMF) یک کاغذ کار در مورد مالیات و دارایی های رمزنگاری شده توسط کاترین بائر، رود دی مویج، شفیق هبوس و مایکل کین. در حالی که مقالات کاری توسط صندوق بین المللی پول منتشر می شود، نظرات نویسندگان است و لزوماً منعکس کننده نظرات صندوق بین المللی پول، هیئت اجرایی آن، یا مدیریت صندوق بین المللی پول نیست.

نویسندگان مشاهده می‌کنند که چارچوب مالیاتی فعلی در بسیاری از مناطق در سراسر جهان به دلیل ماهیت دوگانه دارایی‌های کریپتو ناکافی است، که می‌تواند هم به عنوان ارز و هم به عنوان سرمایه‌گذاری عمل کند. کارنامه صندوق بین‌المللی پول همچنین تأکید می‌کند که «شبه ناشناس بودن رمزارز مانعی ذاتی برای گزارش‌دهی شخص ثالث است» که به‌طور قابل‌توجهی جمع‌آوری مالیات را پیچیده می‌کند. جنبه های سرمایه گذاری و ارز چالش های اضافی جمع آوری مالیات را در دنیای مدرن امروزی معرفی می کند.

از نظر مفهومی، ماهیت دوگانه ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های سرمایه گذاری و ابزار پرداخت – دومی، اگرچه کمتر از اولی برجسته است، اما هدف اصلی توسعه آنهاست – مشکلات بالقوه ای را در جذب سود و زیان سرمایه در نقش دارایی آنها ایجاد می کند. نویسندگان صندوق بین المللی پول معتقدند که موانعی برای استفاده از آنها به عنوان ارز ایجاد می کند.

محققان صندوق بین المللی پول به سیاست گذاران هشدار می دهند که به سرعت به این نگرانی ها رسیدگی کنند و خود را با اقدامات اصلاحی لازم آشنا کنند. نویسندگان مقاله صندوق بین‌المللی پول همچنین به مفهوم اجرای مالیات کربن بر دارایی‌های رمزنگاری اثبات کار (PoW) اشاره می‌کنند تا «به تأثیر آب و هوای قابل توجه مکانیسم‌های اجماع اثبات به کار» رسیدگی شود.

اگرچه این مقاله فرار مالیاتی را به عنوان یک موضوع مبرم تصدیق می کند، صفحه 18 به طور خاص به «پتانسیل درآمد» می پردازد که جمع آوری کنندگان مالیات در مورد ارزهای دیجیتال نادیده گرفته می شوند. علاوه بر این، مقاله صندوق بین‌المللی پول به شرکت نظارت بلاک چین Chainalysis و توانایی آن در ارتباط «احتمال‌ای» یک کاربر رمزارز با کشور مبدا اشاره می‌کند.

با توجه به توضیح صندوق بین المللی پول در صفحه 20، موضوع ناشناس بودن رمزارزها به عنوان یک “موانع اساسی برای اجرای مالیات” توصیف می شود. محققین توضیح می دهند. گزارش صندوق بین‌المللی پول بر نیاز به تمرکز مداوم بر حوزه تراکنش‌های دارایی‌های کریپتو و مالیات تأکید می‌کند.

محققان همچنین استدلال می کنند که اگرچه داده ها محدود است، “شواهد قوی وجود دارد که ثروت کریپتو بسیار متمرکز است، حتی بیشتر از مالکیت سهام.” در نهایت، این مقاله با برجسته کردن چالشی که سیاستگذاران در ادغام ارزهای دیجیتال در سیستم‌های مالیاتی با آن مواجه هستند، به پایان می‌رسد که در حال حاضر فاقد ابزارهای لازم برای تطبیق با وجود آنها هستند.

نظر شما در مورد درخواست صندوق بین المللی پول برای انطباق سیستم مالیاتی برای مقابله با چالش های مالیاتی ارزهای دیجیتال چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا