فوتبالورزشی

شرق بنگال، موهون باگان چشم پایان به خشکسالی طولانی جام دیورند | اخبار فوتبال


روز یکشنبه، موهون باگان و بنگال شرقی پس از 19 سال در فینال جام دیورند و پس از 13 سال در دور یک تورنمنت بزرگ به مصاف هم خواهند رفت. این اولین بار از سال 2000 است که غول های کلکته در یک دربی خانگی به مصاف هم می روند. دور عنوان

بنگال شرقی در فینال جام دیورند به مصاف موهون باگان می رود

بنگال شرقی تمام آن بازی ها را برده است. آنها موهون باگان را 2-1 برای جام دیورند در سال 2004، 1-0 در فینال جام فدراسیون در سال 2010 شکست دادند و سپر IFA 2000 را در ضربات پنالتی پس از پایان بازی آزاد 1-1 به دست آوردند.

برای مسابقه ای به این نادر، ورزشگاه 66000 نفری دریاچه نمک می تواند دو بار پر شود. پلیس باید برای برخورد با طرفداران و اعضایی که دور می‌شوند فراخوانده شود. صف‌های سرپانتین از اوایل روز جمعه، ساعاتی پس از آن که سوپر غول موهون باگان، سوار بر یک پنالتی مشاجره‌آمیز، از پشت سر رسید تا اف سی گوا را در نیمه نهایی شکست دهد. بنگال شرقی روز سه شنبه با شکست 0-2 یونایتد شمال شرقی را شکست داد و بدین ترتیب زمینه را برای دومین دربی کلکته در یکصد و سی و دومین جام دیورند در 22 روز فراهم کرد.

اینکه بنگال شرقی اولین بازی را 1-0 از طریق فریادزن نانداکومار سکار برد، به هیاهو کمک کرده است. بورخا هررا، هافبک اسپانیایی بنگال شرقی گفت: «دیدن هواداران که از خوشحالی بعد از پیروزی ما گریه می‌کردند، برای ما بسیار معنی داشت. موهون باگان نیز تلاش خود را انجام داده است و قهرمان نپال و بنگلادش را شکست داده و به جام ملت‌های آسیا راه یافته و برنده سپر ISL بمبئی سیتی را در مرحله یک چهارم نهایی جام دیورند تحت سلطه خود درآورده است.

تا عصر جمعه، برگزارکنندگان جام دیورند اعلام کردند که تمامی بلیت ها فروخته شده است. این یک تورنمنت پیش فصل است که به هر چیزی شبیه است. هررا گفت: “فینال یک فینال است.”

اگر آنها دوباره شکست بخورند، این اولین بار از سال 2016 خواهد بود که ما دو پیروزی متوالی مقابل آنها خواهیم داشت. کارلس کوادرات، سرمربی بنگال شرقی روز شنبه گفت که این می تواند برای آنها سخت باشد.

خوان فراندو، مربی موهون باگان، پیش از اولین دربی فصل در 12 آگوست، گفت که تمرکز آنها روی حضور در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا بوده است. اکنون وضعیت کاملاً متفاوت است.» بین آن زمان تا کنون، موهون باگان با شکست تیم‌های اف سی ماچیندرا از نپال و آباهانی داکا، به مسابقات دسته دوم آسیا راه یافت.

به اندازه بازیکنان، داور هم زیر نظر خواهد بود. موهون باگان از ارجاع تصمیمات علیه باشگاه بمبئی سیتی و اف سی گوا سود برده است. مانولو مارکز، سرمربی اف سی گوا، گفته است که آنها در هند در بازی با تیم های بزرگ به چنین چیزهایی عادت داشتند. کوادرات گفت که او یک داور خارجی را ترجیح می‌داد که بدون کمک دوربین‌های تلویزیونی در کاری که باید انجام دهد، بدون فشار باشد.

شاید این درست باشد اما یکی از بزرگترین زوزه های داوری در فوتبال داخلی در چند وقت اخیر زیر نظر روان ایرماتوف رخ داد که رکورد 11 بازی در فینال جام جهانی را قضاوت کرده است. این مقام ازبکستانی گلی را که لوئیس گارسیا از ATK در سال 2014 به کرالا بلاسترز زد، از دست داد. فراندو که در ابتدا تمایلی به ورود به بحث نداشت، گفت اگر فوتبال در هند رشد کند، باید به داوران هندی فرصت های بیشتری داده شود.

قهرمان ISL، Mohun Bagan از سال 2000 تاکنون جام دیورند را نبرده است، اما فینال چهارمین بازی آنها در 13 روز و هشتمین بازی آنها در یک ماه خواهد بود. فراندو گفت: خستگی، به خصوص برای بازیکنانی که هر چهار بازی را که با بازی پلی آف جام AFC برابر آباهانی در 22 آگوست آغاز شده است، انجام داده اند، می تواند نگران کننده باشد. این دو بازی بیشتر از بنگال شرقی است که جام دیورند را با تساوی 2-2 مقابل یک تیم ارتش بنگلادش آغاز کرد.

کوادرات گفت که عدم توانایی محافظت از برتری 2-0 در برابر 10 بازیکن در آن بازی، “دینامیک منفی” ایجاد کرد و منجر به گفتگو در رختکن شد. و سپس دربی را بردیم که لحظه خاصی برای ما و هواداران بود. این شروع یک پروژه جدید است. به جز کلیتون (سیلوا)، من با اکثر بازیکنان (خارجی) کار نکرده ام.” کوادرات با اشاره به سه فصل بی نظیر گفت: ما می دانیم کجا بودیم. “و این در یک ماه تغییر نخواهد کرد.”

بنگال شرقی از سال 2004 جام دیورند و یک جام مهم پس از جام فدراسیون 2012 را فتح نکرده است. اما آنها این بار در قدیمی ترین تورنمنت قدیمی آسیا و سومین تورنمنت قدیمی جهان شکست نخورده اند. کوادرات گفت: آنها سوویک چاکرابورتی هافبک را که محروم است در فینال از دست خواهند داد، اما “این یک جام دیورند ویژه بود.”منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا