فرهنگی و هنریمیراث و گردشگری

شرایط جوی در بیشتر استان‌ها تا پایان هفته پایدار است

کارشناس سازمان هواشناسی از آرامش و ثبات جوی بیشتر استان های کشور تا پایان هفته خبر داد و گفت: در ارتفاعات استان های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان احتمال بارش شدید باران وجود دارد.امین حسین نخسینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور به تشریح وضعیت جوی و اقلیم کشور پرداخته و هوای پایدار و آسمانی صاف و آفتابی را برای آخر هفته در اکثر نقاط کشور پیش بینی کرد.

کارشناس هواشناسی گفت: در این مدت افزایش ابر همرفتی، احتمال بارش باران و وزش باد در ارتفاعات استان های هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب پیش بینی می شود.

نخسینه خاطرنشان کرد: در این مدت در برخی مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق به ویژه در منطقه زابل و کمربند شرقی خراسان جنوبی و بخش هایی از مرکز کشور سرعت وزش باد تا چند ساعت افزایش می یابد. ، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

وی افزود: در پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج و مواج خواهد بود.

کارشناس هواشناسی از صاف بودن آسمان تهران و در برخی نقاط همراه با وزش باد تا پنج روز آینده خبر داد و گفت: فردا وزش باد شدید خواهد بود.

به گزارش نقشینه، بیشینه دمای امروز پایتخت 36 درجه، فردا 35 درجه و روز سه شنبه 34 درجه بالای صفر و کمینه دمای هوا 25 درجه است.


دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا