ارز دیجیتالاقتصادی

سومالی با اسکناس های جدید با تورم و جعل کنندگان مبارزه می کند – اخبار بیت کوین آفریقا

به گفته معاون رئیس بانک مرکزی سومالی، علی یاسین واردهیر، این موسسه در نظر دارد با اسکناس های شیلینگ تازه منتشر شده با تورم و جعل ارز مبارزه کند. گزارش ها حاکی از آن است که این بانک امیدوار است در سال 2024 روند جایگزینی اسکناس های شیلینگ قدیمی و با ارزش را با اسکناس های جدید تکمیل کند.

حفظ ارزش پول جدید

بانک مرکزی سومالی (CBS) در نظر دارد اسکناس های قدیمی و با ارزش شیلینگ را که از سال 1991 در گردش بوده اند، با اسکناس های بازطراحی شده جایگزین کند. بانک مرکزی امیدوار است این فرآیند که انتظار دارد تا سال 2024 تکمیل شود، به کشور جنگ زده در مبارزه با تورم و همچنین کاهش فروش ارزهای تقلبی کمک کند. گزارش گفت.

علی یاسین واردهیر، معاون رئیس بانک مرکزی سی‌بی‌اس، در اظهارات خود در طی مصاحبه با بلومبرگ، فاش کرد که بانک مرکزی در سال 2018 شروع به جایگزینی اسکناس‌های با ارزش بالا با اسکناس‌های بازطراحی‌شده کرد. صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی هر دو در این زمینه کمک کرده‌اند. واردهیر گفت که روند.

به گفته قائم مقام بانک مرکزی، واحدی را نیز با عنوان «مبارزه با بازار پول تقلبی» ایجاد کرده است. این واحد همچنین وظیفه حفظ ارزش پول جدیدی را که بانک مرکزی قصد چاپ آن را دارد، بر عهده دارد.

واردهیر گفت که برای کمک به بانک مرکزی در دستیابی به برخی از اهداف، CBS شعبه های جدیدی در پایتخت کشورهای عضو فدرال ایجاد خواهد کرد. این شعب که بانک مرکزی امیدوار است تا ژوئن ایجاد شود، به CBS در جمع آوری مالیات و ذخیره پول کمک می کند.

از زمان سرنگونی سیاد بار در سال 1991، سومالی اسکناس‌های شیلینگ جدیدی منتشر نکرده است، در حالی که اسکناس‌های قدیمی در حال حاضر فرسوده شده و در دسترس نیستند. در نتیجه، استفاده از دلار آمریکا و ارز چاپ خصوصی رشد کرده است.

ایمیل خود را اینجا ثبت کنید تا به‌روزرسانی هفتگی اخبار آفریقا را به صندوق ورودی خود دریافت کنید:

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

سومالی با اسکناس های جدید با تورم و جعل کنندگان مبارزه می کند - اخبار بیت کوین آفریقا

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او به طور گسترده در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راه فراری را برای آفریقایی ها فراهم کنند، نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر یک از محتوا، کالاها یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا