ارز دیجیتالاقتصادی

سود 200% MXC نشان می دهد که پروژه های استخراج LoRaWAN IOT می تواند در سال 2022 افزایش یابد.

استخراج ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت سودآور و تأثیری که این صنعت بر محیط‌زیست می‌گذارد، در چند سال گذشته به موضوع داغ گفتگو تبدیل شده است.

ظهور Web3 و افزایش حضور دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) منجر به ایجاد کلاس جدیدی از پروتکل‌های استخراج کم‌هزینه با فناوری شبکه کم‌مصرف شده است. اینها شامل LPWAN یا LoRaWAN هستند که برای انتقال داده های با نرخ بیت پایین در فواصل طولانی طراحی شده اند.

یکی از این پروتکل‌ها که در ماه‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است MXC است، یک پروتکل زیرساخت Web3 که برای ارائه پوشش LPWAN مبتنی بر مکان جغرافیایی به دستگاه‌های IoT در سراسر جهان طراحی شده است.

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که از زمان رسیدن به پایین ترین سطح 0.046 دلار در 1 ژانویه، قیمت MXC شاهد افزایش 200 درصدی به بالاترین رکورد جدید تاریخ 0.139 دلار در 19 ژانویه بوده است.

نمودار 1 روزه MXC/USDT. منبع: TradingView

سه عاملی که به شتاب ساخت MXC می‌افزایند عبارتند از توانایی درآمدزایی استخراج‌کنندگان MXC، که می‌توانند چندین ارز دیجیتال را به طور همزمان استخراج کنند، معرفی حمل و نقل یک هفته‌ای برای دستگاه‌های استخراج جدید و یک اکوسیستم جهانی در حال گسترش از شرکا و گره‌های استخراج مستقل.

تنوع معدنی می تواند یک مزیت باشد

بخش ماینینگ اینترنت اشیا با پروژه‌هایی مانند هلیوم (HNT) و شبکه نیترو (NCASH) که شبکه‌های مبتنی بر LoRaWAN را ارائه می‌دهند که داده‌ها را در ازای توکن‌های HNT و NCASH بومی انتقال می‌دهند، در سال‌های اخیر شاهد تاسیس بسیاری از شرکت‌های جدید بوده است.

MXC مسیر متفاوتی را انتخاب کرده است که از یک شبکه کم مصرف (LPWAN) برای ارائه پوشش برای دستگاه‌های IoT استفاده می‌کند که می‌توانند چندین ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین (BTC)، MXC و DataHighway (DHX) را به طور همزمان استخراج کنند.

شبکه MXC از ماینر MatchX M2 Pro LPWAN خود استفاده می کند که برای خرید در وب سایت آنها با قیمت 2,499 یورو یا در آمازون با قیمت 3,299 دلار در دسترس است، در کنار برنامه DataDash، که به کاربران اجازه می دهد استخراج کنندگان و جوایز خود را مدیریت کنند.

از نظر دستگاه‌هایی که قادر به استخراج بیت‌کوین هستند، ماینر M2 Pro به 5 وات برق در مقایسه با 3250 وات مورد نیاز Bitmain “Antminer S19 Pro” نیاز دارد. این باعث می شود M2 برای افرادی که بودجه زیادی برای سرمایه گذاری در یک عملیات استخراج سنگین ندارند مناسب تر باشد.

با توجه به گزارش خود یک کاربر، ماینرهای M2 Pro روزانه 8 تا 10 دلار بازدهی کسب می کنند و تخمین می زند که در مجموع هشت ماه طول می کشد تا سرمایه اولیه را جبران کند.

دسترسی آسان به M2 Pro

یکی دیگر از دلایل افزایش شتاب برای MXC، ارائه یک هفته حمل و نقل برای سفارشات جدید M2 Pro است.

برای شبکه های LPWAN، دستیابی به پوشش گسترده کلید سلامت کلی و دوام طولانی مدت شبکه است. داشتن یک راه آسان برای افراد علاقه مند برای تهیه تجهیزات ماینینگ به افزایش نرخ رشد کمک می کند.

تأخیر در ارسال ماینرها مشکلی برای شبکه‌های دیگر از جمله هلیوم بوده است، که منجر به احساسات سخت و برخی لغوها شده است زیرا کاربران از زمان از دست رفته ماینینگ و سرمایه‌هایی که می‌توانستند در جاهای دیگر استفاده مؤثرتری داشته باشند ابراز تاسف می‌کنند.

در نتیجه دسترسی افراد علاقه مند به دریافت M2 Pro، شبکه MXC اکنون به 18186 گره در سراسر جهان رسیده است.

سود 200% MXC نشان می دهد که پروژه های استخراج LoRaWAN IOT می تواند در سال 2022 افزایش یابد.
شبکه گره MXC. منبع: MXC Mapper

مربوط: رگولاتور اوراق بهادار اتحادیه اروپا خواستار ممنوعیت اثبات کار استخراج رمزنگاری شده است

شرکای جدید و راه اندازی F-NFT

علاوه بر شبکه در حال گسترش، MXC پروژه‌های شریک جدیدی نیز دارد که به شبکه خود می‌پیوندند و برنامه‌هایی برای ادغام «توکن‌های غیرقابل تعویض عملکردی» یا F-NFT وجود دارد.

این پروتکل با Matcha همکاری کرده است و تیم در حال حاضر در حال مذاکره با صرافی Huobi برای ایجاد پیشنهادات تبلیغاتی برای کاربران بین المللی است.

MXC همچنین همکاری جدیدی با Random Network نشان داده است که داشبوردی را برای داده‌هایی که MXC از شبکه جهانی استخراج‌کنندگان M2 Pro خود توزیع می‌کند در اختیار جامعه قرار می‌دهد.

علاوه بر همکاری با سایر نهادها، MXC اخیراً از برنامه‌هایی برای راه‌اندازی F-NFTs در تلاش برای آوردن «سخت‌افزار به متاورس» و گسترش جامعه و عملکرد «MXC Data Republic» رونمایی کرد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا