کار آفرینی و استارتاپ

شرکت‌های فناوری همچنان در آسیا به سهامی عام می‌رسند، اما برای جلوگیری از کندی IPO جهانی کافی نیست – TechCrunch

آسیا در سه ماهه اول 2022 تعداد عرضه اولیه اولیه بیشتری نسبت به سایر مناطق داشت، اما تعداد آن نسبت به سه ماهه چهارم 2021 کاهش یافت.

زمانی در سال 2021، جهان نقطه عطف 1000 تک شاخ را پشت سر گذاشت. این توسط Crunchbase گرفته شده است تخته تک شاخ خصوصیکه به ردیابی استارتاپ هایی با ارزش گذاری بالای 1 میلیارد دلار اختصاص دارد. این لیست همچنان در حال افزایش است و در حال حاضر به 1284 نتیجه رسیده است.

یکی از دلایلی که این تعداد مدام در حال گسترش است این است که تک شاخ های جدید خیلی سریعتر از خروج از لیست به لیست اضافه می شوند. در دنیای ایده‌آل سرمایه‌گذاری خطرپذیر، افراد بیشتری با عرضه عمومی، جایگاه تک‌شاخ خود را از دست می‌دهند. اما این به همان اندازه که لازم بود برای متعادل کردن نرخ تولد تکشاخ که سرمایه‌گذاران تامین مالی کرده‌اند، اتفاق نیفتاده است.


صرافی استارتاپ ها، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


این فقط SPAC ها نیستند که تقریباً به همان سرعتی که رونق گرفتند از بین رفته اند – بازار IPO یک بار دیگر ناپدید شده است. بر اساس یک اخیر گزارش EY، یکی از مقصدهای اصلی عرضه اولیه سهام مانند لندن، امسال شاهد کاهش شدید در فهرست ها بود. در سطح جهانی، حجم معاملات IPO در سه ماهه اول نسبت به سال قبل 37 درصد کاهش یافت.

با این حال، یک بازار وجود دارد که در آن همه چیز روشن تر به نظر می رسد: آسیا.

خبر پیشنهادی:   Greenlight، یک فین‌تک 2.3 میلیارد دلاری با تمرکز بر کودکان، کارت اعتباری را برای والدین راه‌اندازی کرد - TechCrunch

در TechCrunch+ مشترک شویددر اوایل این هفته، ما در مورد بسته نشدن کامل پنجره IPO جهانی با توجه به عرضه اولیه سهام GoTo در بورس اندونزی (IDX) نوشتیم. اگر داده‌های CB Insights را اضافه کنید که نشان می‌دهد شرکت‌های مستقر در آسیا 9 مورد از 10 IPO برتر را در سه ماهه اول سال 2022 به خود اختصاص داده‌اند، این سوال مطرح می‌شود: آیا آسیا بهشتی برای خروج عمومی است؟ بیایید کاوش کنیم.

اول در کلاس مشکل

گزارش روندهای سرمایه گذاری CB Insights در سه ماهه اول 2022 نکات جالبی در مورد عرضه اولیه سهام در آسیا دارد. با 91 خروج عمومی در سه ماهه گذشته، آسیا بیش از هر منطقه دیگری در این دوره عرضه اولیه اولیه داشته است. با تاکید بر این نکته، شرکت ایتالیایی نیمه هادی تکنوپروب تنها شرکت غیرآسیایی در میان بزرگترین سرمایه های عمومی فهرست شده بود. CB Insights گزارش می دهد که بقیه هشت شرکت مستقر در چین و LG Energy Solution کره جنوبی بودند که با ارزش خروجی 98 میلیارد دلاری خود در جایگاه قطبی قرار گرفتند.

زمینه در اینجا مهم است: در همان دوره از پایان سال 2021، عرضه های عمومی جهانی در حال کاهش بوده است. بر اساس CB Insights، در سه ماهه اول 2022 تنها 143 IPO در سراسر جهان وجود داشته است، در مقایسه با 260 عرضه در سه ماهه چهارم 2021، کاهش 45 درصدی نسبت به سه ماهه.

کمبود IPO ها به ویژه در برخی مناطق شدید بود. در آفریقا و یا در آمریکای لاتین، زمانی که برزیل، برای مثال، ماه‌ها پیش امیدوار بود که سرمایه اولیه اولیه داشته باشد، هیچ کدام وجود نداشت. تنها چهار مورد در کانادا و پنج مورد در استرالیا وجود داشت. در اروپا و ایالات متحده، به ترتیب 20 و 23 مورد وجود داشت که در مقایسه با تعداد 91 عرضه اولیه سهام آسیایی، کمرنگ بود.

خبر پیشنهادی:   پلتفرم مدیریت ساخت و ساز مبتنی بر هوش مصنوعی Buildots 60 میلیون دلار فرود می آورد - TechCrunch

آیا این بدان معناست که آسیا خانه اکثر کشورهای خروجی جهان بوده است؟ خیر، زیرا عرضه اولیه سهام تنها یکی از راه‌های نقدینگی است که در دسترس شرکت‌های مرحله آخر است. اگر M&A و SPAC ها را در نظر بگیرید، ایالات متحده با 40% بیشترین سهم خروج جهانی را در سه ماهه اول داشته است و پس از آن اروپا 34%.

جداسازی پارادوکس

اینکه آسیا بیشترین عرضه اولیه اولیه را داشته است نباید واقعیت دیگری را پنهان کند: عرضه های اولیه در آنجا نیز کاهش یافت. مطمئناً کمتر از سایر مناطق است، اما کاهش 24 درصدی سه ماهه در سه ماهه آنقدر بزرگ است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. کاهش سرعت فقط در مقایسه با سه ماهه چهارم 2021 نیست: در سه ماهه گذشته در آسیا تعداد عرضه اولیه سهام کمتر از هر سه ماهه سال 2021 بود. اگر نتایج سه ماهه اول را در چهار ضرب کنید تا یک پیش بینی کل سال ایجاد شود، 364 به دست می آید که بسیار کمتر از سال 2021 است. آمار نهایی 445 عرضه اولیه سهام آسیایی


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا