اکو سیستم

خدمات جامع والدین و کودک با سیس نی نی


تداوم نسل و تولد از گذشته تا امروز یک مسئله حیاتی در میان همه موجودات زنده است. اما امروزه پس از تولد نوزاد، والدین با مشکلات و چالش های جدیدی مواجه شده اند و علاوه بر پزشک و مشاور مغازه و…. من هم نیاز دارم. استارتاپ سی نی نی به رهبری حمید جشنی، فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی، مدیر عامل شرکت فناوری دیتام ایده و مدیر عامل وب سایت و اپلیکیشن سی نی نی، به عنوان بستری برای وب سایت و جامعه تحلیل والدین-فرزند تأسیس شد. سیس نی نی یکی از اعضای رسمی پارک فناوری پردیس است و در حال حاضر در کارخانه نوآوری آزادی مستقر است. این استارت آپ موفق به کسب افتخارات زیر شده است:

1. به جز هشت شرکت برگزیده از چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان دانشگاه تهران در سال 1399.

2. به جز دومین ارائه ده دستاورد برتر کارخانه نوآوری آزادی و کارخانه نوآوری آن در سال 1399.

3. به جز شش شرکت ارائه دهنده حوزه شناختی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری 1399.

4. به جز صد شرکت دانش بنیان و فناوری که برای شرکت در مسابقه تلویزیونی کارویا صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری 1400 انتخاب شدند.

گفتگوی ما با این استارت آپ را دنبال کنید:

سیس نی نی به چه معناست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

سیس نی نی فعالیت رسمی خود را در اوایل سال 1999 آغاز کرد. سیس به معنای نشاط، چابکی و نی نی معادل کلمه محاوره ای «پسر کوچولو» است که در هنگام راه اندازی دامنه می توانیم آن را در .com و .ir دریافت کنیم. وقتی این حوزه را در کرونا انتخاب کردیم، متوجه شدیم که هیچ اپلیکیشن فوق العاده ای در عرصه والدین-فرزند وجود ندارد که بتواند نیازهای مختلف والدین و فرزندان را برآورده کند. والدین و اعضای نزدیک خانواده مجبور بودند برای رفع نیازهای خود از وب سایت ها و برنامه های مختلف بازدید کنند. بنابراین تصمیم گرفتیم با راه اندازی این سایت در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنیم و سیس نی نی را راه اندازی کردیم. سیس نی نی دانش و مقالاتی را که والدین باید از قبل از بارداری تا نوجوانی بدانند ارائه می دهد. یک سری فیلم آموزشی در مورد سیس نی نی وجود دارد که در طی آن با بیش از 15 پزشک، روانشناس، متخصص، متخصص و ماما برای تولید محتوا همکاری می کنیم. یک بخش تبلیغات و فروش وجود دارد که والدین می توانند محصولات مورد نظر خود را تهیه کنند. در قسمت بازی و سرگرمی اپلیکیشن با کمک کارشناسان، بازی های آموزشی و سرگرم کننده را برای کودکان ایجاد می کنیم. از لالایی، داستان، کارتون گرفته تا آموزش الفبای انگلیسی و فارسی و همچنین نام میوه ها، نام اشیاء و … قسمت دیگری به نام “تحلیل نقاشی کودکان” وجود دارد که والدین می توانند نقاشی های کودکان خود را برای ما ارسال کنند. و روانشناسان .برای تجزیه و تحلیل؛ ضمناً 15 دقیقه مشاوره با آن روانشناس در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. یک مرکز مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد که می توانید به آنجا مراجعه کرده و با پزشک یا روانشناس انتخابی خود صحبت کنید. یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط سی نی نی این است که بقیه شرکت های مادر و فرزندان با نام خودشان در سی نی نی معرفی می شوند.

از آنجایی که سیس نی نی طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهد، مدل درآمدی سی نی نی چیست؟

ما در سال اول درآمدی کسب نکردیم و اغلب روی جذب کاربران متمرکز بودیم. اما به طور کلی یکی از راه های کسب سی نی نی فروش بنرهای تبلیغاتی و دریافت پورسانت از محصولات فروشگاهی، پلتفرم ها، مشاوره تلفنی، آنالیز رنگ است.

 

تیم اصلی چه کسانی هستند؟

بنده بنیانگذار سیس نی نی هستم. متاسفانه کمبود نیروی انسانی یکی از دو نقطه ضعف سیس نی نی است، ضعف دوم «تبلیغات» است. این به دلیل بودجه محدود است، زیرا در حال حاضر کار به تنهایی انجام می شود. تیم سینسیناتی زمانی متشکل از 11 نفر بود، اما Pandemic Quid 19 و به دنبال آن تعطیلی بسیاری از رویدادها و نمایشگاه ها باعث از بین رفتن بازار b2b سینسیناتی شد و بودجه به طور فزاینده ای محدود شد و علی رغم میل باطنی خود مجبور شد ارتباط ما با عزیزانمان قطع شد تا اینکه به تیم فعلی سیس نینی که متشکل از 5 نفر است رسیدیم.

این تیم 5 نفره شامل چه تخصص هایی است؟

تخصص من به عنوان مدیر عامل و با 10 سال تجربه موفق در زمینه فروش و بازاریابی استارتاپی مدیریت بازرگانی است. سیس نی نی یک مدیر مالی (متخصص مالیات)، یک مدیر فروش، یک برنامه نویس و یک طراح گرافیک دارد. عزیزانی که به عنوان پزشک و متخصص و روانشناس با امضای تفاهم نامه با ما همکاری می کنند و جزو تیم محسوب نمی شوند.

از گروه یا موسسه حمایتی کمک نگرفتید؟

به هیچ وجه؛ البته بسیاری از پیشرفت های علمی ما مدیون مجموعه کارخانه نوآوری آزادی به ویژه تیم مدیریتی آن است. پارک هم محیط خوبی را برای ما فراهم کرده است اما تاکنون عضو شتاب دهنده نبوده ایم و حمایت مالی هم نشده ایم.

آیا قصد افزایش سرمایه دارید؟

تا درصد بله؛ تاکنون جلساتی با سرمایه گذاران خطرپذیر داشته ایم اما متاسفانه به نتیجه نرسیدیم و جلسات همچنان باز است.

از آنجایی که سیس نی نی بسیاری از چالش های والدین را حل می کند، آیا آنها از ابتدا قصد داشتند خدمات را با هم ارائه دهند یا پس از مواجه شدن با چالش ها، خدمات اضافه شده است؟

سیس نی نی در ابتدا با سه بخش شروع به کار کرد و نقطه تماس ما با سایر شرکت ها نیز همین تعداد بخش بود تا بتوانیم از طریق آن نیازهای متنوع والدین را برآورده کنیم. ما با 3 بخش شروع کردیم، اما بقیه بخش ها بر اساس بازخوردهایی که به خصوص از والدین دریافت کردیم راه اندازی شد و سپس برنامه ریزی و تحقیق را انجام دادیم.

Cis Ni Ni در حال حاضر چند کاربر دارد؟

بدون کوچکترین تبلیغاتی، بازدیدکنندگان وب سایت از 190000 نفر فراتر رفتند. بیش از 380000 صفحه از طریق وب سایت مرور شده است. این اپلیکیشن تنها با 2500 نصب، 103000 بار سرمایه گذاری شده است. در بیش از 250 کلمه کلیدی، صفحه اول گوگل هستیم. در سال اول حضور هم 3 مدال کسب کردیم.

اغلب از رسانه ها پرسیده می شود: “اجرای یک سرویس در سایت یا اپلیکیشن روی چه چیزی باید تمرکز داشته باشد؟” شما چی فکر میکنید؟

به دلیل تمرکز بر سئو، بازخورد بهتری از وب سایت دریافت کردیم، اما تنها تفاوت وب سایت با اپلیکیشن سی نی نی در «اتاق سرگرمی» اپلیکیشن است. همه مطالب یکسان است اما 4 بازی برای والدین و نوجوانان در وب سایت وجود دارد زیرا ما معتقدیم لپ تاپ و کامپیوتر در دست بچه ها نیست و اغلب موبایل و تبلت در دست دارند. اپلیکیشن دارای یک «اتاق سرگرمی» است که محتوای بسیار جذابی دارد و می توانند راحتتر از اپلیکیشن استفاده کنند، اما به طور کلی خدمات اپلیکیشن و وب سایت یکسان است.

آیا به مراکز خاصی مانند مهدکودک خدمات ارائه کرده اید؟

تصمیم گرفتیم برای 2 طرح با مهدکودک ها همکاری کنیم، اما مثلا از 2500 مهدکودک در تهران، تنها 6 مهدکودک باز بود و بقیه مهدکودک ها به دلیل کرونا تعطیل شدند، بنابراین بازار نشد، بازار کرونای قبلی است. و این مشکل ضربه های زیادی برای برد دارد و همه چیز درست شد و راه درآمد و خدمات را برای ما بسته است.

برنامه های بازاریابی شما چیست؟

بازاریابی Cis Ni Ni را می توان به صورت حضوری برای دریافت آگهی انجام داد، در ابتدا کارشناسان فروش حضوری نیز داشتیم که متاسفانه به دلیل محدودیت بودجه راه خود را از هم جدا کردند. یکی دیگر از برنامه ها در این زمینه «سئو» است; متاسفانه در حال حاضر بودجه تبلیغاتی نداریم و در حوزه تبلیغات با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، اما راه های زیادی برای این کار وجود دارد، مثلا اسپانسرها می توانند از طریق تلفن، پنل پیامک یا دریافت کنند. یک گزارش ارائه یا حتی فروش حضوری. اما متأسفانه همه این اشکال لغو شده است.

به جز تبلیغات و نیروی انسانی، چه چالش های دیگری پیش روی ماست؟

تو دیدی

راه اندازی شرکت و کارآفرینی در ایران یک چالش است. در بسیاری از موارد نه تنها حمایتی نمی شود، بلکه سنگ اندازی نیز صورت می گیرد، در حالی که با توجه به بودجه هایی که مسئولان دارند و در جاهایی که نباید خرج شود، می توانند به جوانانی که با هزار توهم وارد این اکوسیستم می شوند، کمک کنند. کمی حمایت کنید؛ زیرا ایده های زیادی وجود دارد که جوانان حتی جرات شرط بندی روی آنها را ندارند.

اکثر استارت آپ های مراقبت های بهداشتی درگیر مقررات و صدور مجوز هستند. آیا شما هم با این چالش روبرو شدید؟

خیر؛ البته مدتی طول کشید تا مجوزهای کسب و کار را بگیرم، اما هرگز مانعی برای من نشد. چون همه چیز در کار ما مشخص بود.

چه مجوزهایی دریافت کردید؟

ما مجوزها را از اینماد، وزارت فرهنگ و ارشاد و هر آنچه برای جلب اعتماد کاربر لازم است دریافت می کنیم.

برنامه های توسعه محصول شما چیست؟

خوشبختانه این منطقه آنقدر جذاب و وسیع است که خدماتش بی پایان است. ما هم برنامه های زیادی برای توسعه آن داریم، اما متاسفانه در حال حاضر دستمان برای این برنامه ها بسته است. به خصوص که اخیراً کاربران آنلاین در این زمینه افزایش یافته و افراد تمایل کمتری به حضور فیزیکی در بیمارستان دارند. بنابراین ما می خواهیم بخش های زیادی اضافه کنیم، اما در حال حاضر حتی بخش های موجود به سرعت قبل حرکت نمی کنند.

آخرین کلمه:

توصیه من به مردم این است که اگر پول زیادی ندارید وارد فضای کارآفرینی نشوید. گاهی اوقات حتی یک شتاب دهنده می تواند با مبلغ بسیار ناچیزی برای چند ماه به شما کمک کند، اما بعد باید به این فکر کنند که بدون کمک مجموعه چه اتفاقی می افتد. بسیاری از افرادی که اولین تجربه کاری خود را دارند این نکات را در نظر نمی گیرند و با بی تجربگی خود وارد راهی می شوند که در نهایت فقط پشیمان می شوند. بنابراین به شتاب دهنده ها و وام ها دلخوش نباشید و اگر نتوانند از پس خود برآیند، مطمئناً یک سال دیگر شکست خواهند خورد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا