فوتبالورزشی

سونیل چهتری صد و پنجاهمین حضور خود را با گل حساس هند در بازی مقدماتی جام جهانی فوتبال مقابل افغانستان ثبت کرد | اخبار فوتبال


سونیل چهتری، فوتبالیست کهنه کار هندی، زمانی که ببرهای آبی روز سه شنبه در مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال 2026 مقابل افغانستان به میدان رفت، به اوج جدیدی در حرفه بین المللی درخشان خود رسید. مهاجم طلسم گر تیم هند صد و پنجاهمین بازی ملی خود را برای تیم های آسیایی در ورزشگاه بین المللی ایندیرا گاندی گواهاتی به ثبت رساند. چهتری با گرفتن اولین خون برای میزبان، تعداد گل های خود را در میادین بین المللی به 94 گل رساند.

سونیل چتری از هند توپ را در طول مسابقه کنترل می کند (AP)

با این گل، چهتری همچنین رکورد منحصر به فرد خود در گلزنی برای هند را در اولین، 25، 50، 75، 100، 125 و 150مین بازی خود افزایش داد. چهتری سومین گلزن فعال در عرصه بین المللی است. این نماد هندی تنها پس از کریستیانو رونالدو از پرتغال (128 گل) و لیونل مسی، ستاره آرژانتینی (106 گل) در لیست برترین گلزنان قرار دارد. اگرچه چهتری موقعیت ویژه را با یک گل در دقیقه 37 مشخص کرد، اما ضربه نیمه اول او نتوانست الهام بخش هند در برابر افغانستان باشد. میهمانان افغانستان موفق شدند در گواهاتی از پشت سر بگذارند و هند را 2-1 در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2026 که اخیراً به پایان رسیده است، شکست دهند.

هندوستان تایمز – سریعترین منبع شما برای اخبار فوری! الان بخوان.

همچنین بخوانید : دنیای فوتبال بیمار پس از اینکه وینیسیوس جونیور بازیکن رئال مادرید در گریه افتاد شرمنده شد

سونیل چهتری به روند بدون گل هند پایان داد

هند تحت هدایت ایگور استیماچ در بازی خارج از خانه مقابل ابها یک تساوی ناامیدکننده به نمایش گذاشت. با باز شدن گل چتری برای هند، میزبان به روند بدون گل خود در سال جاری پایان داد. هند آخرین بار در نوامبر 2023 مقابل کویت یک گل به ثمر رساند. قبل از میزبانی افغانستان برای مسابقات مقدماتی جام جهانی، هند آخرین بار پنج سال پیش در گواهاتی بازی کرد. هند در آن زمان در جام جهانی فوتبال 2022 با نتیجه 1-2 مقابل عمان شکست خورد. بازی خانگی هند مقابل عمان نیز مقدماتی مقدماتی جام ملت های آسیا 2023 بود.

مرد عطف چتری در گواهاتی تجلیل شد

ماشین گل چتری پیش از صد و پنجاهمین بازی تاریخی خود برای ببرهای آبی تجلیل شد. تمام فدراسیون فوتبال هند (AIFF) از چتری به عنوان رئیس کالیان چاوبی، دبیر اتحادیه فوتبال آسام سانگانگ برهما، رئیس کمیته فنی AIFF، آی ام ویجایان، سوغاتی هایی را به کاپیتان هند در استادیوم ورزشی ایندیرا گاندی اهدا کردند. چهتری اولین بازی خود را در 12 ژوئن سال 2005 برای هند انجام داد. این بازیکن 39 ساله برای اولین بار در بازی دوستانه مقابل پاکستان در کویته پیراهن معروف را بر تن کرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا