اقتصادیبورس

سیگنال خطرناک رئیسی برای بورس / کدام گروه‌ها متاثر می‌شوند؟

به گزراس پرتونیوز، امروز مدیر سازمان بورس در طومار‌ای به وزیر اقتصاد، خواهان نظارت دوباره مسئله بها‌گذاری دستوری صنعت خودرو و تشکیل داد قطعات در شورای رقابت و توقف نرخ‌گذاري دستوری خودرو شد. این سیگنال تاثیر مهمی را در مراحل خودرویی‌ها گذاشت و بیشتر نمادهای این تیم مثبت شدند.

ولی در حالی که‌این خبر منتشر شد مدیر جمهور از ثبت ارزش‌ها و در اختیار گرفتن بازار در حوزه کالاهای اصلی و ارزاق همگانی در نشست هیات دولت خبر بخشید و هم اکنون این دو خبر از دو سمت مخالف سیگنال‌های مختلفی را به بازار سرمایه مخابره کردند.

به عقیده برخی از کارشناسان بازار سرمایه این سیگنال احتمالا در مراحل نمادهای مجموعه مواد غذایی تاثیر خویش را بگذارد تا قبل از این سیگنال هم با ممنوعیت واردات اسباب خانگی به سرزمین، نمادهای اسباب و اثاث خانگی با روندی مثبت در روز قبل مواجه شدند.

مریم محبی، متخصص بازار سرمایه در رابطه تاثیر این دو سیگنال در کلیت بازار سرمایه بیان کرد: این دو خبر نماد می دهد در میان سیاست‌گذاران همچنان وحدت منش نیست و سیاستی که گرفته یا این که برای ایفا آن تعطل میگردد یا این که در نقض آن خبری منتشر می شود.

این دارای تخصص بازار همینطور بیان کرد: عدم هماهنگی فی مابین دستگاه‌های اقتصادی، سیگنال بی‌اعتمادی را به بازار تزریق می‌نماید. دو خبر متناقض در رابطه صنعت های علامت می دهد بازار سهام ما همچنان قوام موردنیاز را ندارد و هر دستگاهی خویش را مختار می داند تا در رابطه ارزش‌گذاری در آن حوزه اظهار لحاظ نماید.

خبر پیشنهادی:   SHIB برای پرداخت در دسامبر پذیرفته می شود - Altcoins Bitcoin News

او همینطور خاطر نشان نمود: حتما این قضیه علاوه بر تاثیر بر گروهی خاص و افت ارزش و ریزش نمادهای یک مجموعه در تحرکات کلی بازار سهام هم مفید میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا