اکو سیستم

شرکت لیوژن فارمد ، کسب و کاری شبیه استارتاپ

فناوری بیوتکنولوژی با سرعت چشمگیری در حالا رویش میباشد و متخصصان این حوزه نیز در مرز و بوم درگیر فعالیتند. پزشک رامین فاضل یک کدام از این اشخاص میباشد که علاوه بر مدیر کسب و کاری پرفراز و نشیب درین حوزه، رئیس شتابدهنده ای تخصصی را نیز برعهده دارا هستند. گفتگوی اکوموتیو با وی را از دست ندهید.

پزشک معالج فاضل از چه نقطه ای به اینجا رسیدند؟

عبد و بنده فارغ التحصیل زمان دکترا پیوسته، فن بیوتکنولوژی از دانش کده طهران هستم؛ در بالا وارد حوزه پزشکی شدم ولی بعد از مدتی آینده خویش را در بیوتک دیدم و تغییر تحول حرفه دادم. دکترا پیوسته حرفه بیوتک، فن ای میباشد که صرفا دانشکده طهران آن را ارائه میدهد لذا ما از پس از دیپلم، بدون واسطه وارد بازه زمانی phd می شویم و تمام سطوح مدرک لیسانس، فوق و .. را در پوسته آن طی میکنیم با این تفاوت که درین میان، کنکور دیگری نمی دهیم. در کارشناسی ارشد و دکتری کارایی داشتم طرح های مربوط به صنعت را تعیین کنم و در همین حین با آقای پزشک معالج مهبودی، گروه سیناژن، آریوژن و .. آشنا شدم و به همین نحوه با این شرکت ها کار داشتم. بعد از آن به یک زمان مطالعاتی رفتم و عشق خویش را در قضیه بیوتکنولوژی دارویی دیدم. پس از اتمام زمان مطالعاتی، کسب و کاری منش انداختم؛ بعد از آن در کمپانی لیوژن فارمد دعوت به شغل شدم و 4 سالی میباشد که تحت عنوان مدیرعامل در آنجا سرگرم هستم و جدیدا کمپانی سینا کلون نیز با این موسسه ترکیب شد‌ه‌است.

لیوژن فارمد چطور احداث شد؟

قبل از ورود اینجانب به لیوژن فارمد، این مجموعه احداث گردیده بود. لیوژن فارمد نیز مانند یک استارتاپ، فراز و فرودهایی را تجربه نموده است و متاسفانه در بالا وارد یک دره مرگ می گردد؛ چراکه مسئله کاری خویش را به سمت “تشخیص با به کار گیری از طریق های غیرتهاجمی” برده بود و این موضوع در علم ها 15 سال پیش، ابهام های فراوانی داشت؛ به همین استدلال با ناکامی مواجه شد و مدتی در موقعیت نصفه منحل بود تا اینکه یک تغییر تحول استراتژیک در مسئله دیگری میدهد و این مصادف با ورود مخلوق به لیوژن فارمد میگردد؛ در آن مجال، کمپانی ضررده بود. ما هم یه خرده تغییر‌و تحول استراتژی دادیم و مسئله “کیت های در دست گرفتن کیفیت داروها” و همچنین “ارائه پکیج های در اختیار گرفتن کیفی به شرکتهای داروسازی بیوتکنولوژی”  را تقویت کردیم، چراکه بازار بکری داشت و طبق ارتباطاتی که داشتیم، وضعیت عالی شد. به نحوی که از سال 96 تا به الان، هر سال از کلیه حیث، پیشرفت کردیم و در حدود 70 نفر اکنون در کمپانی فعال میباشند.

چرا حاضر به همیاری در شرکتی شدید، که به قسم خودتان در دره بود؟

این سفارش از طرف فردی به اینجانب شد که بسیار اورا قبول داشتم؛ از طرفی از دید اینجانب، عده ای که سطح تخصص و هوش بالاتری دارا هستند، بسیار پرانرژی میباشند و در چارچوب و ساختار نمی گنجند؛ خویش اینجانب هم شاید یکی‌از آن اشخاص باشم و نادر اشخاصی که سخنشان را می پذیرم، آقای پزشک معالج مهبودی بودند لذا وقتی که وی این توصیه را به اینجانب دادند، برای اینجانب اساسی نبود که آن کمپانی ضررده میباشد یا این که سودده و با اعتنا به اینکه می دانستم پتانسیل نیکی داراست،  و بیشتر هم “پتانسیل” قابل توجهم بود، همین شد که دیده بسته قبول کردم و خیلی هم از این تعیین خوشحالم. حتی پیش خیس از این همیاری یعنی در سال 87، که از روش انجمن دانشجویی بیوتکنولوژی عبد و بنده سمتی داشتم و قصد برگزاری همایشی داشتیم، با دسته وی آشنا گردیده بودم و کل کوشش خویش را داشتم که طرح کارشناسی ارشد خویش را با وی و تیم شان تعریف و تمجید کنم. وقتی که‌این توصیه به اینجانب شد، وی معلم مشاور اینجانب بود و اینجانب طرح بیزنس خویش را به وی ارائه داده بودم و آشنایی نیکی هم نسبت به هم داشتیم. به همین عوارض، چیره اعتنا اینجانب به پتانسیل این بیزنس و فردی که آن را به اینجانب معرفی کرد، بود و مطمئن بودم که می‌توانم به وسیله این واسطه ها شغل های بزرگی کنم.

گفتید تغییر و تحول استراتژی دادید، چطور این تجارت را از دره به دامنه کشیدید؟

مفاد مختلفی سبب ساز بدین واقعه شد؛ اختلال اولیه این بود که ما مانند اکثر استارتاپ ها توجهی به کشش و نیاز بازار نداشتیم. اینجانب فکر می‌کنم با دقت به شغل هایی که در صنعت داشتم، نیاز بازار را به نیکی تشخیص دادم و پتانسیل لیوژن فارمد نیز چه از نگاه گوشه و کنار، چه امکانات و منابع انسانی را آنالیز کردم، با اعتنا به‌این مسائل تصمیم گرفتیم در مسئله در دست گرفتن کیفیت داروها شغل کنیم؛ به “کیفیت” بهای متعددی دادیم و صرفا شرکتی هستیم که از سازمان خوراک و دارو جواز GLP را داریم؛ سازمان خوراک و دارو به ما اتکا متعددی داراست و همین منجر میگردد که موسسات نیز به ما اتکا نمایند و این کیفیت را در گذر وقتی ثابت کردیم و حتی‌در سال های اخیر ما از بازار عقب بودیم؛ به طور کلی مساله مهم از دید اینجانب، آشنایی بازار میباشد و همین به ما یاری کرد تا از دره بیرون شویم. اما مکان تاکید میباشد که کمپانی ما از نگاه منابع انسانی هم بسیار اختصاصی بوده و این توفیق ها نتایج عمل جمعی میباشد.

چه بحران هایی در موضوع منابع انسانی داشتید؟

نسبتاً کلیه شرکت ها اهل ایران دراین مورد معضل دارا‌هستند؛ برهان آن هم وضعیت وحشیانه اقتصادی مرزوبوم و نرخ تورم میباشد لذا هرچقدر هم سفارش حقوقی نیکی به افراد بدهیم، گشوده هم ممکن میباشد، به جهت عدم تطابق دخل با خرج، آن را رد نمایند. او‌لین اختلال ما قدرت پرداختی صاحبکار و شرکتهای میباشد چراکه هرچقدر هم حقوق و دستمزد بالاتری سفارش دهیم، گشوده هم کمکی به کارمند نمی‌شود و همین باعث به یاس و ناامیدی و انفعال میشود؛ علی الخصوص که ما با اشخاص کارشناس سرو عمل داریم و هرچند پرسنل زیاد میباشد ولی ایراد اساسی عدم ثبات نیروی کار میباشد؛ اشخاص دارای تخصص غالبا اپلیکیشن 1سال آینده خویش را نمی دانند چون ممکن میباشد قصد سفر داشته باشند. ما درپی نیروی کاری هستیم که علاوه بر تخصص، با خوی و باثبات باشد تا کمپانی نیز درین فرآیند پوزیشن های بهتری به وی توصیه بدهد.

از لحاظ اینجانب این مورد به طور کامل به وضعیت اقتصادی میهن دارای ارتباط میباشد، چون سبب ساز به عدم توان طرح ریزی میگردد و همین منجر میگردد حتی کمپانی ما با وجود اینکه در مسئله منابع انسانی بسیار بی نیاز میباشد، به خلل بخورد. در‌این دربین تعداد بسیار متعددی از متخصصان مسافرت کرده اند و سعی ما بر این است با نیروی دارای تخصص انسانی که در سرزمین باقی مانده اند و قصد پیشرفت در همین جا را دارا هستند، به شکلی همیاری کنیم که درین مسیر درجا نزنیم، هرکسی در هر سمتی با علت و عشق و علاقه فعالیت نماید و حتی به مباحث آموزشی نیز میپردازیم تا نیرو در سازمان بماند. البته در غایت به جهت قوانینی که پهنا کردم، سازمان هر تلاشی که درین راستا بکند، گشوده هم جمعی از همیاری دست میکشند. ولی ما تعداد متعددی کمپانی در حوزه هایتک در کشورمان نداریم و اشخاص کارشناس درین حوزه، آیتم های متعددی در چنگ ندارند؛ لذا ما مدام عملکرد داریم به اشخاص این حوزه پیشنهادهای همیاری خیر ارائه دهیم.

لیوژون چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

لیوژن اینک دارنده سه تیم میباشد که این موسسه ها به طور متعلق به هم عمل دارا‌هستند که یکی‌از آن‌ها لیوژن فارمد میباشد. آحاد این شرکت ها در حوزه بیوتکنولوژی فعال می‌باشند. لیوژن فارمد در حوزه “در دست گرفتن کیفیت فراورده های بایولوژیک” عمل می نماید و فقط مشتمل بر دارو نمیشود؛ برای مثال شغل های QC قسمت عمده ای از واکسن ها اینک به وسیله ما جاری ساختن میگردد؛ همینطور نصیب دیگر مربوط می توان به محصولاتی مانند جراحت پوش ها و یا این که کیت های تشخیصی کووید 19، کیت های در دست گرفتن کیفیت داروها؛ ما جزو نادر کمپانی هایی هستیم که در مسئله کیت تشخیص ویروس کرونا تاییدیه داریم. دیگر سرویس ها نیز مربوط می توان به سرویس ها خرد و فردی سازی به موسسات و دانشمندان. در‌این راستا پکیج های خدماتی مشتمل بر امتحان های متعدد برای شرکت های و تولیدها بخصوصی داریم. یکسری سرویس ها خرد نیز به شرکتهای ارائه می‌دهیم مانند اجاره دستگاه، فردی سازی آزمایش ها طبق مراجع در میان المللی و … .

درین دربین شتابدهنده بومیکس را در پوسته استارتاپ استودیو راه‌اندازی کردیم تا در آن، اشخاص از سطح صفر، حتی سوای داشتن ایده و مجموعه، وارد شتابدهنده می گردند و ایده را از ما (برحسب خلاهای جانور در صنعت و همینطور ترندهای عالم) می‌گیرند؛ بعداز طی این پروسه، به جذب سرمایه گذار، برای دسته ها میپردازیم. اکنون نیز دومی زمان جذب اشخاص را سپری میکنیم و عصر نخستین در مرحله سپرده گذاری میباشد. گروه سینا کلون به ارائه سرویس ها و تولیدها بیولوژی/زیست شناسی مولکولی و یا این که تولیدها در حوزه بیوتکنولوژی مانند اشکال کیت ها، مواد اول و .. میپردازد و همینطور کانال فروش نیکی در سرتاسر جمهوری اسلامی ایران داراست.

کسب و شغل های حوزه تندرست، در نصیب گرفتن مجوز ایرادات متعددی داراست؛ شما چه چالشی در این باره داشتید؟

کارایی سازمان طعام و دارو غالبا نماید میباشد و آن چابکی مورد نیاز را ندارد؛ وزارت بهداشت نیز به قدری مغایرت منافع در سیستم خویش ساخت‌و‌ساز نموده است که همین نقص‌ آفرین گردیده‌است؛ وزارت بهداشت حتی خویش نمیداند که آیا ارگانی میباشد نظارتی و یا این که مصرف کننده و وارد کننده؟ لذا، نیاز میباشد که‌این مسئولیت ها را به شرکتهای محرمانه و سازمانهای غیر، برون سپاری نماید و خویش صرفا بررسی گر باشد. تبارک ترین ایراد این میباشد که سازمان طعام و دارو به شدت نماید میباشد البته از طرفی هم وقتی که پای درد و دل آنان می نشینیم، متوجه می شویم که آن‌ها هم حق دارا‌هستند چراکه وظایف بسیار متعددی بر گردن این سازمان میباشد و توان رسیدگی به همگی آن ها را ندارند. گرانقدر ترین زخم برای یک کمپانی این میباشد که بازرسی برای آن تعیین گردد که داده ها کافی درباره ی کوشش کمپانی نداشته باشد چون همین منجر میشود که طی نظارت، کلام های غیرمنطقی چهره دهد و کمپانی هم خط مش حلی برای آن پیدا نکند. در مجموع گرانقدر ترین اختلال نماید بودن کوشش سازمان خوراک و دارو میباشد؛ اخذ تایید صلاحیت ما حدود 3 سال به درازا کشید؛ چون ما نخست می بایست ثابت می کردیم که چرا این تایید صلاحیت برای مرز و بوم نیاز میباشد؟ توجیه کردن این زمینه، فرصت متعددی می‌برد. از طرف دیگر، طی اجرا فرایند، تا باب شناخت با یک مدیر گشوده گردد، تغییر‌و تحول سمت واقعه می افتد و کلیه چیز مجدد به گام اولیه خویش گشوده می شود و هیچ ثباتی نیست. از دید اینجانب هنگامی که سازمان شغل های متعدد متعددی داشته باشد، مجال این را ندارد که به صورت خاص بر مسئله عمل شرکتی تمرکز و مطالعه نماید تا نظرها منطقی دهد. حتی برای کیت تشخیص COVID-19 که یک مساله اورژانسی مرز و بوم بود، 6 ماه الی یک‌سال ارائه جواز آن به طول انجامید. این در حالی میباشد که شعار سالانه حاکمیت حمایت از ساخت‌و‌ساز ملی میباشد ولی متاسفانه به غیر از معاونت علمی و فناوری سر گروهی جمهوری گروه دیگری پناهگاه شرکت ها علم بنیان وجود ندارد.

آیا بومیکس تنها یک استارتاپ استودیو میباشد؟

بومیکس لزوما استارتاپ استودیو وجود ندارد؛ بلکه شتابدهنده نیز میباشد یعنی درصورتی که تیمی دارنده ایده به بومیکس مراجعه نماید، به آن دسته نیز امداد می‌شود.

چه دسته ها با چه قوانینی به شما مراجعه می نمایند و شما چه خدماتی ارائه می دهید؟

در پوسته شتابدهندگی، هر تیمی که ما‌را بشناسد به ما مراجعه می نماید و اولی چیزی که ما از آن ها میخواهیم، مکتوب کردن ایده میباشد چون چیره کسانی که به ما مراجعه می نمایند، ایده را صرفا در راز خویش دارا هستند. امداد های ما به‌این مجموعه ها بستگی به نیازهایشان داراست؛ این نیازها ممکن میباشد از اخذ مجوز باشد تا مشورت کردن، خط ساخت و ساز و سپرده گذاری. در صورتی آن طرح برای ما جالب باشد، آن را عارضه یابی می‌کنیم تا نیازهای آن را پیدا کنیم و بعد تعهدات یکدیگر را به هم اعلام می‌کنیم و در بخش اعظمی از مفاد نیز سپرده گذاری نخستین به وسیله خودمان شکل می‌گیرد. در راستای استارتاپ استودیو ما یک اتفاق افتاد یک روزه برگزار میکنیم، که طی آن به تبلیغات می‌پردازیم و همت خویش را کاملا توضیح میدهیم؛ بعد از آن اشخاص در عصر ها نام نویسی می نمایند که غالبا مخارج بسیار پاره ای دارا‌هستند. بعداز آن وارد فاز صفر می شویم که در پوسته آن کلاس های مختلفی در حوزه های رئیس، ایجاد اشتغال و … برگزار می‌کنیم و اشخاص را با پروژه ها آشنا میکنیم؛ آن‌گاه اشخاص، به دسته تبدیل میگردند و ما نیز در راستای مجموعه سازی و روانشناختی به آن ها یاری میکنیم و بعد مجموعه ها حول نظرها، پروژه را تعیین می نمایند و در “فاز یک” عمل را شروع می نمایند؛ “فاز یک” بدون پول میباشد منتها ما یک تعهد و ضمانتنامه حقوقی می‌گیریم تا اشخاص همیاری خویش را جدا نکنند و در صورتی‌که همیاری نکنند، نیازمند به پرداخت هزینه زمان می‌باشند. فاز یک، یک الی یک و نیم سال مجال میبرد و ما غالبا عملکرد میکنیم درین فاز به مثال اول برسیم و در آخر سپرده گذاری خطرپذیر شکل می‌گیرد و در‌این میان سپرده گذاری سیدمانی را بومیکس جاری ساختن میدهد که پولی حدود 50 الی 100 میلیون تومان میباشد. بعد از سپرده گذاری وارد فاز 2 می شویم، که غرض اساسی وصال به مثال نخستین دارنده تایید صلاحیت و قابل فروش میباشد.

آینده حوزه بیوتکنولوژی را چطور می‌بینید؟

حالت هایتک مفعول رخداد هایی میباشد که در عالم در درحال حاضر چهره دادن میباشد و این اتفاقات غالبا با 5 الی 10 سال تاخیر به کشورهایی مانند کشور‌ایران می‌رسد؛ آینده ی جهان در مخلوط هوش تصنعی و مصنوعی، آی تی و بیوتکنولوژی میباشد و کلیه چیز در مخلوط این سه قرار می‌گیرد؛ همان طور که در زمان ای “انقلاب صنعتی” در محور بوده و ما نیز تا حدی دراین مورد رویش کردیم ولی از این جا به آن گاه، آدم های خرمند تصمیم می‌گیرند تا ابرانسان ها را بوجود بیاورند؛ همان گونه که اکنون این قابلیت و امکان وجود دارااست که شما از روش هوش تصنعی، یکپارچه تصنعی و مصنوعی داشته باشید و به آن امر انقباض و انبساط بدهید و یا این که با دیده، سیگنال هایی بدهید تا اتفاقاتی بیفتد لذا بیوتک در نصیب سلول های بنیادی و بازساختی میتواند اجزای گوشت، پوست، قلب  و …  ساخت نماید؛ پس همگی مسائل در آینده از مسئله های متعدد تشخیص، دارو، قصد به جاودانگی آدم و … ترکیبی از این فناوری ها خواهد بود و سایر مورد ها در سرویس این فناوری ها شغل خواهند کرد.

صحبت پایان

از تمامی کسانی که غرض و حرکتی رو به جلو دارا هستند، قدردانی می‌کنم به دلیل آنکه روءیت کرد مثبتی دارا‌هستند و به اکوسیستم مملکت امداد می نمایند. از نگاه اینجانب معاش ما تیم ای از قدم هایی کوچک البته هدفمند میباشد که همگی این ها باعث به اتفاقات بلندمرتبه میگردند، به همین ادله به جوان ها سفارش میکنم که اهدافی کوتاه بازه برای خویش تمجید نمایند و در جنبش باشند تا مشغول تصمیم گیری شوند چون پیشرفت در زمان تجربه شکل می‌گیرد و در ادامه آن به طبع اتفاقات نیکی برایشان می افتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا