کار آفرینی و استارتاپ

شرکت زیرساخت فین‌تک برزیلی Dock با بودجه ۱۱۰ میلیون دلاری بسته می‌شود که اکنون بیش از ۱.۵ میلیارد دلار ارزش دارد – TechCrunch.

اگر حوزه‌ای وجود داشته باشد که تاکنون از رکود سرمایه‌گذاری جهانی جدا شده است، آن زیرساخت است. شرکت هایی که بانکداری را به عنوان یک خدمات ارائه می دهند و به شرکت های دیگر کمک می کنند تا خدمات و محصولات مالی خود را به ویژه ارائه دهند، همچنان به درآمد دلاری خود ادامه می دهند.

آخرین شرکت از این دست در آمریکای لاتین مستقر در سائوپائولو است بارانداز، که یک “پلتفرم” پرداخت کامل و بانکداری دیجیتال را در سراسر منطقه اجرا می کند، جایی که تقاضا برای زیرساخت های مالی که می تواند به افزایش شمول کمک کند بسیار زیاد است. این استارت‌آپ ۱۱۰ میلیون دلار در یک دور بودجه رشد به رهبری Lightrock و Silver Lake Waterman مستقر در بریتانیا جمع‌آوری کرده است و ارزش آن را به بیش از ۱.۵ میلیارد دلار رسانده است. حامیان موجود Riverwood Capital، Viking Global Investors و Sunley House Capital نیز در تامین مالی شرکت کردند.

Dock محصول اتحاد سه برند – Conductor، Dock و Muxi – است که در آگوست 2021 برای ارائه خدمات مالی “کامل” و فناوری پایان به انتها برای بخش‌های پرداخت و دیجیتال ترکیب شدند. Conductor یک شرکت 25 ساله با 80 نفر بود که کارت های اعتباری را پردازش می کرد و فروش سالانه آن حدود 4.3 میلیون دلار بود (با شرکتی به نام Conductor مستقر در ایالات متحده اشتباه نشود). در سال 2014، ریوروود کپیتال و آنتونیو سوارس – که اکنون به عنوان مدیر عامل داک فعالیت می کند – 100 درصد از Conductor را خریدند و اساساً شرکتی را ایجاد کردند که امروز داک است. این شرکت پس از دریافت مبلغی نامشخص از Visa Ventures در سال 2018، در دوری تحت رهبری وایکینگ کپیتال در سال 2020، 170 میلیون دلار جمع آوری کرد.

Dock می‌گوید که API باز و ارائه‌های بومی ابری آن به «هر کسب‌وکاری» اجازه می‌دهد تا خدمات مالی از جمله راه‌اندازی و مدیریت کارت‌های سفارشی، پردازش پرداخت و بانکداری را به‌عنوان یک سرویس با حساب‌های دیجیتال، پرداخت‌های موبایلی و مدیریت کلاهبرداری ارائه دهد.

پایگاه مشتریان این شرکت شامل فین‌تک‌ها، خرده‌فروشان، بانک‌ها و شرکت‌های فن‌آوری است که نه تنها بر بهبود تجربه مشتری برای جمعیتی که در حال حاضر بانک هستند، بلکه بر کمک به ورود مصرف‌کنندگانی که قبلاً بانکی ندارند و با بانک‌های پایین‌تر به سیستم‌های پرداخت دیجیتال و بانکداری کمک می‌کنند، تمرکز دارند.

خبر پیشنهادی:   Indigov بودجه بیشتری برای ارتباط قانونگذاران محاصره شده و رای دهندگان اغلب ناامید آنها دریافت می کند - TechCrunch

امروزه داک از طریق ارتباط با بیش از 300 مشتری، 65 میلیون حساب فعال دارد. این شرکت سالانه بیش از 5 میلیارد تراکنش را از طریق ارائه ابر خود پردازش می کند. این شرکت می گوید تعداد کل حساب های فعال ماهانه که در دسامبر 2021 پردازش کرده است، 55 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 48.4 میلیون رسیده است. در همین حال، تعداد حساب های بانکداری دیجیتال فعال آن نسبت به سال گذشته 380 درصد افزایش یافته است.

مارسلو ژاک، یکی از بنیانگذاران، خاطرنشان کرد که وقتی شرکت شروع به صحبت با بازار در مورد آنچه انجام می دهد، اساساً توضیح داد که زیرساخت های فین تک و پرداخت به چه معناست، “مشکل بود.”

او به TechCrunch گفت: «مردم متوجه نشدند. و بنابراین wزمان زیادی را صرف صحبت در مورد ارزشی که به بازار می آوریم، گذاشتیم. جالب است بدانید که اکنون این چیزی است که نسبتاً توسط بازار قابل درک است.

به این ترتیب، این شرکت تلاش های خود را از توضیح آنچه انجام می دهد به مسیرهای رشد اضافی برای کسب و کار تغییر داده است.

ژاک به TechCrunch گفت: «تقاضا و نیاز زیادی برای زیرساخت‌های با کیفیت بالا برای تازه‌واردان برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید و همچنین برای بازیگران فعلی بازار برای عرضه محصولات جدید وجود دارد. بنابراین تقاضا وجود دارد و ما در حال پر کردن آن شکاف هستیم.»

سال گذشته، داک، به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای توسعه، کاکائو، یک استارت‌آپ پردازش کارت مکزیکی، و BPP، یک موسسه پرداخت تحت نظارت بانک مرکزی متخصص در بانکداری به عنوان خدمات (BaaS) را خریداری کرد.

داک قصد دارد از سرمایه جدید خود برای تسریع نقشه راه توسعه محصول و برنامه های توسعه جهانی خود و همچنین استخدام بیشتر استفاده کند. در حال حاضر، این شرکت 1936 کارمند دارد که دفاتری در سائوپائولو، ریودوژانیرو و مکزیکو سیتی دارند. خارج از برزیل، در مکزیک، پرو، شیلی، کلمبیا، آرژانتین، اکوادور و جمهوری دومینیکن فعالیت دارد.

خبر پیشنهادی:   4 سرمایه گذار در مورد چشم انداز بازار شاهدانه ایالات متحده در سه ماهه سوم 2022 بحث می کنند - TechCrunch

داک اکنون بزرگترین و مدرن ترین شریک فین تک موجود در آمریکای لاتین است. Soares به TechCrunch گفت: ما به هر شرکتی با هر اندازه و در هر مرحله ای اجازه می دهیم تا خدمات مالی را برای مشتریان خود ارائه دهد. ما واقعاً مشکلات تجاری مشتریان خود را درک می کنیم و درک می کنیم که نه تنها برای مشتریان خود، بلکه برای مشتریان مشتریان خود نیز باید محصولاتی ایجاد کنیم. این تنها آغاز کار برای ماست.»

فرانسیسکو آلوارز-دمالد، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت ریوروود کپیتال، گفت زمانی که شرکت او در ابتدا در سال 2014 در آنچه امروز داک است سرمایه گذاری کرد، اولین تز آن این بود که این پلت فرم می تواند به یک “قهرمان نسل بعدی” محلی برای ارائه کارت های ارائه شده تبدیل شود. برزیل که در آن زمان به نظر او برای تحول دیجیتال آماده بود.

Dock در اوایل سال 2016 چشم اندازی داشت که یک پیشنهاد بانکداری به عنوان یک سرویس را در بالای پلت فرم پرداخت دیجیتال خود ایجاد کند، یا همان طور که در آن زمان آن را «بانک در جعبه» می نامیدیم، تمام نرم افزار و لایه خدمات را ارائه می کرد. Alvarez-Demalde به TechCrunch گفت: اجزای لازم برای مشتریان برای ارائه بانکداری و پرداخت های تعبیه شده. در نتیجه، Dock نه تنها به مشتریان نوآور خود نیرو می‌دهد تا خدمات مالی دیجیتال کامل را در ارائه‌های خود تعبیه کنند، بلکه به مرجعی در فضای زیرساخت فین‌تک در سطح جهانی تبدیل شده‌اند.

مطمئناً آمریکای لاتین به طور کلی در سال های اخیر به جذب دلارهای خطرپذیر ادامه داده است. LAVCA – انجمن سرمایه گذاری خصوصی سرمایه در آمریکای لاتین – مجموع اولیه 2.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری در 157 تراکنش در آمریکای لاتین برای سه ماهه اول سال 2022 ثبت کرد. به گفته این سازمان، این چهارمین سه ماهه بزرگ سرمایه گذاری در آمریکای لاتین است. . این نشان دهنده افزایش 66 درصدی نسبت به 1.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری در سه ماهه اول سال 2021 و 371 درصد افزایش نسبت به 582 میلیون دلار در سه ماهه اول سال 2020 است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا